Reisimine on teadagi ammendamatu mälestuste allikas, mida hiljem on hea teistega jagada, olgu need siis positiivsed või tundusid toimumise hetkel hullemast hullemad. Aga reisimisel on rohkemgi positiivseid külgi, leiavad Austraalia Edith Cowani ülikooli teadlased. Reisimine aitab säilitada meie vaimset ja füüsilist tervist ning ühtlasi võib reisimine aeglustada vananemisprotsessi.
ECU teadlased vaatasid reisimist läbi entroopia. Entroopiat kasutatakse muidu termodünaamikas ja statistilises mehaanikas, et mõõta süsteemi "korratust". Entroopia kasvades toimuvad pöördumatud muutused süsteemis, mis vähendavad süsteemi võimet teha tööd. Tuues entroopia üle inimestele, leiti, et reisimisega kaasneb mitmeid aspekte, mis vähendavad entroopia taset ehk võimaldavad vananemist aeglustada.
Reisimine aitab leevendada kroonilist stressi, pidurdab immuunsussüsteemi üleaktiveerumist ja soodustab organismi loomulike enesekaitsemehhanismide normaalset toimimist. Vaba aja veetmine aitab ainevahetusel püsida tasakaalus ning säilitada elundite ja kudede madal entroopiarežiim. Organismi loomulikud kaitsemehhanismid muutuvad vastupidavamateks ning aitavad vabaneda kudede paranemist ja regenereerimist soodustavatel hormoonidel, mis kokkuvõttes parandab isetervenemissüsteemi toimimist.
Niisiis, tundub, et reisimine pole mitte ainult muidu mõnus tegevus puhkamiseks ja igapäevarutiinist väljalülitumiseks, vaid aitab vananemise vastu ehk tõhusamaltki, kui mõni vananemisvastane kreem. Teadlaste avastust näivad kinnitavat reisidel kohatud seeniorid, kes on iga arvestades nii vaimselt kui füüsiliselt üllatavalt heas vormis ja teevad sageli silmad ette endast ka poole noorematele. Igal juhul pole nüüd järgmisteks reisideks enam vaja leida muid ettekäändeid, "sest teadlased ju soovitavad!".