2 küsimust

Tere! Mul oleks kaks küsimust, üks USA viisa kohta ja teine reisimise kohta Schengeni riikides. 1.Kas USA viisat saavad taodelda ka kriminaalse taustaga inimesed?Ja mitu aastat läheb selleks, et seda teha saaks...Kunagi oli umbes nii vist, et pärast pättust 10 aastat ei saanud USA viisat, siis võisid saada.Kuidas asjad nüüd on?Ma ei pea siinkohal silmas pikaajalist viisat 5-ks või 10-ks aastaks, vaid ikka turistiviisat, 30 päeva enam kui küll. 2.Kas Schengeni riikides piiri ületamisel läheb vaja isikut tõendavat dokumenti?Kas toimub mingi passikontroll vms või lähed lihtsalt üle piiri, ilma et sinult midagi küsitaks?

Schengeni riikides ei küsita sinu käest piiril dokumenti, kuid see ei tähenda, et isikuttõendav dokument (ID-kaart või pass) ei peaks kaasas olema. Piirivalvuritel, politseinikel ja tollitöötajatel on õigus igal ajahetkel välismaalaste dokumente kontrollida. Alles hiljuti võeti mu tuttavad tollitöötajate poolt Saksamaa kiirteel maha ja nuhiti kogu auto läbi.

0
0

Viisat taotleda muidugi võib, saamise tõenäosus pole just suur. Samuti on alati võimalus, et vähimagi kahtluse korral immigratsiooniametnik inimest riiki sisse ei lase. Kriminaalse taustaga inimesed pole kuskil maailmas palavalt oodatud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased