Viimased kommentaarid

Vaatasin just, et eelmisel aastal olid augustis soodustused veebruari-märtsi reisidele. Tahan küll oma Argentiina reisile uuesti minna ja plaanitud marsruudi läbida. Sain selle enda jaoks nii hästi paika. Loodan paremat. Juuli lõpuks on plaanitud Šotimaa  saared. Loodan, et see toimub. Lend Finnairiga. Soome riik ehk toetab Finnairi. Elame-näeme.

to Rene Well Ükski kindlustus ei kata. Mul on Swedbanki Gold kreditkaardi kindlustus. Sellele oli juurde ostetud  reisitõrke summa suurendus lisaks.  Pandeemiat ei ole võimalik juurde osta.

to Raul-R:  Ega ma ei ole hetkegi arvanud,  et LH  hüvitaks QR pileteid.

Nad uuendasid nüüd kindlustingimusi. Seal on kirjas, et pead enne kindlustusega ühendust võtma kui kulu teed. Huvitav, kas keegi, kes enne 11.03 reisil oli ja varem tagasi tuli, saab kindlustuselt hüvitust?

Raul-R Esiteks ei ole ma pahane klient ja ka mitte reeglitest üle.  Tänaseks on juba LuftHansa mõlemad lennud tühistanud.   On veel mõned päevad aega  seda telefoni numbrit piinata. Üks mu reisikaaslane sai ühenduse ja talle saadeti ka reisi tühistamise kinnitus ja teade, et on saadetud tagastamise vormistamiseks.

Korsten Just nimelt! Lugesime kindlustuse infot enne tagasilennu pileite ostmist. Seal oli kirjas, et kindlustus ei kehti enam. Meil oli Swedbanki kuldkaardi  kindlustus.   Kuna õnnestus päris hea ühendusega ja talutava hinnaga  tagasilennu piletid  saada, siis otsustasime seda teha. Meie meelest oli see õige otsus.  Ühed tuttavad olid USAs. Läksid enne 10.03. piletid võetud reisifirmast ja samuti kuldkaardi kindlustus. Kõik liinid olid nii koormatud, et nad kindlustust kätte ei saanud. Kuna pileti hinnad pidevalt tõusid, siis otsustasid nad uued piletid osta. Praegu vaidlevad kindlustusega. Kindlustus loeb seda omal soovil reisi lõpetamiseks ja ütleb, et kindlustus ei kehti. Äärmisel juhul ainult reisiplaani muutmine 150 eur!!!

udoca ja havoc: Saime Qatarilt väga viisaka ja vabandava kirja. Kuna lennuki pidas kinni Buenos Airese lennujaam  desinfitseerimise eesmärgil, siis tagasimaksmisele  ei kuulu. Jälle targem. Kui oleks hilinenud Doha- Helsinki, siis oleks makstud.  Aga Qatar on tõesti hea lennufirma ja  Doha lennujaam on suurepärane.

snoop Vahetult enne meie lendu kuulutati pandeemia välja. Ei kahetse raasugi, et läksime.  Saime nautida kolm päeva Buenos Airest  ja tagasi ühe parema lennufirmaga. Kogemus missugune.

udoka

Saatsime nõude ära. Vaatame, mis vastavad.

Meil oli selline probleem. Lendasime 12.03 LuftHansaga Buenos Airesesse ja seal avastasime,  et LuftHansa tühistas meie tagasilennu 31.03 esimese osa Buenos Aires -Frankfurt.  01.04 Frankfurt Tallinn on plaanis.  Kohapeal LuftHansaga ühendust ei saanud.  Olukord oli päris kriitiline. Saime  teada, et LuftHansa muudab küll tasuta, aga mitte niipalju enne reisi. Sel hetkel oleks olnud võimalik tasuline muutmine, aga see oli päris kallis.Õnnestus osta siis Qatariga Buenos- Aires- Doha- Helsinki tagasilennu piletid. Kuna Buenos Airesest väljalend hilines, siis me öisele Helsinki lennukile ei jõudnud. Õnneks tuli ka 16.10 lend  ja meil tehti sellele ümberbroneering. Anti ka hommiku- ja lõunasöögi voutser. Kas kellegi on kogemusi Qatarilt hilinemise eest kompensatsiooni küsimine. Hilinemine oli 14 tundi.  LuftHansaga ei ole veel ühendust saanud. Laseb internetis alustada tagastust, aga siis  teatab, et tuleb helistada. Eile oli telefonil näiteks automaatvastaja. Hakkame homme jälle neid pommitama.

Lugesin põhjalikult Swedbanki kindlustuse läbi. Kui reis algas peale 11,03, siis reisitõrke kindlustus ei kehti-pandeenia. Meie reis algas 12.03.2020. Jõudsime kenasti kohale. Lendasime LuftHansaga. 14.03.2020 oli välisministri pöördumine, et kõik tuleks 17.03.2020-ks koju tagasi. Üritasime saada LuftHansaga ühendust, aga ei õnnestunud. Pidime ostma ise uued tagasisõidu piletid. Esialgne tagasilend LuftHansaga pidi olema 31.03.2020. Õnneks saime Quatar Airwaysi piletid Buenos Aires- Doha ja Doha Helsinki  ja edasi laevaga. Meil läks kokkuvõttes hästi, et kuskile lõksu ei jäänud. Nüüd selgus, et LuftHansa on meie 31.03 piletid ära tühistanud  ja meil on võimalus  nende piletite  raha  tagasi küsida.

Tulime ka Doha kaudu ja saabumine oli ettenähtud 21.20. Õnneks saabus 15 minutit varem. Suhtlesime Tallinkiga ja saime info, et nad on oma väljumise lükanud kelle 23.00-ks. Lennujaamast Airport taxiga Länsisadamasse jõudsime 22.20-ks. Kõik sujus.

Väga hea info. Meie läheme märtsi alguses kolmeks nädalaks Argentiinasse.  Plaanis Buenos Aires, Ushuaia, El Calafate, Bariloche, Salta, Jujuy, Buenos Aires.  Nagu ma eespool olevast kirjutisest aru saan, ei pea Buenos Aireses kohe kõik raha ära vahetama, vaid saab seda teha jooksvalt kogu reisi ajal. Lugesin kuskilt, et mõistlik on BA kõik ära vahetada.  Ei tahaks suure patakaga rännata. Õnneks on mul ka Swed kuldkaart. Kas lennujaama kurss on sama kui linnas?

Võib ka alustada hoopis Faialilt. Õhtuks Lissaboni ja varahommikul edasi Hortasse, Faialile. Sealt edasi laevaga Horta-Madalena Picol, sõidab pool tundi ja käis päris mitu korda päevas. Picolt laevaga Sao Jorgele  1,5 tundi, (laev käis 2 korda päevas) ja sealt lennukiga Sao Miguelile. Ponta Delgadast tuli otselend Frankfurti, aga see oli vist  mõned korrad nädalas.  2017 augustis lendasime nii.

Kui lennata  Terceirasse, siis tuleks arvestada esimene päev lennuks, kindlasti 2 päeva kohal ja 4.päeval Sao Miguelile. Sellel saarel kulub vähemalt kolm päeva. Ega teiste saarte jaoks eriti aega siis ei jää. Sao Miguelilt võib sõita laevaga Santa Mariale. Ainult selline asi, et sinna läheb laev ainult kolmapäeviti hommikul kell 7 ja südaööks on Ponta Delgadas tagasi. Teistel päevadel tuleks arvestada ööbimisega  Santa Marial.

Hispaanias on väga hea transpordikorraldus. Siit lehekülhjelt saab kogu info caminito del rey kohta.  http://www.andalucia.com/province/malaga/el-chorro/caminito-del-rey-getting-there.  Oleme Hispaanias ringi tiirutanud  kohaliku transpordiga. Piletid saab internetist ette osta.  Andalucia.com lehel on kogu info.

Sel aastal sai käidud Tansaanias safaril ja Sansibaril puhkamas. Veel ring peale Islandile ja nädal Põhja Makedoonias. Järgmise aasta esimene reis on plaanitud Argentiinasse, mais Andluusiasse ja juulis Šotimaa läänesaared. Ostsime Tallinn-Buenos Aires-Tallinn lennukipiletid Lufthansa soodukalt. Passisime ka Argentiina siselendudel sooduspakkumisi.

Meil minek märtsis ja 3-nädalaks. Ei riskiks hästi tänaval vahetada. Kuidas on ametlike rahavahetuspunktidega? Lugesin kuskilt, et seal on pandud ka rahavahetusele piir 200 USD? Kas on vahet  vahetades USD või EUR? Mõtlen seda, et kas võtta EURe kaasa või vahtada kodus  USD-deks.  Ja kas on  kasulikum vahetamiseks  100USD, kui väiksemaid kupüüre?

Meie  olime Matemwes, Villa Kivas. Väga mõnus koht ja vaikne ka. www.villakiva.it


Tegelikult võib esimese otsa ikkagi  läbi interneti check in teha ja pagasi äraandmisel kinnitada üle, et pagas saata Johannesburgi. 

Koala, Borneo on väga lihtne omal käel teha. Vaatasin KonTiki reisiplaani. See on päris lihtne marsruut. Meie reis oli 3 nädalat pikk ja märksa odavam kui nende 2-nädalane tuur. Lendasime Singapuri kaudu Kuchingusse (Sarawak), mõned päevad seal, edasi  siselennuga Mulusse kolmeks päevaks. Siis siselennuga Mirisse ja sealt järgmisel päeval bussiga  Bruneisse. Sealt laevaga Labuani saarele. Mõni päev puhkust, edasi laevaga Kota Kinabalusse. Sealt võtsime 2 päevase tuuri Borneo tippu. Peale seda lendasime AirAsiaga Sandakani. Tellisime interneti kaudu  4-päevase tuuri (2 ööd dzunglis ja 1 öö kilpkonnasaarel), Jäime oma reisiga väga rahule.

Maksis 30 USD.Meil soovitati kontrollida, et on kindlasti saabumise tempel passis. Taist tulles oli 3 akent. Essimeses andsid raha ja passi koos ankeediga, teisest aknast sai passi koos viisaga ja  kolmandas aknas pandi saabumise pitsat. Läks suhteliselt kiiresti.Ei müü Estravel neid passe.  Uurisin ka seda ja ei saanud sotti. Meie ostsime oma piletid  sellelt leheküljelt. https://www.aerolineas.com.ar/en-eu.  Kasulikum oli osta multipiletid kui ükshaaval. Passisime soodsaid pileteid mitu kuud. Seal on kaks valikut : Base ja Plus. Hinnavahe on umbes 14 eurot. Base on käsipagasiga ja Plus on koos pagasi ja istekoha valikuga.
Ostmine oli väga lihtne. Pilet saadeti kohe mailile. Võrdlesin ka teisi lehekülgi. Kõik olid ainult käsipagasiga.
Meile küll Laos meeldis. Meie ühendasime selle Põhja Taiga. Alustasime Chiang Maist:  Chiang Rai, Valge tempel ja Colden Triangel. Sealt 2päeva Mekongi pidi paadiga  Laung Prabangi. Vahepeal majutus Pakbengis. Mõlemal päeval peatuti ka jõeäärsetes külades. Lõunasöögid olid paadis.
Mõni päev Luang Prabangis ja selle ümbruses. Sealt edasi bussiga  Xieng Khouangi, kohta mis on kuulus oma müstiliste  " Plain of Jars" (Anumate väli) poolest.  https://toastedraisins.com/plain-of-jars-and-phonsavan-guide/  Xieng Khoiangist lendasime Vientianesse.   Mõned päevad seal ringivaatamist ja siis võtsime suuna Pakse poole. Teel külastasime Kong Lore koopaid. Sõitsime paadiga  piki koobast 7km https://www.tripsavvy.com/tham-kong-lo-cave-1629464. Väga huvitav elamus. Edasi sõitsime Paksesse, külastasime Wat Phou temopleid  ja paadiga Don Khone ( 4000 saart). Tagasi Paksesse ja sealt lennukiga Bangkoki.

Toba on väga mõnus koht.  7 päeva on vist palju.  Medanist võib sõita Bukit Lavangi Orangutange vaatama ja väikese dzungli matka ette võtta. Edasi Barastagi mägismaale, kus saab imetleda kahte vulkaani. Seejärel Toba saarele. Ka seal on päris põnevaid ettevõtmisi. Meie ööbisime seal sellises kohas. Soovitan soojalt  http://tabocottages.com/tabocottages.

Sumatra on väga huvitav. Ise lendasin Singapurist Silk Airiga Medanisse.
Kuna meid oli 8, siis tellisime auto koos autojuhiga.  Info sain sellelt leheküljelt http://www.funsumatra.com/