Viimased kommentaarid

Balile on praegu raske saada, Meie lendamise Singapuri  kaudu mõned aastad tagasi. Sansibar on lihtsam. Soovitaksin enne safarit ja hõime ning lõpuks puhkus Sansibaril. Sel juhul oleks mõtekas lennata Kilimanjarosse, võtta sealt safari, käia Kilimanjaro jalamil. Seejärel lennata  Sansibari  ja tagasi lennata  kas Sansibarist või Dar Es Salamist. Lennud on  nii KLM.ga kui ka  Qatariga. Sansibaril v'in ka ööbida mitmes paigas vahelduseks. Meie ööbisime Matemwes https://www.villakiva.it bungalos. Väga mõnus koht.

 Maliliisu,

Vaatasin just, et Aegian Air pakkus otselende Ateenasse soodsalt. Annab ka tasuta muutmise võimaluse.

Kui nende lehelt ei riski osta, siis võiks teha seda näiteks Estraveli kaudu. Ja hotelli saab broneerida kas booking.comi kaudu või siis ka Estraveli kaudu. Põhiline on see, et hotell oleks tasuta tühistamisega. 

Sel juhul ei ole vaja hotelli eest enne maksta , kui sõit on kindel. Olen puhanud nii Kreetal kui Mandri- Kreekas. Viimane meeldis mulle rohkem. Puhkasin Loutrakis ja rändasin Peloponnesosel  ja käisin ka Ateenas.

Majutuse saab ju booking. comi kaudu tellida sellise mis on vabalt tühistatav. Tundub, et enamus lennufirmasid pakub lennukipileteid võimalusega kord vabalt muuta.

No see poolsaar nüüd tundmatu küll ei ole.  Peloponnesel on palju huvitavaid paiku. Mõned neist: Epitauros, Mükene, Olympia, Korinthos ja ka Korinthose kanal. Sealt saab ka sõita laevaga päevaks Hydra saarele. Bussipiletid on soodsad ja soovitav on osta edasi/tagasi pilet. Meie käisime nii Ateenas. Lisan siia ka lingi infoga.  Meie võtsime päevatuuri Korinthos, Mükene, Naplion, Epithaurus. Oli suht soodne. 

http://www.mythicalpeloponnese.gr/tourist-guide/en/how-go

veel lugemist https://www.estravel.ee/blog/ehedat-kreekat-avastamas/

Mina ostaksin küll. Aga kindlasti oleks vaja reisitõrke kindlustus teha. Minul on krediitkaardiga koos reisitõrge ja sellel korral oli mul sellest kasu. Kindlustus maksis kinni mu varasema tagasi tuleku kulud.

Sugram, see  söltub sellest millal reisile läksite. Minule maksis Swedbanki krediitkaardi kindlustus tagasisõidupiletid kinni, kuna pidin reisi pooleli jätma ja tagasi tulema . LuftHansalt ei olnud mingeid tagasisõidupileteid võimalik saada. Ja LuftHansa ei ole ka tühistatud tagasisõidu pileteid hüvitanud. Kolm kuud on juba möödas nendele taotluse tegemisest.

Urvekas: Salva lisas koroona kindlustusele aga  hind on seetõttu ka väga kõrge.

Meil oli viis piletit tellitud Aerolineas Argentinasest otse.  Saime kõik tagasi. Aega läks natuke üle kuu. LuftHansa ei ole tagasilendu tagastanud. Kinnituse saatis 25.03. Tahtis küll voutserit pakkuda, aga meil jäi ära tagasilend ja see voutšer ei sobinud meiel.

Minul oli selline kiri.  Ja siin on ju kirjas, et saadeti  edasiseks töötlemiseks. This reservation was cancelled on 28 March 2020. The already issued ticket(s) have been sent to our refund department for further processing.

Vaatasin just, et eelmisel aastal olid augustis soodustused veebruari-märtsi reisidele. Tahan küll oma Argentiina reisile uuesti minna ja plaanitud marsruudi läbida. Sain selle enda jaoks nii hästi paika. Loodan paremat. Juuli lõpuks on plaanitud Šotimaa  saared. Loodan, et see toimub. Lend Finnairiga. Soome riik ehk toetab Finnairi. Elame-näeme.

to Rene Well Ükski kindlustus ei kata. Mul on Swedbanki Gold kreditkaardi kindlustus. Sellele oli juurde ostetud  reisitõrke summa suurendus lisaks.  Pandeemiat ei ole võimalik juurde osta.

to Raul-R:  Ega ma ei ole hetkegi arvanud,  et LH  hüvitaks QR pileteid.

Nad uuendasid nüüd kindlustingimusi. Seal on kirjas, et pead enne kindlustusega ühendust võtma kui kulu teed. Huvitav, kas keegi, kes enne 11.03 reisil oli ja varem tagasi tuli, saab kindlustuselt hüvitust?

Raul-R Esiteks ei ole ma pahane klient ja ka mitte reeglitest üle.  Tänaseks on juba LuftHansa mõlemad lennud tühistanud.   On veel mõned päevad aega  seda telefoni numbrit piinata. Üks mu reisikaaslane sai ühenduse ja talle saadeti ka reisi tühistamise kinnitus ja teade, et on saadetud tagastamise vormistamiseks.

Korsten Just nimelt! Lugesime kindlustuse infot enne tagasilennu pileite ostmist. Seal oli kirjas, et kindlustus ei kehti enam. Meil oli Swedbanki kuldkaardi  kindlustus.   Kuna õnnestus päris hea ühendusega ja talutava hinnaga  tagasilennu piletid  saada, siis otsustasime seda teha. Meie meelest oli see õige otsus.  Ühed tuttavad olid USAs. Läksid enne 10.03. piletid võetud reisifirmast ja samuti kuldkaardi kindlustus. Kõik liinid olid nii koormatud, et nad kindlustust kätte ei saanud. Kuna pileti hinnad pidevalt tõusid, siis otsustasid nad uued piletid osta. Praegu vaidlevad kindlustusega. Kindlustus loeb seda omal soovil reisi lõpetamiseks ja ütleb, et kindlustus ei kehti. Äärmisel juhul ainult reisiplaani muutmine 150 eur!!!

udoca ja havoc: Saime Qatarilt väga viisaka ja vabandava kirja. Kuna lennuki pidas kinni Buenos Airese lennujaam  desinfitseerimise eesmärgil, siis tagasimaksmisele  ei kuulu. Jälle targem. Kui oleks hilinenud Doha- Helsinki, siis oleks makstud.  Aga Qatar on tõesti hea lennufirma ja  Doha lennujaam on suurepärane.

snoop Vahetult enne meie lendu kuulutati pandeemia välja. Ei kahetse raasugi, et läksime.  Saime nautida kolm päeva Buenos Airest  ja tagasi ühe parema lennufirmaga. Kogemus missugune.

udoka

Saatsime nõude ära. Vaatame, mis vastavad.

Meil oli selline probleem. Lendasime 12.03 LuftHansaga Buenos Airesesse ja seal avastasime,  et LuftHansa tühistas meie tagasilennu 31.03 esimese osa Buenos Aires -Frankfurt.  01.04 Frankfurt Tallinn on plaanis.  Kohapeal LuftHansaga ühendust ei saanud.  Olukord oli päris kriitiline. Saime  teada, et LuftHansa muudab küll tasuta, aga mitte niipalju enne reisi. Sel hetkel oleks olnud võimalik tasuline muutmine, aga see oli päris kallis.Õnnestus osta siis Qatariga Buenos- Aires- Doha- Helsinki tagasilennu piletid. Kuna Buenos Airesest väljalend hilines, siis me öisele Helsinki lennukile ei jõudnud. Õnneks tuli ka 16.10 lend  ja meil tehti sellele ümberbroneering. Anti ka hommiku- ja lõunasöögi voutser. Kas kellegi on kogemusi Qatarilt hilinemise eest kompensatsiooni küsimine. Hilinemine oli 14 tundi.  LuftHansaga ei ole veel ühendust saanud. Laseb internetis alustada tagastust, aga siis  teatab, et tuleb helistada. Eile oli telefonil näiteks automaatvastaja. Hakkame homme jälle neid pommitama.

Lugesin põhjalikult Swedbanki kindlustuse läbi. Kui reis algas peale 11,03, siis reisitõrke kindlustus ei kehti-pandeenia. Meie reis algas 12.03.2020. Jõudsime kenasti kohale. Lendasime LuftHansaga. 14.03.2020 oli välisministri pöördumine, et kõik tuleks 17.03.2020-ks koju tagasi. Üritasime saada LuftHansaga ühendust, aga ei õnnestunud. Pidime ostma ise uued tagasisõidu piletid. Esialgne tagasilend LuftHansaga pidi olema 31.03.2020. Õnneks saime Quatar Airwaysi piletid Buenos Aires- Doha ja Doha Helsinki  ja edasi laevaga. Meil läks kokkuvõttes hästi, et kuskile lõksu ei jäänud. Nüüd selgus, et LuftHansa on meie 31.03 piletid ära tühistanud  ja meil on võimalus  nende piletite  raha  tagasi küsida.

Tulime ka Doha kaudu ja saabumine oli ettenähtud 21.20. Õnneks saabus 15 minutit varem. Suhtlesime Tallinkiga ja saime info, et nad on oma väljumise lükanud kelle 23.00-ks. Lennujaamast Airport taxiga Länsisadamasse jõudsime 22.20-ks. Kõik sujus.

Väga hea info. Meie läheme märtsi alguses kolmeks nädalaks Argentiinasse.  Plaanis Buenos Aires, Ushuaia, El Calafate, Bariloche, Salta, Jujuy, Buenos Aires.  Nagu ma eespool olevast kirjutisest aru saan, ei pea Buenos Aireses kohe kõik raha ära vahetama, vaid saab seda teha jooksvalt kogu reisi ajal. Lugesin kuskilt, et mõistlik on BA kõik ära vahetada.  Ei tahaks suure patakaga rännata. Õnneks on mul ka Swed kuldkaart. Kas lennujaama kurss on sama kui linnas?

Võib ka alustada hoopis Faialilt. Õhtuks Lissaboni ja varahommikul edasi Hortasse, Faialile. Sealt edasi laevaga Horta-Madalena Picol, sõidab pool tundi ja käis päris mitu korda päevas. Picolt laevaga Sao Jorgele  1,5 tundi, (laev käis 2 korda päevas) ja sealt lennukiga Sao Miguelile. Ponta Delgadast tuli otselend Frankfurti, aga see oli vist  mõned korrad nädalas.  2017 augustis lendasime nii.

Kui lennata  Terceirasse, siis tuleks arvestada esimene päev lennuks, kindlasti 2 päeva kohal ja 4.päeval Sao Miguelile. Sellel saarel kulub vähemalt kolm päeva. Ega teiste saarte jaoks eriti aega siis ei jää. Sao Miguelilt võib sõita laevaga Santa Mariale. Ainult selline asi, et sinna läheb laev ainult kolmapäeviti hommikul kell 7 ja südaööks on Ponta Delgadas tagasi. Teistel päevadel tuleks arvestada ööbimisega  Santa Marial.

Hispaanias on väga hea transpordikorraldus. Siit lehekülhjelt saab kogu info caminito del rey kohta.  http://www.andalucia.com/province/malaga/el-chorro/caminito-del-rey-getting-there.  Oleme Hispaanias ringi tiirutanud  kohaliku transpordiga. Piletid saab internetist ette osta.  Andalucia.com lehel on kogu info.

Sel aastal sai käidud Tansaanias safaril ja Sansibaril puhkamas. Veel ring peale Islandile ja nädal Põhja Makedoonias. Järgmise aasta esimene reis on plaanitud Argentiinasse, mais Andluusiasse ja juulis Šotimaa läänesaared. Ostsime Tallinn-Buenos Aires-Tallinn lennukipiletid Lufthansa soodukalt. Passisime ka Argentiina siselendudel sooduspakkumisi.

Meil minek märtsis ja 3-nädalaks. Ei riskiks hästi tänaval vahetada. Kuidas on ametlike rahavahetuspunktidega? Lugesin kuskilt, et seal on pandud ka rahavahetusele piir 200 USD? Kas on vahet  vahetades USD või EUR? Mõtlen seda, et kas võtta EURe kaasa või vahtada kodus  USD-deks.  Ja kas on  kasulikum vahetamiseks  100USD, kui väiksemaid kupüüre?