10 päeva Californias?

Tere,

soovin natuke abi ja head nõu 10 päeva veetmiseks Californias. Peamine asukoht ning reisi algsihtkoht USA-s on San Diego. Kuidas see linn ise on? Kas San Diego enda avastamiseks tasub päevi kulutada? On seal üldse midagi vaadata?

Edasiste sihtpunktidena plaaniks L.A. ja Las Vegas, San Franciscosse tahaks ka väga minna, aga ma kardan, et ei jää aega. Olen kuulnud, et L.A.-s pole suurt midagi, aga kas seal pole ka mitte Disneylandi ning Universal Studio'sid? Neid vast tasuks külastada...Ja Hollywoodi tahaks ka ikka näha.. Peale seda mõtlesin teha väikese peatuse Palm Springsis, sõita "õhutrammiga" ning seejärel Las Vegasesse autoga sõita, teele peaksid jääma vist ka Red Rock Canyon ja Death Valley. On mul õigus? On need väärt vaatamist?

Arvasin, et nende asjade peale võiks kuluda 7-8 päeva....Seega veel 2 - 3 päeva jäänud...Kas oleks mõtet sõita tagasi San Diegosse ning sealt Tijuanasse ning Baja poolsaarele? Või kulutada see aeg pigem ikkagi San Franciscole või väikestele linnadele rannikul? On Baja asjalik ning annab väikesegi ettekujutuse Mehhikost?

Kuna mul pole ettekujutust ka Ameerika tohututest vahemaadest ning ummikutest teedel - kas see kõik oleks üldse 10 päeva jooksul tehtav?

Andke palun nõu!

Enel

lihtsalt soovitan, kuna ise käinud. Mehhikos pole miskit eriti olulist näha, pigem selline piiriala. Aga kui on soov just Mehhikot näha, siis võib ju iseenesest mõte olla Bajal käia, Tijuana ikka päris mõttetu koht

San Diegost sõidaks Joshua Tree NP (National Park) ja sealt Arizona osariiki läbi väikeste kauboilinnade Grand Canyon NP-i (kui seal käidud, siis tead, miks soovitasin). Sealt Las Vegas ja Death Valley. Sealt Sequoia NP (mulle väga meeldis). Lõpetuseks fun LA Disneylandis ja Universal Studios. Hollywood ka loomulikult, kui juba seal oled.

See vist juba päris palju sõitu muidugi. Las Vegase juures on ka mingi suur tamm ja elektrijaam, mis vaatamist väärt ja kuulus. Ja mulle meeldis Las Vegas väga, nt New York kasiinos vist oli see ümber kasiino ameerika raudtee, väga karm.

Ise eelistaksin rahvusparke ja roadtripi suurtele linnadele, kuigi San Francisco on kahtlemata väga külastamistväärt linn, kui just linnade külastamise vastu huvi on.

Eks ise peab teadma, kui palju valmis sõitma. USAs väga head autoteed, motellid jne.

kui saad, siis alusta SF-st ja sõida autoga SD-sse välja. läheb järjest soojemaks, harjud jne. LA... no ma ei tea... kui hollywood meeldib, eks mine siis... loodus on sealkandis meeletult ilus :)

tänud soovituste eest! Võtame kindlasti arvesse!

San Diego on tõesti super ilus. Ütleks, et üks puhtamaid ja ilusamaid linnu Usas. Eelistaks kindlasti LA-le

on parim loomaaed, aga linn ise suht igav, SF ikka ilusaim!

Tänud kõigile, kes head nõu andnud! Nüüd tuli välja, et tagasi tulles oleks aega natuke ka New Yorkis olla. Tegelikult oleks seal minu arvates ca 4 tundi (lennuk jõuab NY kell 06.00 ja uus Phaha poole väljub kell 16.20)....Kas 4 tunniga saab midagi NY-s ära vaadatud? Kas sellise graafiku juures on mõtet üldse NY sõita?

Tänud!

San Diegos on vahva Sea World. San Franciscos soovitaks ka ära käia. Kui sõita San Diegost, siis valige see rannikuäärne tee, nr 101, seal imelised vaated.
Jah, LA oli minu jaoks ka vähem kui ootasin, aga samas kui juba San Diegos olete, siis Holywood Bouleward, Universal Studios, Beverly Hills - see kõik on ju käe ulatuses. Patt oleks käimata jätta.

Meie reis San Francisco -LA - Tijuana - Las Vegas - San Francisco kesti küll 13 päeva, aga ehk on Meie California reisipäevikust abi.

New Yorki neljaks tunniks - Aga võtke ette ja käige ära Times Square'il ja Empire State Buildingus (siit näeb päris suurt osa New Yorgist)

Sinu asemel läheksin tõesti Manhattanile. JFK on vist kõige nõmedam lennujaam, mida olen näinud, päev otsa seal passida oleks piin. Parem tõesti kas või ringi jalutada, Central Parkis, 5. avenüül, Times Square'il.

Las Vegasest jääb vähem kui poole päeva kaugusele Utah oma eredate rahvusparkidega: Zion, Bryce kanjon, Valley of the Gods.

Oskate öelda, kaua sõidab JFK-st NY keskusesse, Manhattanile? Kas 2 tundi arvestada on reaalne? Kas rongiühendus ka on?

New Yorgis sõida taksoga Manhattanile, nii pool tundi ehk läheb, kola kogu päev ringi ja siis tagasi. Taksopeatuses annab vasatav ametnik sulle paberi ja seal ka summa kui palju sõit maksab, ehk nii 20 usd. Läänerannikul soovitan teha selline kolmnurk sõidu- Vegas, megaodavad ja head hotellid, näiteks Stratosphare, siis sealt autoga Grand canyoni, tee peale jääb Hoover Damm, Grand Canyonist siis Diegosse või LA-ss. Soovitan kohe sinnajõudmisel reisiga alustada. Öösel kell 3 läheb ajavahe tõttu silm lahti ja paras autosse hüpata. Vahemaad suured aga teel takistused sisuliselt puuduvad ja sõit läheb mega kiiresti.

Takso JFK-st Manhattanile maksab 45 dollarit pluss toll ja tip, ehk siis kokku umbes 60 dollarit. Tunduvalt odavam (ja mitte tingimata aegavõtvam) on sõita Air Trainiga Jamaicasse + E metrooga, mis läheb kokku maksma 7 dollarit. Võtab umbes tund aega. Metrooga saad otse 5. avenüüle Central Parki ja Rockefeller Centeri lähedale, võid seal otsas Top of the Rock vaateplatvormil käia (pole saba nagu Empire State Buildingus).

väga huvitav reisipäevik sul! Tahtsin ainult küsida, kas hinnad usa reisi juures on sul arvestatud inimese kohta või mitme peale? Kust leidsite ööbimiskohad? Reisi käigus või oli enne midagi kinni ka pandud?

Kui Palm Springsi plaanid tulla siis emaili mulle, elan siin.

Enel,
Hinnad on kahe peale.
Ööbimiskohtade leidmine oli väga lihtne, bookitud ei olnud midagi. Rest area'st võtsime kupongiraamatu ja selle järgi valisime. Aga saab ka ilma kupongidet, sõidad ja siis ühel hetkel näed tee kõrval, kus motellide piirkond. Motelli leidmine on tõesti lihtne, aga laske endale enne maksmist tuba ka näidata.

Tijuanas pole küll peale tinapanemise mitte kottigi teha, väga räpane linn üldiselt... kaubad on usa omadest küll odavamad aga nende pärast ei ole vist eriti tark tagasi sõita.

kus saaks peatuda Palm Springsis? meil on plaanis Californias autoga ringi sõita, lennukiga NY-LA siis autoga ...
küsimus siis kohalikele