Andromeeda

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi. Tahab minna:
72 meeldimist
5 postitust / 517 kommentaari
202 (32.3%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Aga kuidas on rahavahetusega Islandil?

Meie kasutasime Exotic Myanmar TravelToursi : http:///www.exoticmyanmartravel.com ja jäime igati rahule.

Käisime veebruaris Zansibaril ja ei kontrollitud. Euroopast tulejatel ei ole kohustuslikke  vaktsineerimisi. Kohustuslik on ainult siis, kui tulete kollapalaviku riskiga maadest või olete neid maid külastanud hiljuti.

Aitäh! Sulawesil ja Balil käidud. Tuttavad paigad. Meie matusetseremooniat ei näinud kahjuks.

Sõltub sellest mida süüa ja  juua. Põhiliselt peaks välja tulema. Matemwes on mööda rannaäärt üksjagu restorane.   Valikus merannid vahemeretoidud, pizzad jne. Merannid on suht kallid. Valik on  suur.  Stone Townis  on palju söögikohti ja väga erineva hinnaga. Tasub proovida ka  Forodhani aia  õhtust  toidu  turgu.  Seal on väga suur valik igasusgust tänavatoitu. Meie käisime seal aga, kuna me olime enne söönud, siis toidule ei panustanud. https://www.atlasobscura.com/places/zanzibars-night-market

See minibuss võib olla transfeeriks lennujaamast Stone Towni. Matemwesse sõidab üle tunni ja ei usu,et sinna minibussiga transfeeri oleks.  Piki randa oli mitmeid restorane. Meie võtsime Matemwe küla tuuri. Tutvustati küla elu ja külastasime ka riigikooli ning erakooli. Need olid nagu öö ja päev. Lõuna oli hinnas ja see oli väikses küla restoranis.

kribusk Meie lendasime Türkishiga ja Dar Es Salaami kaudu. Mingit vaktsimneerimispassi ei küsitud. Sansibarile tulime siselennuga Kilimanjarost. Tegelikkuses ei peaks küsitama, aga see on ikka lennujaama ametnikus kinni.  Kuna me olime kuueksesi, siis tellisime endale mõned tuurid ette  Colors of Zansibarilt ja jäime igati rahule. http://www.colorsofzanzibar.com/ Tellisime  neilt Vürtsituuri ja Stone Towni tuuri  algusega Matemwest. Edasi-tagasi transfeer oli hinnas.  Meie ei vajanud transfeeri  Matemvwesse  tagasi vaid jäime Stone Towni. Tänu sellele oli meil transfeer lennujaamast Matemwesse tasuta. Lennujaamas oli küll transfeeri pakkujaid parves aga mõnusam oli ettetellitud transfeeriga. Tala- talat me ei kasutanud. Nägime neid küll igal pool sebimas, aga ei tahtnud kohalikega  ja kanade, kukkede jne.  koos sõita.
Matemwes ööbisime Villa Kiwas. Igati mõnus paik ja toidud olid väga head ja täiesti normaalse hinnaga.


Tansaania Viisa saab ka teha e-viisana.  Sansibaril soovitan  kindlasti  ära käia Vürtsituuril. Loomulikult Stone Town ja päikeseloojangu kruiis.  Söögikohad sõltuvad sellest, kus te olete. Meie olime  peale safarit Matemwes  ja viimase öö Stone Townis. Viimases on söögikohti palju.  Me olime Matemwes ainult 4ööd ja põhiliselt sõime oma Villa restoranis.  Käisime küll teisi kohti ka vaatamas aga otsustasime rohkem oma hotellis süüa.  Toidupoode külas ei näinud. Stone Townis olid küll toidupoed olemas. 

Aurinkol on Makedoomia ja Rumeenia Lotiga js Malaga Air Baltikuga.


Meie käisime selle aast veebruaris Tansaanias Türkishiga. Lendasime Dar Es Salaami. Pilet oli 504 euri. Türkish pakub päris tihti soodsaid lende.

Peale Aasia olen ise käinud sellisel ajal Costa Ricas ja Tansaanias (Safari+ puhkus Sansibari saarel). Mõlemad olid väga mõnusad kohad. Ka veel võib minna USA Neitsisaartele ja Puerto Ricosse või Dominikaani.

Jah, manuaalselt. Tundub, et neil ongi selle ühe sooduspileti pakkumine. Mina ostsin samamoodi ühe pileti Darist Kilimanjarosse 58 USD eest. Järgmise pileti hind oli 90 USD. Väike soovitus. Salvesta või trüki pilet. Nii kui nad lennuaega muudavad, enam piletit  trükkida ei ole võimalik.  Mina seda ei teinud ja kui nad olid lennuaja 2 tundi varasemaks muutnud, saatsin contactcentre@precisionairtz.com maili selle kohta. Sain suhteliselt kiiresti vabandava vastuse ja pileti mailile.

Mina kasutan Check my trip Appi ja panen oma piletid sinna kirja. Sealt sain ma teate, et  lennuaega on muudetud. Dar Kilimanjaro lend läks isegi 25 minutit varem välja. Kilimanjaro Zanzibar läks täpselt.  Pagasiga mingit probleemi ei olnud. Ega seal jah suurt valikut ei ole. Flightlinki laitsid kohalikud maha. Auric ja Coastal on väikesed ja märksa kallimad. Lennule registreerimine toimub passi alusel. Aga kui osta ühe krediitkaardiga mitu piletit, siis nõutakse seda krediitkaarti. Mina ostsin oma krediitkaardiga eelmisel aastal mitu  piletit. Krediitkaart kehtis kuni 31.12.2018.

Nad nõudsid mult seda vana krediitkaarti näha. Õnneks oli mul see kaasas. Kilimanjaro lennujaamas nõuti passi koopiat. Dar Es Salaamis seda ei nõutud. Ei tea mille järgi asjad käivad?

See on tõesti väga hea pakkumine. Lendasime veebruaris kaks korda Precisioniga. Kõik toimis. Ainuke asi, mis oli, et  nad muutsid vahepeal lennuaega kaks tundi varasemaks ja ei teatanud. Tuleb lihtsalt sõiduplaanil silma peal hoida. Ja veel üks huvitav asi.  Kilimanjaro lennujaamas nõudsid nad check inis passi koopiat? 

Perereisid teevad tellimusreise. Neil on isegi näidisplaanid kodulehel. perereisid.ee või mail : ivi@perereisid.ee  või pere@kiirtee.ee

Meie olime Tamukami hotellis. Mõnus väike hotell väga hea köögiga. Hotell asub umbes 5 min kaugusel rannast. Aias on bassein. Superior toad on odavamad. Meie valisime bungalo swiidi. See oli natuke üle 50.

Kui meie Filipiinidel käisime, kasutasime 5 siselendu Cebu Pacificuga  ja ainult üks jäi kaks tundi hiljaks. Kuna hommikune lend oli väga varajane, tulime eelmisel õhtul Cebule. Broneerisime hotelli otse lennujaama vastas. Väga mugav. Ei ole mingit transporti vaja.      http://www.waterfronthotels.com.ph/mactan

Väga huvitav. Meie käisime kuuekesi Tansaanias. Tegime elektroonilised viisad. Saime viisad 2- 4 päeva jooksul. Lennujaamas näitasime oma  e-viisat. Suunati eraldi akna juurde.  Võeti näpujäljed ja pilt. Pitsat passi ja pagasi järgi. Ei mingit probleemi.

Eurod sobivad väga hästi vahetamiseks. Teatud müügikohad arvutavad õige kursiga ümber. Aga näiteks Moshi kohvipoes oli 400g kohv 10 USD või 10 000 sillingit. Igal pool on hinnad USDdes.  Nemad arvestavad põhimiselt, et 1 USD on 2000 sillingit.Viisa soovitan teha e-viisa. Hind on ikka 50 USD. Aga lennujaamas saab kiiremini läbi.

kase.jaanika. Ka meie tegime korraliku eeltöö ära ja nautisime oma safarit. Meie giid oli suurepärane. Kõik sujus väga hästi. Oli küll paar majutuse muutust, kuna need lodged olid "fullybooked". Ava mõlemad Lodged oli väga head. Näiteks Ngorongoros vahetati Rhino Lodge Wildlife Lodge vastu, mis asus otse kraatri serval ja toa aknast avanes imeline vaade kraatri põhja. Soovitan seda küsida. Veel natuke infot kohalike lendude kohta. Kilimanjaro lennujaamas küsiti check inis passikoopiat. Õnneks olid need meil olemas. Ostsime siselennud Precision Airi leheküljelt. Mina ostsin oma krediitkaardiga mitmele piletid eelmisel aastal kreditkaardiga, mille kehtivus lõppes 31.12. Nad nõudsid mult praktiliselt kehtetut krdiitkaarti näha. Õnneks oli see mul kaasas. Soovitan teha ka e-visa. Läheb lennujaamas kiiremini.

Meie tulime 09.02 läbi vana lennujaama. Tagasi läheme 25.02. 

veix73 See Eesti naine on Ene Lepp. Ja ta on osanik Siafu Safsri.tours. Meie trllisimegi temalt ja.oleme igati rahul.

Meie oleme praegu Tansaanias ja 3 päeva oleme safaril olnud. AlustasimeTarangirest ja eile ja täna olime Serengeris. Loomi oleme näinud palju. Lõvid, gepardid, elevandid, jõehobud, krokodillid, antiloobid, sebrade ja gnuude karjad. Ees ootab meid Ngorongoro ja Easy järve  äärsed hõimud ning tuur Kilimanjaro jalamile.. Kokku 10 päeva. Tellisime tuuri Siafu Tanzania Safari kaudu www.siafutanzaniasafaris.com. Hind oli täiesti normaalne. Suhelda saab eesti keeles. Soovitan soojalt.

Aga selle eest põhjalik. Teistel on jupp siit ja jupp sealt.