Uut tüüpi matkaauto - VW Caddy California

Volkswagenile pole reisimiseks sobivate autode tootmine võõras – meenutame kasvõi legendaarset hipibussi. Nüüd on Saksa autotootja välja kuulutanud auto, mis on segu väikebussist ja camperist. Viienda põlvkonna Caddyde seeriasse kuuluv Caddy California on automatkajatele mõeldud auto, mis võiks meeldida neile, kellele on oluline kompaktsus.

Caddy California on vaba ühest väiksemate camperite puuduseks olevast istmetele korraldatud ebamugavast voodist. Selle asemel on istmete kohale volditav kolmest osast koosnev täismõõdus voodi mõõtudega 1980x1070mm.

Kuna tagumisi istmeid enam voodi jaoks vaja pole, võib need kahekesi reisides vajadusel ka eemaldada – nii jääb rohkem ruumi asjade jaoks.

Lisavarustusena on võimalik autosse paigaldada mini-kööginurk gaasiballonni ja põletiga.

Caddy Californiaga on võimalik ühendada ka moodultelk, mille püstitamiseks pole vaja vardaid, vaid selle saab kiirelt püstitada kompressoriga täis puhudes.

Esiveoline diiselmootoriga VW Caddy California tuleb Euroopas müüki selle aasta lõpus, tulevikus oodata ka neliveolist versiooni. Hoolimata nimest see sõiduk USA-s müügile ei tule.