Assoorid, Madeira, Kanaari saared või Portugal Algarve-milline valida?

Pikk pealkiri sai :)
Selle aasta aprillis käisime Portugalis Algarves-väga meeldis, kõik vastas ootustele, rohkem veel.
Nüüd sooviks järgmine aasta kevadel uuesti umbes 10 päevane tripp ette võtta. 2 täiskasvanut ja 6 aastane. Reisi paneks ise kokku.
Reisisoovid oleks:
1.Atlandi ookeani juures
2.Võimalus minna delfiine vaatama
3.Lend peaks algama Tallinnast
4.Võiks jääda 2000 eur piiresse
Ujumist ja rannas vedelemist ei soovi, väga palavust ka mitte. Enne nn tipphooaaega minna.
Kõik need neli vastavad nagu tingimustele, samas kuna olen siit nimekirjast käinud ainult ühes siis puudub võrdlus.
Ehk oskate aidata, jagada oma kogemusi.
Oleksin väga tänulik :)

Minu järjestus nendest valikutest oleks järgmine:

  1. Assoorid - väga ilus ja mitmekesine loodus. Võimalus liikuda erinevate saarte vahel. Turiste vähe kui teistes sinu pakutud kohtades. Jahiga purjetades ujus delfiini perekond meiega mitmel korral kaasa :)
  2. Madeira - Taaskord ilus loodus ja väga palju matkaradu. Delfiine seal kahjuks ei kohanud.
  3. Portugali mandriosa - siin on väga ilusaid linnasi (nt. Lagos), mõnusad väiksed rannad ja ka võimsad liivarannad ookeani rannikul. Samas Algarve piirkond minu jaoks liiga turistikas.
  4. Kanaari saared - erinevad saared on loomulikult erinevad. Fueteventurast on mul head mälestused - lõputud liivadüünid väheste inimestega. Gran Canaria samas üldse ei meeldinud oma suurte hotellikomplekside ja rohkete turistide poolest.

Assooridel kolm inimest 2000€ ära ei käi. Seal on palju saari ja tuleb teha kas siselende või laevasõite. Delfiinivaatluse spetsreisid võtavad ise üle 100€ .
Otselende Tallinnast ei ole kuhugi. Unusta need delfiinid ja lenda Madeirale läbi Lissaboni.

Ega Madeira odavam ei ole. Mina käisin aasta tagasi Assooridel. Lendasin Faialile, sealt laevaga Picole ja Sao Jorgele. Sealt edasi lennukiga Sao Migueli saarele, Ponta Delgadasse. Jäime väga rahule. On kaks võimalust. Kui lennata Faialile, Hortasse ja külastada veel Picot ning Sao Jorget. Nende saarte vahel on laevaühendus. Faialilt Picole läheb laev 30 minutiga’ja maksis natuke üle 3 euro. Läheb päris mitu korda päevas. Faialilt, Hortast läheb laev Velasesse Sao Jorgele hommikul, sõidab 2 tundi ja maksab 15 eurot. (atlanticoline.pt). Teine võimalus on lennata Ponta Delgadasse. Seal on väga palju tegevust. Võib ka vahepeal laevaga käia Santa Marial. Kolmapäeviti on võimalus minna laevaga hommikul Santa Mariale ja õhtul hilja tagasi. Teistel päevadel on vaja jääda Santa Mariale ööbima. Minule isiklikult meeldisid Assoorid rohkem kui Madeira. Plaanin järgmisel aastal uuesti minna, aga siis lähen Terceirale, sealt Graciosale ning edasi Sao Migueli, kust käin ära ka Santa Marial.