Aastavahetus Lõuna Goas

Lennuk sinnaminnes kohutav- tegu on pika öise reisiga- tekke,patju mõned üksikud, lennukis puudus ka kohtade kohal olev õhukonditsioneer. Jube palav oli ja õhku ei olnud. Nii pika lennu puhul ei tohiks sellist vana lennukit kasutada. Tagasi tulles oli uuem lennuk- õhku küll sai aga tekke, patju ei jätkunud ikkagi kõikidele soovijatele. TravelIn koduleheküljel täiesti vale informatsioon hotelli a la Goa kohta. Tegu on hotelliga, millel kaks eraldi osa- uuem ja vanem osa. Vanemas osas toad ilma rõdu või terrassita. Uuema osa tuba oli väga normaalne- tänu sellele inimesele, kes veel enne meie äralendu selle hotelli kohta infi jagas- saime viimasel hetkel veel ennast lisatasu eest vanemast osast uuemasse ümber tõsta lasta. Arvan, et kõik TravelIn-ga reisijad paigutatakse vanemasse ossa. Kuna käisime ka hotellides- Bollywood Sea Queen ja Longuinhos, siis minu meelest a la Goa kõige mõnusam ja armsam väike kodune-hubane hotell. Personal hästi sõbralik ja tore. Bollywood hotellis elasid meil tuttavad, kes ei saanud ühelgi ööl korralikult magada kuna akende taga puude otsas olid vareste pesad ja linnud kraaksusid nii ööl kui päeval. Hotelli Longuinhos ümber on aga tõesti kogu aeg kala hais, sest selle hotelli ümber on tõeline vabaõhu kalatööstus. TravelIn kapsaaeda peab aga siiski viskama veel mõne kivi- nimelt oli kirjas koduleheküljel, et jõulu pidulik õhtusöök pidi toimuma 25.12- kohapeal selgus kogemata kombel, et siiski 24.12- peaaegu oleksime sellest ilma jäänud, sest plaanisime 2-ks päevaks ära sõita ja tagsi tulla alles 25.12 õhtuks. et osaleda õhtusöögil. No jube kahju oleks olnud, kui tõesti oleks sellest toredast õhtust ilma jäänud. Hea, et siiski inglise keel suus ja sai hotelli personaliga suheldud-sai õiget infi. Mis aga teevad need, kes ei suhtle vabalt inglise keeles??? Arusaamatuks jääb, miks lennukis ei müüda alkoholi- miks pidid paljud ostma kaasa jooke lennujaama kauplusest, paludes neid avada müüjal, et lennukisse kaasa võtta? Kas selleks on mingi tõsine põhjus? Väga huvitaks? Ei ole tegu mingi kohutava alkoholilemburiga aga toidu kõrvale ikka mõne hea veini ära jooks! Ja veel- vale informatsioon TravelIn koduleheküljel, et tagasilennul Indiast ei tohi käsipagasisse kaasa võtta vedelikke üle 100ml pakendites. Võtsime seda tõepähe ja ostsime Indiast kaas ja pakkisime kohvrisse, mille ära andsime. Samas oleks võinud need joogid osta tax free poest. Jutt tuli väga pikk aga lõpetuseks ütlen- et India on vapustav ja imeline ja mõnus ja soe koht, inimesed sõbralikud ja toredad. A la Goa hotell on armas- aga püüdke sattuda siiski uude ossa. Ja nautige täiega! Elu seal on odav. Tagasi tulles ei tahagi meie poodidesse minna ega midagi osta.

Usun, et need kes Goas olles inglise keelt ei valda, saavad hakkama ka vene keelega, tänu vene turistide rohkusele.Samas on võimalik suhelda ühest 18kümnest ametlikust riigikeelest. Reisides ringi nii Keralas, kui Goas, võin väita et üsna paljud kohalikud oskavad vähemalt kolme keelt, kuigi need keeled võivad olla nö. "kohalikud", millest aru saada on võimatu, samas kuulsime päris palju inglise/kohaliku keele segu, millest olid arusaadavad vaid üksikud sõnad.

".. tagasilennul Indiast ei tohi käsipagasisse kaasa võtta vedelikke üle 100ml pakendites".

See on üleüldine turvanõue ülemaailma, mida kontrollitakse sisenemisel transiittsooni. Oleks nagu kuulnud, et see mahu piirang vist võib ära kaduda.