Viimased kommentaarid

Mina lendasin juuli alguses Münhenisse ja siis nõuti FFP2te.

LuftHansale sobib ainult FFP2 mask, Isiklik kogemus olemas. Need kellel olid kirurgilised, käsiti ära vahetada FFP2 vastu. Mina ostsin Benu  e-apteegist ja tellisin kodu lähedale apteeki. Sel juhul ei lisandu saatekulu, 10-nene pakk maksis 8,22 eur 

Minul oli äraantav pagas ja pagasi ära andmisel küsiti reisidokumenti ja  certi.

Oopera, Lennujaamas Check inis küsitakse koos dokumendiga ka certi. Muidu ei lasta lennule.

Islandile saab ju ka Eestist grupiga minna. Siis ei pea ühese toa eest lisatasu maksma.  Ainuke reis mis on vähegi mõistlik on  Germalol  Island - põhjaranniku saladused.

Muidugi Albionil on väga põhjalik  reis ümber Islandi, aga selle hind on  3korda kallim ka.

Need 5 päevased, mida Germalo ja Tensi pakuvad, on minu arvates kehvakesed. 4 ööd Reikjawikis ja sealt tehakse päevased tiire pealinnast vasakule ja paremale. Minule isiklikult meeldis  Myvatni ümbrus ja Godafoss ning Detifoss märksa rohkem.

Mina käisin PEREREISIDega ja tegime saarele ringi ümber. Mulle see marsruut meeldis väga.

Eesti kodanikel ei pea olema tehtud. Saab teha Tallinna lennujaamas saabumisel tasuta.

Meie täitsime küll eelmisel päeval kodus selle FPS vormi. https://www.spth.gob.es/ leheküljel. Vastuse saime kohe. PCR test ei tohi olla vanem kui 72 tundi. Synlabis saab teha kurguloputusega.

Meil oli otselend Air Balticuga Malagasse. Tallinnas kontrolliti , et kõik dokumendid oleks korras. Saabumisel kontrolliti ainult FBS vormi triipkoodi.

sis 153 Saksamaa Austria piiril ei olnud mittemingisugust kontrolli. Ületasime mitmes kohas piiri. Huvitav oli see, et meie hotellis Edelweiss pakuti lausa tasuta testimist. Selgus selline tõsiasi, et Austrias baarides ja restoranides nõutakse sisenemisel teste. Näitasime oma EL passi ja kõik oli korras. Saksamaa ei tahtnud mitte kuskil mitte midagi näha, isegi mitte Münheni lennujaamas tagasilennul 08,07,2021. Check inis küsiti ainult, kas test on. Ütlesin jah. Näha ei tahetud.

Augusti teises pooles on kindlasti väga mõnusad ilmad. Vaatasin just, et seal pakuti huvitavaid  laevareise.  Mägedes küll liiga palav ei ole.

Montenegro. Novatours pakub 13.08, 20.08, 27.08 nädalaseid pakette . valik on päris suur.

Peaksin ütlema, et läksin kaks tundi varem kohale, nagu nõutakse. Check inis läks kiiresti. Koos ID kaardiga andsin nõutavad dokumendid ja edasi. Natuke rohkem läks aega turvakontrollist läbi minnes, kuna läks paar lendu lähestikku. Igaljuhul alla poole tunni. Soovitan vaadata Tallinna Lennujaama lehelt, kas on lähestkku teisi lende.

Tallinnas kontrollitakse kõik dokumendid üle check inis. Malagas kontrolliti ainult eelnevalt registreeritud sisenemise vormi. Neid ei huvitanud, ei PCR test ega ka sertifikaat. Tadasitulles tuli täita elektrooniliselt Eestisse saabumise vorm. Selles küsiti kas on vaktsineerimiene läbitud, Vastasin jaatavalt, kuna viimase vaktsiini sain 10 päeva eest. Vastus tuli, et ei pea garantiini jääma.

Soovitan küll. Mina käisin mai teises pooles Andaluusias.(Cordoba, Granada, Sevilla, Torremolinos, Caminito del Rey) Siis nõuti veel küll PCR testi ja täita tuli sisenemisevorm, aga kohapeal oli väga mõnus.

Air Baltic teeb kaks korda nädalas otselende Malagasse. (teisipäeval ja laupäeval). Lennuaega on võimalik ükskord muuta. saabumisaeg on ka hea , 17.15. Booking.comi kaudu saab ära broneerida tühistamisvõimalusega  hotellid. Meie rändasime ringi ja viimased ööd olime rannahotellis  Apartamendo Bajandillos, Torremolinoses.

Tulin just Andaluusiast. Maski kandmine on kõikjal kohustuslik. Tulin restoranist söömast ja unustasin maski ette panna. Kohe tegi üks kohalik märkuse. Isegi Caminito del rey matkarajale minnes pidi mask ees olema ja veel rajale minekul anti kiiver ka veel. , et kaljudelt midagi pähe ei kukuks. Kui kedagi läheduses ei olnud, lükkasin maski lõua alla, aga kui mõni inimene lähemale  tuli, siis sai mask ette tõmmatud. Ainult rannas ja basseini ääres päivitades, ei pidanud mask ees olema. Paljude sissepääsude juures mõõdeti ka keha temperatuuri.

Digiloost tuleb väljatrükkida Immuniseerimise tõend, mis on triipkoodiga ja kolmekeelne (inglise, eesti ja vene keeles). Sellel on andmed millise vaktsiiniga vaktsineeritud, mitu doosi ja vaktsineerimise aeg ja staatus: Lõpetatud.. Mina sain  selle välja trükkida juba peale 2. vaktsiini saamist õhtul. Kehtima hakkab kaks nädalat peale viimast vaktsineerimist.

Synlab teeb PCR testi ka kurguloputuse meetodil. Hind 58 eurot. Tellida tuleb aeg Synlabi lehelt. Test on kindlasti mõnusam, kui ork ninna. Tegin selle eelmisel nädalal. Kell 13.00 oli testi aeg ja õhtul peale kümmet oli vastus olemas.

Tõesti Synlabis on kõige odavam ja nüüd saab teha ka kurgukuristamisega. Ei pea pulka laskma ninna torgata.

Hea uudis! Alates 6. maist on Swedi kindlustusel Covid kaitse peal nii krediitkaartidel kui ka panga kaudu kindlustuse tegemisel.

Meie oleme lennanud LuftHansaga mitmeid pikki lende ja rohkem kui neljakesi. Teeme internetis check in kohe kui lehekülg avatakse  (tavaliselt 24 tundi ette ) ja alati oleme saanud oma kohti nii sättida, et oleme pundis koos. Kunagi ei ole kohti ettebroneerinud.

Kindlasti Mallorca. Saarel on tegemist ja vaatamist päris palju. Ka rannad on seal ilusad. Majutuse soovitaks valida Playa de Palmasse. Siin lingil on infot Mallorca kohta.  https://www.europeanbestdestinations.com/destinations/palma-de-mallorca

Balile on praegu raske saada, Meie lendamise Singapuri  kaudu mõned aastad tagasi. Sansibar on lihtsam. Soovitaksin enne safarit ja hõime ning lõpuks puhkus Sansibaril. Sel juhul oleks mõtekas lennata Kilimanjarosse, võtta sealt safari, käia Kilimanjaro jalamil. Seejärel lennata  Sansibari  ja tagasi lennata  kas Sansibarist või Dar Es Salamist. Lennud on  nii KLM.ga kui ka  Qatariga. Sansibaril v'in ka ööbida mitmes paigas vahelduseks. Meie ööbisime Matemwes https://www.villakiva.it bungalos. Väga mõnus koht.

 Maliliisu,

Vaatasin just, et Aegian Air pakkus otselende Ateenasse soodsalt. Annab ka tasuta muutmise võimaluse.

Kui nende lehelt ei riski osta, siis võiks teha seda näiteks Estraveli kaudu. Ja hotelli saab broneerida kas booking.comi kaudu või siis ka Estraveli kaudu. Põhiline on see, et hotell oleks tasuta tühistamisega. 

Sel juhul ei ole vaja hotelli eest enne maksta , kui sõit on kindel. Olen puhanud nii Kreetal kui Mandri- Kreekas. Viimane meeldis mulle rohkem. Puhkasin Loutrakis ja rändasin Peloponnesosel  ja käisin ka Ateenas.

Majutuse saab ju booking. comi kaudu tellida sellise mis on vabalt tühistatav. Tundub, et enamus lennufirmasid pakub lennukipileteid võimalusega kord vabalt muuta.