16a Londonis

Tere, kui 16 aastased tahavad omapead Easy-Jetiga Londonisse minna, kas siis selleks on vaja vanemal mingi ankeet või luba ka täita? Loodan, et keegi oskab vastusega aidata :)!

mina käisin paar aastat tagasi ja siis küll lasti

Käisin mõned nädalad tagasi Londonis (16 a.) koos oma sõbraga, kes on samuti alaealine. Lennufrima kodulehel peaksid olema kirjas tingimused pm, alaelaise reisimise kohta. Ma lasin teha notari juures sünnitunnistusest ärakirja ja samuti vanemate volikirja vms ( volitab minema välismaale üksinda)- nii oli kirjas lennufirma kodulehel, et on vaja. Maksma läks see minimaalse summa, umbes 60 krooni vms. Mul ei olnud küll neid dokuente vaja - ei küsitud, aga olemas olid. Igaksjuhuks tasuks ilmselt sellised asja teha!

Kunagi uurisin ka ise seda asja ja leidsin mingi info EasyJeti kohta, et kuni 14 või 15 aastaseni peab olema lapsevanem või saatja kaasas. Ise käisin 14 aastaselt koos vanaemaga ja siis küsiti ainult tagasi tulles Inglismaa tollis, et kas ma olen üksi, selle peale ütlesin ei ja lasti edasi, ja teisel korral, kui olin 16 käisin täiesti üksinda Inglismaal ja siis ei küsinud mitte keegi mitte midagi.

Ma olin 15, kui üksi nädal aega Inglismaal (Londonis ja selle ümbruses) veetsin - ei tekkinud probleeme lennujaamades ega ka mujal. Reisisin Easyjet'iga.

Arvan, et see oleneb lennufirmast. Küsi ntx Estonian-Air ist , äkki nendega saaks!?

Vali kindlasti Easyjet! Ise tulin Inglismaale eelmisel aastal, kui vaevu 17-aastane olin, ja midagi ei kysitud!