Viimased kommentaarid

http://www.bbc.com/news/business-41291483

"Ryanair to cancel 40-50 flights per day for six weeks"

andresk:
See on ka täitsa arusaadav. Ise ümber-maailma tiiru tehes otsisin võimalust Austraaliast Lõuna-Ameerikasse lennata, aga mingit mõistliku hinnaga varianti ei leidnud. Seega lendasin Austraaliast hoopis USA-sse.

Pealegi, mis on üldse "ümber maailma" reis? Ma hiljem olen lugenud, et mitmete reeglite järgi ei ole ka "backtracking" lubatud, et peab ainult ühes suunas liikuma... No selle järgi pole mina ka siis "ümber maailma" reisinud.

PS. Vaikse Ookeani ületamisega kaasneb ka kuupäevajoone ületamine. Ei osanud sellega arvestada ja sattusin USA-sse üks päev varem, kui ma arvasin! Ilmselgelt ei olnud mul enam "80 päevaga ümber maailma" lugu meeles!

PPS. Boliivia ja La Pazi kõrgus võttis mind täitsa auti ja muudest Boliivia vaatamisväärsustest selle tõttu loobusin. Aga olen sellest mujal teemas kirjutanud.

Kindlasti vägev reis, lausa omaette elustiil. Aga kui ikka maakerale ringi peale ei teinud, siis on veidi ekslik seda ümbermaailmareisiks nimetada!

Ka mina arvan, et see teema ei peaks siin foorumis olema. Oma poliitilisi eelistusi peaks näitama kohe tulevatel valimistel. Aga kui juba tehtud, eks lööme kaasa. Proovin piirduda reisimuljetega.

Kaks suve tagasi käisin Oslos. Pilt, mis kesklinnas avanes, täitsa šokeeris. Palju pruunlasi hängis kesklinnas. Mõned neid tülitasid ka mind, ju tahtsid raha saada. Ma küll Norra keelt ei oska, aga nemad kindlasti seda ei rääkinud. Pigem mingit oma "lalalala-nananana" keelt. Jäi mulje, nagu ma oleksin Aafrikas, mitte Euroopas.

Eelmise aasta suvel käisin kesk-Inglismaal, sh Birminghamis. Hoiatati küll suure hulga moslemite eest, aga mina neid ei näinud. Ju nad on kuskil omaette linnajaos. Pigem nägin hulganisti asiaate, oletan et tudengid.

Sel suvel käisin Hamburgis. Täitsa ilus linn. Ei olnud kesklinnas liiga palju aafriklasi ega lähis-ida päritoluga inimesi, mõned üksikud. Pigem jällegi rohkem asiaate. Aga siis ma sattusin linnas kolades kogemata Hansaplatz-ile. Nagu oleks teises maailmas! Arhitektuur küll sama, aga poed igal pool kirjadega "Bazaar", "Kebab" või hoopis mingid araabiakeelsed nimed. Väljakul oli mitmeid kampu tumedanahalisi noori, kes lärmasid ja kuulasid mitte-euroopalikku muusikat. Lisaks sellele haises väljak tugevalt väljaheidete järgi.

Oma üllatuseks avastasin, et rätipead on isegi Lõuna-Ameerikasse mitmele poole jõudnud! Õnneks veel mitte liiga palju ja mitte igale poole...

No nii kaua oleme siis oodanud head võimalust, nüüd saab ära käia!

Martin:
budgetair: korduvalt kasutanud, soovitan.
mytrip.com: 2x edukalt piletid ostnud.

Veel korduvalt edukalt kasutanud:
www.lennujaam.ee
www.kiwi.com

Ja muidugi kui odav lend välja vaadatud, tasub alati kontrollida, kas seda saab järsku osta lennufirma kodulehelt. Mõnikord saab, mõnikord hinnad tunduvalt kallimad.

tickets.ee on petukaup!

Aga kui konks ära ei tule?

Mu tuttava autol on ka "äravõetav" kärukonks, mida enam ära võtta ei saa.

Kinni roostetanud...

Minu kogemus siiski, et kui teise lennufirmaga näiteks Siem Reapi edasi lennata, siis oli vaja vahepeal riiki siseneda, et saaks check ini teha. Passikontrollis küsitakse, et kus ööbid, selle asemel ma näitasin lennupileteid.

Transfer desk oli ainult väga vähestele lennufirmadele.

Tühja kah, lendan siis Sri Lankalt kolmeks päevaks Maldiividele ka. 160 EUR pilet edasi-tagasi, China Southerni ja Shina Easterniga.

Njah, hetkel paraku puudub selline auto, millega oleks mugav pikki sõite teha. Nii et siis peaks selle auto ka vist Eestist rentima. Samas mul ühed tuttavad sõitsid rendiautoga Eestist Kreekasse... Sinna Kreekasse see rendiauto ka jäi, rikki läks. Tulid lennukiga tagasi... Rendifirma läks pärast treileriga oma autot Kreekast ära tooma...

Kõige pikem autotripp, mida seni teinud olen, on 5000km, Sydneyst Perthi. Sealt on kogemus, et 8 tundi päevas on maksimaalne, mis suutsin roolis olla. Pealegi Austraalias teed tunduvalt tühjemad ja sirgemad ka, võrreldes Euroopaga...

Aga eks vaatan, järgmise suveni on veel aega. Kui tõesti pole võimalik koha pealt sobivatel tingimustel autot rentida, siis peab Eestist kohale sõitma. Aga parem väldiks seda, enda aeg maksab ka midagi...

AndresR: olen Sri Lankal pea terve veebruari. Täpseid plaane veel pole.

Maldiivid oleks jah ka veel võimalikud... Aga edasi-tagasi lend 200+ EUR. Lisaks pidid Maldiividel hotellid kolekallid olema. Sri Lanka hotellihinnad peaks minu arusaama järgi mõistlikumad olema.

Eks vaatan, kas talveks raha ja tahtmist üle on. Pigem oli see talv veidi säästlikum puhkus plaanis, et ka suvist reisi lubada saaks.

Kui praegu odavlendudest otsida, siis sain soodsaima variandi: Tallinn-Kiiev-Sharjah-Colombo. Nordica ja Air Arabiaga.

Edasi-tagasi hinnad: 160 + 125 + 222 EUR, kokku veidi üle 500 EUR. Sinna lisaks tulevad Air Arabia pagasitasud, kokku ca 30 EUR.

Aga Air Arabia on odavlennufirma, pileteid müüakse eraldi ja kui midagi ära jääb, siis on sinu enda mure.

Ma läksin sellist imelikku teed ja võtsin hoopis piletid:
Tallinn-Frankfurt-Muscat-Colombo

670 EUR kokku, Lufthansa + Oman Air.

Veidi kallim küll, aga 13 tundi päevasel ajal Muscatis ooteaega, saab linna külastada. Omaan on selline koht, kuhu küll muidu niisama ei satuks.

Seda reisi võib ka veidi teistmoodi planeerida. Mis piirab ära: Serbiasse peab minema enne Kosovot. Pärast Kosovo templiga passis enam Serbiasse sisse ei pidavat saama.

Aga proovi 4 täiskasvanut? Arvan, et saad sama hinna...

Olen ca 10x Air Asiaga lennanud ja piletid olen alati nende kodulehelt ostnud. Sugugi mitte ainult Kuala Lumpurist. Aga kui seal viimati käisin, siis olid ehitustööd lõppenud ja KLIA2 odavlennuterminal valmis. KLIA2 kasutab põhiliselt Air Asia, KLIA muud lennufirmad (lennud Euroopast). KLIA ja KLIA2 vahel käis rong, kiire ja mugav.

Vaatasin, et üks võimalus on Sri Lankale lennata Oman Airiga läbi Muscati. Seal oleks ootaega 13 tundi. Oleks soov ka linna külastada.

Kas ma saan õigesti aru, et EU kodanikele kehtib Omaanis visa-on-arrival ja midagi ette registreerida pole vaja? Saan aru, et viisa hind on 5 riaali (ca 11 EUR).

Kui see ei olnud troll küsimus, siis lihtne vastus, et otsi odavat lendu Euroopast sinnakanti. Näiteks mina lendasin Bogotasse. Samas uurisin ka soodsaid lennuvõimalusi Kolumbiast Venetsueelasse, ei leidnud. Tundub et enamikul pole seal lendamiseks raha. Ja neil kel on, sobib ka kallis lennukipilet. Kaalusin ka bussiga minekut, aga soovitati piiriala vältida...

Pigem on hoopis oht, et kas reis hoopis toimubki.

Ise ostsin UIA-ga eelmisel aastal Riia-Teheran piletid. Paraku ca kuu enne reisi lend tühistati. Sain küll raha tagasi, aga ainult nende lennult. Mul olid juba Iraani siselendude piletid ja Tallinn-Riia piletid ostetud, nende eest enam raha ei saanud. Lisaks olid ka hotellid broneeritud (ei olnud küll veel maksnud).

Teada. Ega see eelnevaid sekeldusi ja ebameeldivusi olematuks ei tee!

Ryanairiga Tallinn-Girona. 1. juulil, 67 EUR. Kindlasti odavam ja mugavam, kui pikk autosõit.

Tõesti kui Norwegiani ja Flydubaid kasutada, siis isegi kui arvestada et Tallinn-Helsinki lend paneb 100 EUR otsa, siis saaks ikkagi 500 EUR-iga Colombosse.

Kas Norwegiani ja Flydubai hinnad on koos pagasiga või ilma?

AndresR: Kindlasti on Dubai külastamaine hea pakkumine. Aga arvestades mu viimase korra Dubai külastamise sekeldusi viisaga, mis altkäemaksuga lõppesid, siis ma parem seal riigis lennujaamast ei väljuks. Samuti on Dubai hotellid kindlasti sigakallid.

Maldiividelt võib ka läbi põigata, aga sinna pikemalt jäämist rahakott ei kannataks.

mar11: Kui Sri Lankale lähen, siis ikka pikemaks ajaks ja teeks saarele tiiru peale. Rongiga, ma eeldan.

Mida aga imestan: Et India ja Sri Lanka vahel lennud suhteliselt kallid on.

Nojah, praegu saab Helsinki-Male 460-ga...

Samas odavamaim, mis ma praegu Male ja Colombo vahel veebruaris leidsin, on 150 EUR üks suund.

Selle kliimagraafiku järgi peaks Guatemalas Novembrist aprillini vähem vihma olema. Ise sihtisin just Veebruari.

http://www.guatemala.climatemps.com/guatemala-climate-graph.gif

Njah, tahtsin ka Guatemalasse pileteid osta, aga peale lõunat polnud enam saada...