23-25 okt. kruiisiga Peterburi

Tere!
Meie läheme perega ja sõbraga uuel laup. Peterburgi kruiisiga...
Kui kellegil aega,siis oleks paar küsimust.
Vahetan eurod rubladeks...palju näiteks saan 100 euri eest rublasid
Lõunasöök tavalises kohas?
Kui keegi veel selle kruiisiga käinud,siis kui pikk maa on sadamast tellitud bussi viimasesse peatusse?
Millises peatuse tasub üldse maha minna,et palju ringi vaadata oleks?
Peatuste nimed:

  1. Morskoi Vokzal
  2. Universitetskaja naberezhnaja
  3. Sokos Hotel Palace Bridge
  4. Nevski Prospekt
  5. Kauplus ”Onegin”, Ploštšad Iskusstvo
  6. Nevski Prospekt
  7. Universitetskaja naberezhnaja

100 eur = 4236 rub

1 eur = 42.3616 rub
1 rub = 0.0236063 eur

Naabrimehe jutule täpsustuseks niipalju muidugi, et ega sa nüüd punktipealt 4236 rubla küll kätte ei saa, teenustasud lähevad kindlasti maha, ja nende hinnakiri on erinev, sõltub sellest, kus vahetad. Igal juhul hoiatan ka, et igasugu transpordisõlmedes võivad olla kursid väga kirved.

Ning ära seda lollust ka tee, et vahetad kõigepealt eesti kroonid eurodeks ja siis eurod rubladeks. Ma ei tee reklaami, aga nendel kordadel, kui olen pidanud vajalikuks lisaks pangakaardile võtta kaasa natuke sularaha, olen kasutanud Eurexi teenuseid.

Lõunasöök... eee, mis on sinu jaoks "tavaline koht"? Restoranid on Peterburis suhteliselt kallid, eriti need, mida reisipakkujad soovitavad, pluss Venemaal oodatakse üldiselt, et sa tippi annaks. Kuid - ära muretse, Venemaal on säilinud veel küllalt palju (iseteenindus)sööklakultuuri ja vähemalt Moskvas maitsesid sööklatoidud sama head, nagu oleks ise teinud - ja ega Peterburi taha siis Moskvale alla jääda!

Peterburi on piisavalt suur linn selleks, et arulagedalt ringi tormates mitte midagi näha. Mõtle hästi kodus oma huvide üle järgi, uuri natuke veel netist, ja kasuta metroo teenuseid, selle abil saad kindlasti punktist A punkti B kiiremini kui bussiga või jala. Alusta Nevski prospektilt, arvan mina.

Suur tänu sulle ;)
Kroonideks mul pole mõtet vahetada, elan Soomes, võtan kontolt eurod ja vahetan otse rubladeks, vahetuspunkti uurisin juba välja, sellega ok.
Iseteenindus toidukohta arvatavasti kasutamegi siis.
Arvasin korra isegi, et astume maha Nevski prospektil ja hakkame enam-vähem sadama suunas tagasi jalutama ;)