Vilnius ja Riia saavad aasta lõpus rongiühenduse
veigo
veigo
20. nov 07:34

Leedu riiklik raudteefirma LTG alustab 27. detsembril 2023 regulaarset rongiühendust Vilniuse ja Riia vahel, teatas Leedu Rahvusringhääling LRT. Reisijatevedu kahe pealinna vahel hakkab pakkuma raudteefirma reisijaid teenindav haru LTG Link. Samas märgitakse, et rongiühenduse alguskuupäev võib veel muutuda.

Esialgu oli plaan Vilniuse ja Riia vaheline otserong käima panna 2024. aasta alguses, kuid nüüd otsustati rongiliin käivitada juba selle aasta sees. Rong hakkab sõitma marsruudil Vilnius – Kaišiadorys – Šiauliai – Joniškis – Jelgava – Riia. Sõidugraafikuid veel väljas pole, kuid lubatakse, et rongisõit on ajaliselt võrreldav autosõiduga. Autoga sõidab Vilniusest Riiga umbes 5 tunniga. Pealinnadevahelise rongiliini pileteid peaks saama osta LTG Link veebilehel ltglink.lt, kuid hetkel piletimüüki veel ei toimu.

Vilniuse ja Riia vahelise rongiliini avamine on sel aastal kolme Balti peaministrite vahel saavutatud kokkuleppe tulemus. Leedukad loodavad, et tulevikus, veel enne Rail Baltica valmimist, pikeneb rongiliin Tallinnani.

Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased