Wizz Air ähvarab Norras kohtuasjadega

Wizz Airi siselendude alustamine Norras tõi kaasa ägeda hinnasõja, kuigi Ungari odavlennufirma kuvand Norras pole just kõige parem. Ja tundub, et Wizz Air teeb omalt poolt kõik, et Norra avalikkusega tüli norida.

Vahetult enne jõule said mitmed Norra omavalitsused ähvardavas toonis kirja, kus ähvardatakse algatada kohtuasjad, kui omavalitsused Wizz Airi boikotti ei lõpeta. Norra majanduslehe E24 teatel laekus kiri muuhulgas Oslo ja Bergeni linnavalitsusele ning Norra riiklikule energiafirmale Statnett. Tegemist on Wizz Airi reageeringuga omavalitsuste otsustele Wizz Airi teenuseid mitte kasutada. Probleemiks on Wizz Airi negatiivne suhtumine töötajate organiseerumisele ametiühingutesse. Toon on aja jooksul küll veidi leebemaks muutunud, kui seisukohad mitte väga.

Wizz Airi vaates on tegemist Norra konkurentsiseaduste rikkumisega, omavalitsuste arvates on neil õigus omale koostööpartnereid valida eetiliste standardite alusel ja Wizz Airil on selles plaanis vajakajäämisi. Juristide arvates võib Wizz Airil siiski juriidilist alust olla, kuid seda põhjusel, et omavalitsused ei teatanud lennufirmale boikotist piisavalt ette.

Igal juhul on raske ette näha, et Wizz Airil taolisest käitumisest midagi väga võita oleks. Isegi kohtus võites kipub mainekahju võimalikust võidust kaugelt suuremaks. Aga ilmselt on Wizz Airi juhid plussid ja miinused enda jaoks läbi kaalunud. Ei välistata ka seda, et Norra baasid suletakse.