Veneetsia külastamine on alates järgmisest suvest tasuline
veigo
veigo
22. okt 2019 01:54

Alates 1. juulist 2020 peavad Veneetsia külastajad arvestama, et kuulsaid kanaleid pääseb vaatama vaid tasu eest, mis sõltuvalt hooajast jääb 3 ja 10 euro vahele. Külastusmaksu sisseseadmine kuulutati tegelikult välja juba ligi aasta tagasi, kuid selle juurutamine on viibinud arutelude tõttu, kuidas maksu kõige paremini korjata.

Maksumäärad on järgmised: 3€ madalhooajal, 8€ kõrghooajal ning 10€ tippnõudlusega ajal, nagu näiteks suvised nädalalõpud. Tasuda saab internetis või makseautomaatides, mis paigaldatakse kohtadesse, kust turistid Veneetsiasse liiguvad. Külastuspiletita reisijaid ootab tabamisel soolane trahv. Selle suurus pole veel otsustatud, kuid varem on trahvi suuruseks ette pandud kuni 450€.

Lisaks Veneetsiale kehtib maks ka teistel Veneetsia laguuni saartel nagu kuulsate klaasitöökodadega Muranol ja värviliste majadega Burano saarel. Maksust on vabastatud need, kes saabuvad Veneetsiasse tööle, õppima või sugulasi külastama.

Burano saar

Veneetsia külastajate maksustamisel on kaks põhilist ideed. Esiteks püütakse niimoodi korvata Veneetsia elanike kõrgemad kulud. Näiteks kanalitel prügi kogumine on paratamatult kallim, kui mööda asfalti. Teiseks kogutakse sedasi raha päevaturistidelt, kelle panus kohalikku majandusse on tihti minimaalne. Osad võtavad ka söögi kaasa, et vältida Veneetsia suhteliselt krõbeda hinnaga söögikohti. Aastas külastab Veneetsiat 24 miljonit inimest, kellest 15 miljonit on päevaturistid.

Alates 2022. aastast tuleb Veneetsia külastamiseks lisaks tasule teha ka eelnev broneering internetis. Seni pole seatud külastajate päevast maksimumnumbrit, kuid debatid sel teemal käivad ning internetibroneering võimaldaks selle vajadusel lihtsalt juurutada. Põhimõtteliselt tuleb Veneetsiat võttagi kui populaarse muuseumi külastamist.

Veneetsiat külastades tasub meeles pidada, et palja ülakehaga või ujumiskostüümis avalikes kohtades viibimine on keelatud. Sama kehtib ka istumise või lamamise kohta ajalooliste hoonete, sildade ja poodide ees.

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased