Austraalia, 3 nädalalne automatk Smoky Bay-Brisbane

Tere!

Otsisin, mis otsisin, enamus Austraalia kohta käivaid postitusi on sellised, kus minnakse pikemaks ajaks sinna tööle ja reisima. Seega vabandan siiralt, kui kordan juba kellelgi postitust.

Meil on aga plaanis detsembris/jaanuaris 2016/2017(kuupäevad pole täpselt veel paigas) külastada Austraalia lõuna ja ida rannikut nii umbes 3-4 nädalat.
Siit tulenevalt ootan soovitusi, kui äkki keegi on käinud sarnaselt seal reisil.
Reisi algpunktiks on plaanitud Adelaide (SH ka Smoky Bay) ja lõpp jääks ilmselt Brisbane, pole küll päris kindel, aga enam vähem see paigas.
Oodatud on kõik soovitused või kogemused, alustades lennupiletitest ja lõpetades autorendifirmadega. Üritan kokku panna võimalikult säästu reisi, nii palju, kui see Austraalia puhul on võimalik.
Samuti soovitused, mis kohti kindlasti läbida ja mida mitte.
Vb mõni eriti äge majutuskoht, mis just sellele marsruudile jääb?
Kõik toredad mõtted on oodatud.
Tänud ette ja kõike toredat,
Maris

Tere,
lisan veel mõned küsimused.
Kui palju peaks arvestama päevaraha (söök-jook-tegevus). Auto kulutused arvestaks eraldi.
Hetkel olen kaalunud autorendifirmadest Herz-i? Kas see on pigem kallis eurooplane või täiesti arvestatav?

Tänud!

Ise olen kunagi aussis elades teinud Sydney-Perth autotripi, 2 nädalaga. Auto sain laenuks trip.ee foorumi kaudu (tegelt oligi minu ülesanne auto transport).

Kulude koha pealt: ööbimine on Austraalias kallis, kokkuhoiu mõttes ööbisin pooled ööd autos. Ei eelarve ega järelarve koha pealt ei oska öelda, kulus nii palju kui kulus.

Tulevikus plaanis vast põhja-Austraalia külastamise autotripp ette võtta. Võib-olla Perthist Sydneysse, Darwini kaudu.

Ei tea küll, kui palju autorent seal maksab. Aga autorendi asemel olen plaaninud hoopis ajutiselt auto ostmist ja hiljem maha müümist.

Kui võrrelda autorendihindu Islandiga, kus käisime 2015 suvel, siis siiani leitute hulgas Austraalias see rent lausa üle poole odavam:) see oli minule muidugi positiivne üllatus, kujutasin ette, et seal on veel kallim, kui Euroopas, aga siiski vb mitte.

Hetkel oleme mõelnud ka nii, et lendame Brisbane, sealt Cairns-i ja rendime auto, millega trippida siis mööda rannikut Smoky Baysse ja lõpuks Adelaidest tagasi koju. Ei oma veel sellist aja ja kilometraaži vahelist suhet või kujutlust, kui kiirelt aeg lendab või kilomeetrid.