Amsterdami jalgrattad?

Kas keegi on Amsterdamis ratast laenutatud või odavalt ostnud? Tean küll, et kõik tänavaääred on paksult vanaaegseid velosid täis, aga kas need odavalt müüapakutavad mitte varastatud ei ole? Paljud pidavat ka rattaid "mitteametlikult laenama" - tee äärest võtma ja pärast tagasi panema :)

on tihti süsteem-kui on lukus on kellegi oma, kui lahti siis pole.Nii võib poe-ette unustatud rattast kergelt lahti saada. Ja ka omanikuks. Üldiselt nad ikka suht armastavad omi velosid.Aga tihti viskavad katkise ketiga ratta minema... seega kui on plaanis tiba kauemaks sinna jääda, siis saab lihtsa vaevaga endale ratta kokku klopsida.Tuleb ainult lukk ka osta ~5 kuldnat.

elasin seal linnas pool aastat... lukust lahti seal ratast ei unustata naljalt. pigem on asjad niipidi, et selliseid peenikesi lukutrosse nagu meil siin, võis seal linnas näha vaid katki lõigatuna rattahoidlates maas. uut ratast osta kindlasti ei ole mõtet, seda saab poe ette jätta vaid relvastatud valvega. ratta saad osta nii: mine amsterdami ülikooli ees olevale sillale, jää sinna seisma. juba minuti jooksul hakatakse sulle tasakesi lähenema ja rattaid pakkuma. üle 10 euro välja käia pole mõtet.