Viimased kommentaarid

Väga hea info. Meie läheme märtsi alguses kolmeks nädalaks Argentiinasse.  Plaanis Buenos Aires, Ushuaia, El Calafate, Bariloche, Salta, Jujuy, Buenos Aires.  Nagu ma eespool olevast kirjutisest aru saan, ei pea Buenos Aireses kohe kõik raha ära vahetama, vaid saab seda teha jooksvalt kogu reisi ajal. Lugesin kuskilt, et mõistlik on BA kõik ära vahetada.  Ei tahaks suure patakaga rännata. Õnneks on mul ka Swed kuldkaart. Kas lennujaama kurss on sama kui linnas?

Võib ka alustada hoopis Faialilt. Õhtuks Lissaboni ja varahommikul edasi Hortasse, Faialile. Sealt edasi laevaga Horta-Madalena Picol, sõidab pool tundi ja käis päris mitu korda päevas. Picolt laevaga Sao Jorgele  1,5 tundi, (laev käis 2 korda päevas) ja sealt lennukiga Sao Miguelile. Ponta Delgadast tuli otselend Frankfurti, aga see oli vist  mõned korrad nädalas.  2017 augustis lendasime nii.

Kui lennata  Terceirasse, siis tuleks arvestada esimene päev lennuks, kindlasti 2 päeva kohal ja 4.päeval Sao Miguelile. Sellel saarel kulub vähemalt kolm päeva. Ega teiste saarte jaoks eriti aega siis ei jää. Sao Miguelilt võib sõita laevaga Santa Mariale. Ainult selline asi, et sinna läheb laev ainult kolmapäeviti hommikul kell 7 ja südaööks on Ponta Delgadas tagasi. Teistel päevadel tuleks arvestada ööbimisega  Santa Marial.

Hispaanias on väga hea transpordikorraldus. Siit lehekülhjelt saab kogu info caminito del rey kohta.  http://www.andalucia.com/province/malaga/el-chorro/caminito-del-rey-getting-there.  Oleme Hispaanias ringi tiirutanud  kohaliku transpordiga. Piletid saab internetist ette osta.  Andalucia.com lehel on kogu info.

Sel aastal sai käidud Tansaanias safaril ja Sansibaril puhkamas. Veel ring peale Islandile ja nädal Põhja Makedoonias. Järgmise aasta esimene reis on plaanitud Argentiinasse, mais Andluusiasse ja juulis Šotimaa läänesaared. Ostsime Tallinn-Buenos Aires-Tallinn lennukipiletid Lufthansa soodukalt. Passisime ka Argentiina siselendudel sooduspakkumisi.

Meil minek märtsis ja 3-nädalaks. Ei riskiks hästi tänaval vahetada. Kuidas on ametlike rahavahetuspunktidega? Lugesin kuskilt, et seal on pandud ka rahavahetusele piir 200 USD? Kas on vahet  vahetades USD või EUR? Mõtlen seda, et kas võtta EURe kaasa või vahtada kodus  USD-deks.  Ja kas on  kasulikum vahetamiseks  100USD, kui väiksemaid kupüüre?

Meie  olime Matemwes, Villa Kivas. Väga mõnus koht ja vaikne ka. www.villakiva.it


Tegelikult võib esimese otsa ikkagi  läbi interneti check in teha ja pagasi äraandmisel kinnitada üle, et pagas saata Johannesburgi. 

Koala, Borneo on väga lihtne omal käel teha. Vaatasin KonTiki reisiplaani. See on päris lihtne marsruut. Meie reis oli 3 nädalat pikk ja märksa odavam kui nende 2-nädalane tuur. Lendasime Singapuri kaudu Kuchingusse (Sarawak), mõned päevad seal, edasi  siselennuga Mulusse kolmeks päevaks. Siis siselennuga Mirisse ja sealt järgmisel päeval bussiga  Bruneisse. Sealt laevaga Labuani saarele. Mõni päev puhkust, edasi laevaga Kota Kinabalusse. Sealt võtsime 2 päevase tuuri Borneo tippu. Peale seda lendasime AirAsiaga Sandakani. Tellisime interneti kaudu  4-päevase tuuri (2 ööd dzunglis ja 1 öö kilpkonnasaarel), Jäime oma reisiga väga rahule.

Maksis 30 USD.Meil soovitati kontrollida, et on kindlasti saabumise tempel passis. Taist tulles oli 3 akent. Essimeses andsid raha ja passi koos ankeediga, teisest aknast sai passi koos viisaga ja  kolmandas aknas pandi saabumise pitsat. Läks suhteliselt kiiresti.Ei müü Estravel neid passe.  Uurisin ka seda ja ei saanud sotti. Meie ostsime oma piletid  sellelt leheküljelt. https://www.aerolineas.com.ar/en-eu.  Kasulikum oli osta multipiletid kui ükshaaval. Passisime soodsaid pileteid mitu kuud. Seal on kaks valikut : Base ja Plus. Hinnavahe on umbes 14 eurot. Base on käsipagasiga ja Plus on koos pagasi ja istekoha valikuga.
Ostmine oli väga lihtne. Pilet saadeti kohe mailile. Võrdlesin ka teisi lehekülgi. Kõik olid ainult käsipagasiga.
Meile küll Laos meeldis. Meie ühendasime selle Põhja Taiga. Alustasime Chiang Maist:  Chiang Rai, Valge tempel ja Colden Triangel. Sealt 2päeva Mekongi pidi paadiga  Laung Prabangi. Vahepeal majutus Pakbengis. Mõlemal päeval peatuti ka jõeäärsetes külades. Lõunasöögid olid paadis.
Mõni päev Luang Prabangis ja selle ümbruses. Sealt edasi bussiga  Xieng Khouangi, kohta mis on kuulus oma müstiliste  " Plain of Jars" (Anumate väli) poolest.  https://toastedraisins.com/plain-of-jars-and-phonsavan-guide/  Xieng Khoiangist lendasime Vientianesse.   Mõned päevad seal ringivaatamist ja siis võtsime suuna Pakse poole. Teel külastasime Kong Lore koopaid. Sõitsime paadiga  piki koobast 7km https://www.tripsavvy.com/tham-kong-lo-cave-1629464. Väga huvitav elamus. Edasi sõitsime Paksesse, külastasime Wat Phou temopleid  ja paadiga Don Khone ( 4000 saart). Tagasi Paksesse ja sealt lennukiga Bangkoki.

Toba on väga mõnus koht.  7 päeva on vist palju.  Medanist võib sõita Bukit Lavangi Orangutange vaatama ja väikese dzungli matka ette võtta. Edasi Barastagi mägismaale, kus saab imetleda kahte vulkaani. Seejärel Toba saarele. Ka seal on päris põnevaid ettevõtmisi. Meie ööbisime seal sellises kohas. Soovitan soojalt  http://tabocottages.com/tabocottages.

Sumatra on väga huvitav. Ise lendasin Singapurist Silk Airiga Medanisse.
Kuna meid oli 8, siis tellisime auto koos autojuhiga.  Info sain sellelt leheküljelt http://www.funsumatra.com/

Mina otsisin pileteid Buenos Airesesse ja sain kõige odavamed piletid just nimelt LuftHansa lehelt. Seal oli eraldi tulp"SuperSaver" ja sain edasi-tagasi piletid Tallinnast - Buenos Airesesse koos pagasiga 522 euro eest.  Nii skyscanneril kui ka Momondol olid hinnad kallimad.

Aga kuidas on rahavahetusega Islandil?

Meie kasutasime Exotic Myanmar TravelToursi : http:///www.exoticmyanmartravel.com ja jäime igati rahule.

Käisime veebruaris Zansibaril ja ei kontrollitud. Euroopast tulejatel ei ole kohustuslikke  vaktsineerimisi. Kohustuslik on ainult siis, kui tulete kollapalaviku riskiga maadest või olete neid maid külastanud hiljuti.

Aitäh! Sulawesil ja Balil käidud. Tuttavad paigad. Meie matusetseremooniat ei näinud kahjuks.

Sõltub sellest mida süüa ja  juua. Põhiliselt peaks välja tulema. Matemwes on mööda rannaäärt üksjagu restorane.   Valikus merannid vahemeretoidud, pizzad jne. Merannid on suht kallid. Valik on  suur.  Stone Townis  on palju söögikohti ja väga erineva hinnaga. Tasub proovida ka  Forodhani aia  õhtust  toidu  turgu.  Seal on väga suur valik igasusgust tänavatoitu. Meie käisime seal aga, kuna me olime enne söönud, siis toidule ei panustanud. https://www.atlasobscura.com/places/zanzibars-night-market

See minibuss võib olla transfeeriks lennujaamast Stone Towni. Matemwesse sõidab üle tunni ja ei usu,et sinna minibussiga transfeeri oleks.  Piki randa oli mitmeid restorane. Meie võtsime Matemwe küla tuuri. Tutvustati küla elu ja külastasime ka riigikooli ning erakooli. Need olid nagu öö ja päev. Lõuna oli hinnas ja see oli väikses küla restoranis.

kribusk Meie lendasime Türkishiga ja Dar Es Salaami kaudu. Mingit vaktsimneerimispassi ei küsitud. Sansibarile tulime siselennuga Kilimanjarost. Tegelikkuses ei peaks küsitama, aga see on ikka lennujaama ametnikus kinni.  Kuna me olime kuueksesi, siis tellisime endale mõned tuurid ette  Colors of Zansibarilt ja jäime igati rahule. http://www.colorsofzanzibar.com/ Tellisime  neilt Vürtsituuri ja Stone Towni tuuri  algusega Matemwest. Edasi-tagasi transfeer oli hinnas.  Meie ei vajanud transfeeri  Matemvwesse  tagasi vaid jäime Stone Towni. Tänu sellele oli meil transfeer lennujaamast Matemwesse tasuta. Lennujaamas oli küll transfeeri pakkujaid parves aga mõnusam oli ettetellitud transfeeriga. Tala- talat me ei kasutanud. Nägime neid küll igal pool sebimas, aga ei tahtnud kohalikega  ja kanade, kukkede jne.  koos sõita.
Matemwes ööbisime Villa Kiwas. Igati mõnus paik ja toidud olid väga head ja täiesti normaalse hinnaga.


Tansaania Viisa saab ka teha e-viisana.  Sansibaril soovitan  kindlasti  ära käia Vürtsituuril. Loomulikult Stone Town ja päikeseloojangu kruiis.  Söögikohad sõltuvad sellest, kus te olete. Meie olime  peale safarit Matemwes  ja viimase öö Stone Townis. Viimases on söögikohti palju.  Me olime Matemwes ainult 4ööd ja põhiliselt sõime oma Villa restoranis.  Käisime küll teisi kohti ka vaatamas aga otsustasime rohkem oma hotellis süüa.  Toidupoode külas ei näinud. Stone Townis olid küll toidupoed olemas.