Viimased kommentaarid

Meil minek märtsis ja 3-nädalaks. Ei riskiks hästi tänaval vahetada. Kuidas on ametlike rahavahetuspunktidega? Lugesin kuskilt, et seal on pandud ka rahavahetusele piir 200 USD? Kas on vahet  vahetades USD või EUR? Mõtlen seda, et kas võtta EURe kaasa või vahtada kodus  USD-deks.  Ja kas on  kasulikum vahetamiseks  100USD, kui väiksemaid kupüüre?

Meie  olime Matemwes, Villa Kivas. Väga mõnus koht ja vaikne ka. www.villakiva.it


Tegelikult võib esimese otsa ikkagi  läbi interneti check in teha ja pagasi äraandmisel kinnitada üle, et pagas saata Johannesburgi. 

Koala, Borneo on väga lihtne omal käel teha. Vaatasin KonTiki reisiplaani. See on päris lihtne marsruut. Meie reis oli 3 nädalat pikk ja märksa odavam kui nende 2-nädalane tuur. Lendasime Singapuri kaudu Kuchingusse (Sarawak), mõned päevad seal, edasi  siselennuga Mulusse kolmeks päevaks. Siis siselennuga Mirisse ja sealt järgmisel päeval bussiga  Bruneisse. Sealt laevaga Labuani saarele. Mõni päev puhkust, edasi laevaga Kota Kinabalusse. Sealt võtsime 2 päevase tuuri Borneo tippu. Peale seda lendasime AirAsiaga Sandakani. Tellisime interneti kaudu  4-päevase tuuri (2 ööd dzunglis ja 1 öö kilpkonnasaarel), Jäime oma reisiga väga rahule.

Maksis 30 USD.Meil soovitati kontrollida, et on kindlasti saabumise tempel passis. Taist tulles oli 3 akent. Essimeses andsid raha ja passi koos ankeediga, teisest aknast sai passi koos viisaga ja  kolmandas aknas pandi saabumise pitsat. Läks suhteliselt kiiresti.Ei müü Estravel neid passe.  Uurisin ka seda ja ei saanud sotti. Meie ostsime oma piletid  sellelt leheküljelt. https://www.aerolineas.com.ar/en-eu.  Kasulikum oli osta multipiletid kui ükshaaval. Passisime soodsaid pileteid mitu kuud. Seal on kaks valikut : Base ja Plus. Hinnavahe on umbes 14 eurot. Base on käsipagasiga ja Plus on koos pagasi ja istekoha valikuga.
Ostmine oli väga lihtne. Pilet saadeti kohe mailile. Võrdlesin ka teisi lehekülgi. Kõik olid ainult käsipagasiga.
Meile küll Laos meeldis. Meie ühendasime selle Põhja Taiga. Alustasime Chiang Maist:  Chiang Rai, Valge tempel ja Colden Triangel. Sealt 2päeva Mekongi pidi paadiga  Laung Prabangi. Vahepeal majutus Pakbengis. Mõlemal päeval peatuti ka jõeäärsetes külades. Lõunasöögid olid paadis.
Mõni päev Luang Prabangis ja selle ümbruses. Sealt edasi bussiga  Xieng Khouangi, kohta mis on kuulus oma müstiliste  " Plain of Jars" (Anumate väli) poolest.  https://toastedraisins.com/plain-of-jars-and-phonsavan-guide/  Xieng Khoiangist lendasime Vientianesse.   Mõned päevad seal ringivaatamist ja siis võtsime suuna Pakse poole. Teel külastasime Kong Lore koopaid. Sõitsime paadiga  piki koobast 7km https://www.tripsavvy.com/tham-kong-lo-cave-1629464. Väga huvitav elamus. Edasi sõitsime Paksesse, külastasime Wat Phou temopleid  ja paadiga Don Khone ( 4000 saart). Tagasi Paksesse ja sealt lennukiga Bangkoki.

Toba on väga mõnus koht.  7 päeva on vist palju.  Medanist võib sõita Bukit Lavangi Orangutange vaatama ja väikese dzungli matka ette võtta. Edasi Barastagi mägismaale, kus saab imetleda kahte vulkaani. Seejärel Toba saarele. Ka seal on päris põnevaid ettevõtmisi. Meie ööbisime seal sellises kohas. Soovitan soojalt  http://tabocottages.com/tabocottages.

Sumatra on väga huvitav. Ise lendasin Singapurist Silk Airiga Medanisse.
Kuna meid oli 8, siis tellisime auto koos autojuhiga.  Info sain sellelt leheküljelt http://www.funsumatra.com/

Mina otsisin pileteid Buenos Airesesse ja sain kõige odavamed piletid just nimelt LuftHansa lehelt. Seal oli eraldi tulp"SuperSaver" ja sain edasi-tagasi piletid Tallinnast - Buenos Airesesse koos pagasiga 522 euro eest.  Nii skyscanneril kui ka Momondol olid hinnad kallimad.

Aga kuidas on rahavahetusega Islandil?

Meie kasutasime Exotic Myanmar TravelToursi : http:///www.exoticmyanmartravel.com ja jäime igati rahule.

Käisime veebruaris Zansibaril ja ei kontrollitud. Euroopast tulejatel ei ole kohustuslikke  vaktsineerimisi. Kohustuslik on ainult siis, kui tulete kollapalaviku riskiga maadest või olete neid maid külastanud hiljuti.

Aitäh! Sulawesil ja Balil käidud. Tuttavad paigad. Meie matusetseremooniat ei näinud kahjuks.

Sõltub sellest mida süüa ja  juua. Põhiliselt peaks välja tulema. Matemwes on mööda rannaäärt üksjagu restorane.   Valikus merannid vahemeretoidud, pizzad jne. Merannid on suht kallid. Valik on  suur.  Stone Townis  on palju söögikohti ja väga erineva hinnaga. Tasub proovida ka  Forodhani aia  õhtust  toidu  turgu.  Seal on väga suur valik igasusgust tänavatoitu. Meie käisime seal aga, kuna me olime enne söönud, siis toidule ei panustanud. https://www.atlasobscura.com/places/zanzibars-night-market

See minibuss võib olla transfeeriks lennujaamast Stone Towni. Matemwesse sõidab üle tunni ja ei usu,et sinna minibussiga transfeeri oleks.  Piki randa oli mitmeid restorane. Meie võtsime Matemwe küla tuuri. Tutvustati küla elu ja külastasime ka riigikooli ning erakooli. Need olid nagu öö ja päev. Lõuna oli hinnas ja see oli väikses küla restoranis.

kribusk Meie lendasime Türkishiga ja Dar Es Salaami kaudu. Mingit vaktsimneerimispassi ei küsitud. Sansibarile tulime siselennuga Kilimanjarost. Tegelikkuses ei peaks küsitama, aga see on ikka lennujaama ametnikus kinni.  Kuna me olime kuueksesi, siis tellisime endale mõned tuurid ette  Colors of Zansibarilt ja jäime igati rahule. http://www.colorsofzanzibar.com/ Tellisime  neilt Vürtsituuri ja Stone Towni tuuri  algusega Matemwest. Edasi-tagasi transfeer oli hinnas.  Meie ei vajanud transfeeri  Matemvwesse  tagasi vaid jäime Stone Towni. Tänu sellele oli meil transfeer lennujaamast Matemwesse tasuta. Lennujaamas oli küll transfeeri pakkujaid parves aga mõnusam oli ettetellitud transfeeriga. Tala- talat me ei kasutanud. Nägime neid küll igal pool sebimas, aga ei tahtnud kohalikega  ja kanade, kukkede jne.  koos sõita.
Matemwes ööbisime Villa Kiwas. Igati mõnus paik ja toidud olid väga head ja täiesti normaalse hinnaga.


Tansaania Viisa saab ka teha e-viisana.  Sansibaril soovitan  kindlasti  ära käia Vürtsituuril. Loomulikult Stone Town ja päikeseloojangu kruiis.  Söögikohad sõltuvad sellest, kus te olete. Meie olime  peale safarit Matemwes  ja viimase öö Stone Townis. Viimases on söögikohti palju.  Me olime Matemwes ainult 4ööd ja põhiliselt sõime oma Villa restoranis.  Käisime küll teisi kohti ka vaatamas aga otsustasime rohkem oma hotellis süüa.  Toidupoode külas ei näinud. Stone Townis olid küll toidupoed olemas. 

Aurinkol on Makedoomia ja Rumeenia Lotiga js Malaga Air Baltikuga.


Meie käisime selle aast veebruaris Tansaanias Türkishiga. Lendasime Dar Es Salaami. Pilet oli 504 euri. Türkish pakub päris tihti soodsaid lende.

Peale Aasia olen ise käinud sellisel ajal Costa Ricas ja Tansaanias (Safari+ puhkus Sansibari saarel). Mõlemad olid väga mõnusad kohad. Ka veel võib minna USA Neitsisaartele ja Puerto Ricosse või Dominikaani.

Jah, manuaalselt. Tundub, et neil ongi selle ühe sooduspileti pakkumine. Mina ostsin samamoodi ühe pileti Darist Kilimanjarosse 58 USD eest. Järgmise pileti hind oli 90 USD. Väike soovitus. Salvesta või trüki pilet. Nii kui nad lennuaega muudavad, enam piletit  trükkida ei ole võimalik.  Mina seda ei teinud ja kui nad olid lennuaja 2 tundi varasemaks muutnud, saatsin contactcentre@precisionairtz.com maili selle kohta. Sain suhteliselt kiiresti vabandava vastuse ja pileti mailile.

Mina kasutan Check my trip Appi ja panen oma piletid sinna kirja. Sealt sain ma teate, et  lennuaega on muudetud. Dar Kilimanjaro lend läks isegi 25 minutit varem välja. Kilimanjaro Zanzibar läks täpselt.  Pagasiga mingit probleemi ei olnud. Ega seal jah suurt valikut ei ole. Flightlinki laitsid kohalikud maha. Auric ja Coastal on väikesed ja märksa kallimad. Lennule registreerimine toimub passi alusel. Aga kui osta ühe krediitkaardiga mitu piletit, siis nõutakse seda krediitkaarti. Mina ostsin oma krediitkaardiga eelmisel aastal mitu  piletit. Krediitkaart kehtis kuni 31.12.2018.

Nad nõudsid mult seda vana krediitkaarti näha. Õnneks oli mul see kaasas. Kilimanjaro lennujaamas nõuti passi koopiat. Dar Es Salaamis seda ei nõutud. Ei tea mille järgi asjad käivad?