Alpid

Tere.
Plaan siis selline et oleks soov talvel arvatavasti veebruari kandis sõita alpidesse.Seega kysin mõndade kogenumate suusakunnide käest et kuhu te soovitaksite minnna. Ise sõidan lumelauda juba mitmendat aastat ja seega huvitaks mind ka rohkem se puuderlume värk.
Tänud vastajatele.

Kui raha vähe: Austrias midagi, näiteks Ischgl, Mayrhofen või St Anton
Kui raha palju: Meribel (või siis mõni tema naaber, kus kehtib sama mäepilet).

Pead muidugi arvestama, et veebruaris võib tipus temperatuur olla ka vabalt -25.

Lumeolud on iga aasta erinevad: 2006 märtsis oli Ischglis just meeter maha sadanud (külad olid lumevangis), 2007 sama nädal oli lumelaudurile sobivat lund MINIMAALSELT, kivid paistsid ikka igalt poolt välja.

Aga millal oleks siis kõige sobilikum aeg minna?Et lund oleks siis rohkelt ja päike ka ikka paistaks.

Mina olen saanud koledat ilma nii jaanuaris kui ka märtsis. Ilusat samuti. Kuna ise lauda ei sõida, siis olen jäänud märtsi eelistama - päike on juba kevadiselt intensiivne, temperatuur mõistlik jne. Off-piste fännile on vist jaanuar siiski parem? IMHO Ischglis ja St antonis on laudurite tihedus nii suur, et oma autogrammi tegemiseks puutumatule lumele peab natuke õnne ka olema. Või siis nii palju oskusi, et julged kõrvalisemaid kohti testida.

kas keegi on käinud Austrias Bad Gastein-is suusareisil.
Oleme suht algajad suusatajad,kuid Soome mäed läbi proovitud, sooviks veidi ringi vaadata.
Saime veidi infot et bad Gastein on soositud just algajatele.

IMHO Alpides algajate suurim probleem on RAHVAMASS, mitte radade tehnilisus. IMHO kui kõrgust ja kiirust ei karda, siis saab alla ka St Antoni (mida loetaks raskeks) punastest-mustadest. Hoopis teine asi on viimane kodulaskumine, mis kell 16 näiteks Ischgli puhul on vaalude ja rahva tõttu ikka paras peavalu. Nii et kui tuled alla veidi hiljem või veidi varem (või hoopis tõstukiga), siis saab igal pool hakkama.

Bad Gasteini kohta võib-olla saate Alpiexpressist rohkem infot, saatke näiteks e-mail neile.

võõrsõnade ja eriti võõrapäraste lühenditega kipuvad teksti ohjeldamatult reostama veidi imelikud inimesed. äkki katsuks kirjutada nii, et lugejal sõnaraamat käes ei pea olema.

Ei julgeks küll väita ,et Bad Gastein just eriti algajatele sobiv koht oleks.Eks ta sobib muidugi ka algajate nagu enamus muidki kohti.
Külad asuvad ka suht madal,nii et võib olla probleeme lumega.Eelmisel aastal oli ka veebruaris külla laskumine kohati läbi pori.

imho=emhi(eesti meteroloogia hüdroloogia instituut)+tsmo(populaarne venekeelne lühend,omistatud muuhulgas Ansipile)

Kui soovid sõita radadelt väljas puhtal lumel siis soovitan Kaukaasiat. Elbrusel olen saanud Heli-skiga pikimaks laskumiseks ca 8 km, tõstuki ja traktoriga natuke üle 12 km puhast ja pidevad puudrit.
.
www.elbrus.ee
.
Karu