Veneetsia hotellid jagavad külalistele veepüstoleid
veigo
veigo
28. märts 2022 04:59

Mitte väga ammu oli Veneetsia tuntud tuvide poolest, kes olid kanalite linna mitteametlikuks maskotiks. Umbes 100 000 linnust koosnev tuvidekoloonia hakkas aga Veneetsiat sedavõrd kahjustama, et linnavõimud otsustasid sellele piiri panna. Muuhulgas on alates 2008. aastast tuvide toitmine Veneetsias keelatud ja trahvid ulatuvad 70€ kuni 700€. Tänaseks on erinevate meetmetega tuviprobleem linnas kontrolli alla saadud.

Kuid viimastel aastatel on tuvide asemele ilmunud teine ja hoopis agressiivsem tüütus – merikajakad. Jultunud linnud on Veneetsias igasuguse väljas einetamise teinud pea võimatuks. Kes midagi sööb, seda kajakad peagi ka ründavad. Suured merikajakad on võimelised taldrikult ära viima terve steigi ja haarama söögikraami otse turistide käest.

Foto: Il Giornale

Veneetsia söögikohtade ja hotellide omanikud on pidanud külastajatele korduvalt asendama kajakate poolt varastatud toitu ja jooke ning kompenseerima riiete peale ümber aetud jookidega tekitatud ebamugavused. Kuludesse lisanduvad kajakate poolt lõhutud klaasid ja sööginõud.

Veneetsia hotelliomanikud on kajakate peletamiseks katsetanud kõikvõimalikke viise. Näiteks öökullide maskotid linde ei hirmuta, neile istutakse lihtsalt pähe. Pistrikumeeste pidamine on jälle liiga kallis. Kuid nüüd tundub, et võitluses agressiivsete lindudega on kõige tõhusamaks vahendiks osutunud lihtne laste mänguasi – veepüstol. Täpsemalt, oranž veepüstol.

Hotelliomanikud avastasid, et kõige tõhusamalt hoiab tüütuid kajakaid eemal tavaline veepüstol, kirjutab Itaalia ajaleht Il Giornale. Seejuures ei pea veepüstolit isegi kasutama, piisab, kui seda laual hoida. Ekspertide selgituse kohaselt ei meeldi kajakatele oranž värv, see ärritab neid ja nad hoiavad eemale. Ja isegi kui veepüstoleid kasutada, ei tehta lindudele kuidagi viga. Lisaks peletamisomadustele pakuvad veepüstolid turistidele muidugi ka lõbu. Nii et suvel Veneetsiasse reisides ei tasu imestada, kui väljas einetades tuuakse lauda muuhulgas ka veepüstolid.

Kel huvi, saab Veneetsias ära käia päris soodsalt.

Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased