Ahvenamaal telkimine

Kellel on telimise kogemus Ahvenamaalt, äkki aitate? Kas kõikide kämpingute juures on telkimiskohad? Lappasin läbi http://www.visitaland.com ja seal äratoodud kämpingualade lehekülgedel oli telkimisvõimalus mainitud vaid kahel. Kas telgi koha peab ka ette broneerima, minek augusti alguses. Tundub küll tobe küsimus, aga Ahvenamaaga seoses mainitakse iga asja ette ja taha broneerimisvajadust. Tänud!

Ma ei tea, mida Sa mõtled "kõikide kämpingute" all aga minu kogemuse järgi üldiselt saab. Telgikohta pole me mitte kunagi kusagil ette broneerinud. Broneerimisvajadus käib pigem majade kohta. Telkida ei saa miskite vaid majakestest koosnevate puhkekülade juures. Samuti kehtib Soome igaüheõigus Ahvenamaal veidi kitsendatud kujul -- eramaal ööbimiseks peab olemas olema omaniku luba. Meie käisime 2007 aasta juulis ratastega ja telkisime kämpingutes, millest võid lugeda siit.

0
0

Käisime 2006 seal ja telkisime kus meeldis ning probleeme polnud. Loomulikult ei trüginud me päris inimeste hoovi või majade lähedale. Nii, et hoides viisakalt distantsi andke aga tuld.

0
0

Kindlasti ei tule enamasti suvalises põllunurgas telkimisest probleeme kuid viisakas inimene peaks olema veidike kursis ka kohalike seadustega -- Ahvenamaal ei ole ilma maaomaniku loata telkimine lubatud. Ülejäänud Soomes ja ka Rootsis seevastu on.

Täpsema info leiab http://www.visitaland.com/en/articles/allemansratten/.

Ühesõnaga -- käitume ise külas olles nii, nagu tahaksime näha külalisi käitumas oma kodus. Viisakas inimene jälgib reegleid ka siis kui kedagi kõrval kontrollimas ei ole ;-)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased