Uus mobiiliäpp odavate lennupiletite leidmiseks
veigo
veigo
14. veebr 2018 23:46

Kui välja jätta suuremate broneerimiskeskkondade ja lennufirmade mobiilirakendused, kipuvad kõikvõimalikud reisiäpid rahuldama pigem teatud kitsa seltskonna reisijate vajadusi. 1. veebruaril käivitas Briti idufirma Air Ticket Arena rakenduse, millel on potentsiaali huvitada ka laiemat publikut. Air Ticket Arena idee on pakkuda spontaansetele reisijatele võimalust teha lennufirmale oma hinnapakkumine väljamüümata istekohtadele neil lendudel, mis väljuvad järgmise 2 nädala jooksul. Reklaami järgi võib õnnestumise korral lennupileti soetada supersoodsalt.

Äpi kasutamiseks tuleb see alla laadida ja registreeruda. Kui konto on registreeritud, on võimalik hakata tegema pakkumisi valitud kuupäeval ja valitud sihtkohta. Pakkumisi saab teha lendudele alates 2 nädalat enne kuni lendude väljumise päevani. Kui eelistused valitud, tuleb teha oma hinnapakkumine, mis on üsna sarnane oksjonistiilis ostmisega eBay’s. Pakkumise saab teha ka mitme inimese kohta.

24-48 tundi enne lennu väljumist on lennufirmal selge, palju väljamüümata istekohti neil konkreetsele lennule on ning kui hind on sama või kõrgem lennufirma poolt aktepteeritavast miinimumhinnast, broneeritakse lend automaatselt ja telefoni saabub e-pilet. Huvitav oleks muidugi teada, kuidas (kui üldse) saab toimuma spontaanse pakkumise tegemine äri- või esimesse klassi, sest nende puhul on lennufirmadel kaugelt piiratumad reeglid ja reeglina on võimalik vaid upgrade madalamast teenindusklassist.

Hetkel on rakendus saadaval vaid Androidile, Apple’i kasutajatele lubatakse seda alates märtsist.

Nagu mainitud, on Air Ticket Arenal küllaga potentsiaali saada spontaansete ja paindliku ajakavaga reisijate lemmikuks. Seni näib siiski, et rakenduse kasutamisvõimalus selle võimaliku potentsiaaliga piirdubki. Nimelt pole peale Croatia Airlinesi avalikustatud ühtegi teist lennufirmat, mis Air Ticket Arena süsteemiga ühinenud oleks.

Väidetavalt on lepingud sõlmitud veel 7 Euroopa ja Lähis-Ida lennufirmaga, suurimaks kliendiks peaks saama Turkish Airlines. Air Serbia, Air Arabia, Volotea ja Azerbaijan Airlines võimalike partneritena meile vast kõige suuremat huvi ei paku, küll aga on huvitav teada, et läbirääkimised käivad ka Air Balticu ja easyJetiga. 2018. aasta lõpuks oodatakse süsteemiga liituma 10 kuni 15 lennufirmat.

Omaette küsimus on, kui palju on lennufirmadele sellist viimase hetke väljamüüki vaja. Lennufirmade istekohtade täituvuse statistika on viimastel aastatel pidevalt paranenud, mis näitab, et õigete algoritmidega suudetakse istekohad välja müüa juba varem.

Reisimisega seotud mobiiliäppide senine ajalugu on näidanud, et keskendutakse peamiselt suurlinnadele ning alustatakse arendajate asukohariigist. Seetõttu võib arvata, et vähemalt lähemal on sellest kasu suhteliselt tagasihoidlikule hulgale reisijatele. Ja need reisijad ei asu Eestis. Ja need reisijad saavad valida lende eelkõige suurte lennujaamade vahel.

Et Air Ticket Arena on maailma veidi varavõitu lastud, näitab Google Play rakendustepoes sellele jagatavad üsna hävitavad hinnangud. Vigu kirjeldatakse uuel äpil olema sedavõrd palju, et hetkel näib see olema põhimõtteliselt kasutuskõlbmatu. Võimalus endale sobivatel kuupäevadel sobivasse sihtkohta soodne hind leida on ju ahvatlev küll, aga sellisel kujul Air Ticket Arena laineid paraku ei loksuta.

Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased