Utah’ kõrbes avati julgetele uus tõmbenumber
veigo
veigo
13. apr 2021 04:53

Luksuskuurortid üldiselt ei kipu oma külaliste elu liiga adrenaliinirikkaks tegema, pigem vastupidi. Seda ei saa aga öelda USA-s Utah’ ja Arizona osariikide piiril keset kõrbe asuva Amangiri luksuskuurorti kohta. Aprilli alguses avati seal Cave Peaki nime kandev ripptrepp, kus adrenaalinist suure tõenäosusega puudu ei tule.

Amangiri Cave Peaki õhutrepp on pikim omataoline ronimine põhjapoolkeral, mis koosneb 120 õhukesest metallastmest. Trepp kulgeb õhus 61 meetri pikkuselt ja rohkem kui 120 meetri kõrgusel kõrbe kohal, mis on täis 160 miljoni aasta vanuseid kaljujooniseid.

Õhutrepp sarnaneb rippsildadele, kuid on kallakuga. Vaata mis tahes suunas - vasakule, paremale, üles, alla (kui julgust jagub) – kõikjal avanevad vaated kõrbe avarustesse. Amangiri asub kaitsealuses orus Utah' lõunaosas, mis on Bryce Canyoni, Zioni, Archesi ja Grand Staircase-Escalante'i rahvusparkide vahetus läheduses.

Ripptrepp on ligipääsetav ainult adrenaliinihimulistele - ja mitte ainult selle julgust nõudva ülesehituse tõttu. Cave Peaki alguspunkti jõudmiseks tuleb läbida üks Amangiri via ferrata radadest, mis on olemuselt kaljuronimise rajad, koosnedes kaljusse vajutatud metallist ronimisredelitest, mis kulgevad läbi punaste kaljudega kanjonite. 3-tunnise raja läbimise preemiaks on võrratud vaated ja põhjus sõprade ees uhkeldada.

Adrenaliini saamiseks peab olema toekas rahakott. Ühe öö hinnad Amangiris algavad 3500 dollarist (~2950 eurot). Üheks ööks sinna ei minda, sest ümbruses jagub tegevusi ja avastamist pikemalt. Nõudlust tundub olema, sest lähemad kuud on suures osas välja müüdud.

Fotod: Aman.com

Luode12 - uus matkatarvete bränd Prismalt
Prisma
Sisuturundus
Luode12 - uus matkatarvete bränd Prismalt
Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased