Venelaste äritegevus Phuketis vihastab kohalikke
veigo
veigo
9. sept 2023 10:18

Venelaste suur tulv Tai puhkusesaarele Phuketisse ärritab kohalikke, kes süüdistavad venelasi nende töökohtade varastamises, kirjutab Al Jazeera. Ainult venelastele mõeldud äride tungivad peale kõikjal, alates juuksurisalongidest taksofirmadeni.

Tai statistika põhjal saabus Phuketisse selle aasta jaanuarist juulini üle 400 000 venelase, mida on kaks korda rohkem, kui enne Venemaa täiemahulist sissetungi Ukrainasse. Paljud saabujatest on endale kinnisvara ostes või firmasid asutades hankinud pikaajalised viisad, et pääseda sõtta saatmisest.

Venelaste kasvanud kohalolek on saarel kaasa toonud kiireid muutusi. Kinnisvara hinnad on kõvasti tõusnud, mis teeb saarel taskukohase pinna leidmise üürijatele raskeks. Ainult venelastele mõeldud äride hulk on plahvatuslikult kasvanud. Kliente hangitakse venekeelsete rakenduste kaudu ja paljud venelased töötavad tööloata ehk illegaalselt.

Venelased on tunginud sügavale ka turismiäris. Näiteks teenindatakse saabuvaid Vene turiste mikrobussidega, mis pole teenindussõidukitena registreeritud, võimaldades niimoodi 20% odavamat hinda, kui kohalikud ametlikult tegutsevad firmad. Kohalike jaoks tähendab see töökohtade kadu. Ka paljude paberi peal taidele kuuluvate ettevõtete tegelikud omanikud on venelased.

Koos vene raha sissevooluga on kasvanud ka äritülid ja kuritegevus. Venelased leiavad, et sageli süüdistatakse neid ebaõiglaselt, sest venelastena võetakse kõiki, kes räägivad vene keelt, näiteks usbekke või grusiine. Illegaalse töötamise kohta arvatakse, et süüdi on hoopis Tai ise, mille seadused on välismaalaste töötamise suhtes liiga piiravad. Kui viisat ei anta, aga raha on, siis tulebki tegutseda ebaseaduslikult.

Mõnes Phuketi majandussektoris on tänu venelastele aga pidupäevad. Näiteks luksusjahtide müüja Simpsonmarine Phuket suurimad kliendid on venelased, kes soetavad endale miljoneid dollareid maksvaid jahte. Kinnisvaras on venelaste jaoks tavalised 20 – 30 miljoni bahti (526 000 – 788 300 eurot) suurused tehingud. Kliente jagub Moskvast Siberini. Paljudel on endiselt firma Venemaal või tehakse kaugtööd, kuid pere koos lastega tuuakse Phuketisse, sest seal on turvalisem.

Erinevus ainult rikastab :)

0
0
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased