Viimased kommentaarid

Nett on videosi täis:Mind ennast küll ei röövitud, aga siis olid ka teised ajad, veidi enne olümpiat ja politsei patrullis igal pool. Peale olümpiat tuli Brasiilias majanduslangus ja kuritegevus suurenes. Samas neid palja ülakehaga või kaltsudes noorukeid passis ka siis seal mitmel pool.

Kui oled juba Myanmaris käinud, siis Laos sellega võrreldes on ikka täitsa tsiviliseeritud koht.


Soovitan, olen ise käinud ja on ka mitmed tuttavad. Ei ole kallis ka!

Muidugi me käisime ainult turistikates kohtades, nagi Vientiane ja Luang Prabang.

jaanusm: Agadir on puhkamiseks, mitte vaatamiseks. Kõige läänelikum Maroko linn.

Mina mõtlen elektrilise sääsepeleti all ikka seda, mis seinakontakti käib ja millele sinine "tablett" sisse käib. Seade siis kuumutab seda tabletti, tekkinud gaas peletab sääski. Toimib väga hästi. Kui enam ei toimi, siis tabletti vahetada.

Tasub veel tähele panna, et tablett peab alati pealpool olema. Mõned pistikupesad on sellised 90 kraadi pööratud. Selle probleemi lahendamiseks kannan alati pikendusjuhet kaasas.

Austraalias on need väga populaarsed, aga meil pole millegipärast saada. Viimasel Hiina reisil ostsin ka sealt ühe kaasa.

Aafrika kohta ei tea, aga Aasia jaoks täitsa sobiv seade.

Olen kasutanud ka gaasileegiga töötavat seadet - kohtade jaoks, kus elektrit pole (näiteks telkimine).

Tangeri ja Fezi kohta olen ka mina õudusjutte kuulnud, ise küll seal ei käinud.

Pigem soovitaks Marrakechi ja Agadiri, neid olen ise külastanud.

Usuhulludega tundub jah Marokos mingi imelik jama olema, ka suur hulk ISIS-e võitlejaid on pärit just Marokost.

Sardiinia, 33C. Mõtlen hirmuga, et varsti peab 16-kraadisesse Tallinnasse tagasi minema.

Ka minu poolt plusspunkt Prizreni kasuks.

Nii, kas kiirelt tuleb veel midagi, mida kindlasti peaks Sardiinial külastama?


Hetkel on plaanis pealinna Cagliari külastamine 1 päev. Siis mingite foiniikia/kreeka/rooma varemete külastamine läänerannikul.

Muidu tundub põhiliselt rannapuhkuse saar olema.

Soovitan ka hotellides ööbida, hinnad on igati mõistlikud.


Moldova hinnad olid tegelikult isegi paremad :)

Maltal oli 33, nüüd Sitsiilias ainult 30. Vahemeri ikkagi.


Konditsioneeri ei vaja.

Prantsusmaa sisemaal pidi kõige kuumem olema.

Ma ööbisin ka Kotoris (Montenegro) üürikorteris, Albaaniasse minnes polnud probleemi.


Serbias ja Albaanias olin ametlikes hotellides.

Skopjes (Makedoonia) olin samuti üürikorteris, probleemi polnud.

Ma Korsikal võtsin rendiauto Figari lennujaamast. Bonifacios valik väga piiratud.

Oleks võib-olla tõesti mõistlik olnud lennata Olbiasse ja sealt mõlemal saarel ära käia. Oleks olnud mugavam ja oleks saanud 2x erinevasse kohta auto tagastamise tasu kokku hoida. Paraku lennupiletid sai ostetud juba eelmisel aastal, kui rendiauto plaani polnud...


Tol hetkel vaatasin rome2rio abil, et ainuke otselend Sitsiiliast Sardiiniasse on Cataniasse Cagliarisse. Aga nüüd tundub, et Palermo ja Olbia vahel on ka otselend. Küll ainult 2x nädalas (Volotea).

Samuti saab Olbiast lennat Nizzasse (Easyjet, 4x nädalas). Nii oleks tõesti tunduvalt mõistlikum variant olnud... Või siis Olbiast Riia kaudu Tallinna. 

Mis praeguseks on veel selgunud: Korsika on tunduvalt kallim, kui Sardiinia. Nii majutuse kui autorendi poolest.


Lisaks veel Korsika on palju mägisem, kui Sardiinia. Sellest tulenevalt on sõiduajad kõik väga pikad. 100km võib sõita 2-3 tundi Google ennustuse kohaselt.

Lisaks veel pidi Korsikal malaariat esinema... 

Minu majutus Catanias on kesklinnas raudteejaama lähedal, et paremini rongiga liikuma saaks.

Tea, kas tahangi vulkaani juurde üles ronida. Etna pidi ju praegu aktiivne olema. Pigem oleks hea kuskilt kaugemalt vulkaani tossamist vaadata. Tea ainult, kus see koht oleks.

Senised aktiivsete vulkaanide külastused on ebaõnnestunud nii Jaapanis kui Indoneesias: pilvise ilma tõttu pole midagi näha olnud :(

Korsika kohta:
Bergeries de Grotelle tundub päris väikse tee peal, tea kas riskin rendiautoga sinna minna. Samuti väljakutsuvaid mägimatku pigem ette ei võtaks, põlvevigastus ja kehv füüsiline vorm takistavad. Pigem piirduks linnakeskustes ringi jalutamisega.

Jah, tahaks ka teada.  Alla kukkunud ju ühtegi pole. Erinevalt Aeroflotist.

Nii, praeguseks kõik ööbimised ja autorendid kinni pandud.


Maltal ööbin põhjarannikul ja autoks võtsin automaatkastiga masina. Seal ju liiklus valel poolel. Ei tahaks, et käigu vahetamise asemel hakkaks pidevalt ust avama, nagu tuttavatel juhtus. Plaanis praamiga ka teist saart külastada.

Sitsiilia jaoks jääb kõige vähem aega, 4 päeva ja rendiautot ei võtnud. Lendan Cataniasse ja sealt saan siis rongiga sõita Sürakuusasse ja Taorminasse. Etnale võiks ka minna, aga ei tea, kuidas saab - bussiga?

Sardiinias saabun Cagliaris ja sealt rendiauto. Pärast saarel ringi sõitmist viin auto kirderannikule Olbiasse. Sealt plaan ennast bussi ja praamiga transportida Korsikale.

Korsikal saan rendiauto Figari lennujaamast. Pärast tagastan rendiauto kirdesse Bastia Lennujaama. Parasjagu tuli küll hindadele otsa autode teise kohta tagastamise tõttu, aga mis seal ikka. See ongi rendiautode üks probleem.

On teretulnud soovitused, mida kindlasti Maltal, Sardiinial ja Korsikal vaadata. Autod on ju olemas, saab kuhu iganes sõita, kuhu ligi pääseb.

Kiirelt autorentide hindu vaadates tundub, et Korsika hinnad on vähemalt 2x võrreldes Sardiinia või Maltaga.


Ja veel üks avastus! Praamiga Maltalt Sitsiiliasse sõitmine maksab 72 EUR üks ots! Ainult reisija! Täitsa röövimine!

Tegin reisiplaani ringi ja hoopis lendan Maltalt Cataniasse. Hind 40 EUR + 25 EUR pagas = 65 EUR Ryanair. Praam jääb varuvariandiks. Mugavam vast rendiautot ka lennujaama tagastada.

Eks siis peab rongiga edasi-tagasi Cataniast Sürakuusat külastama. Kas on veel mingeid soovitusi Sitsiilia kohta? Googeldades tundub Taormina millegipärast popp olevat. Saab ka rongiga Cataniast.

Soovitage soodsat autorenti Maltal.


Samuti autorenti Sardiinial ja Korsikal. Eriti hea oleks, kui saaks mõlemal saarel sama autoga sõita, aga see läheb vist eriti kalliks. Seega 2 autot, kumbagi saare jaoks.

Sitsiilias sõidan rongiga, Pozzallo-Syracuse-Catania

Nii palju tõesti ette broneerida ei proovinud.

Aga muidu Jaapani majutuste jaoks on sait:
https://www.japanican.com/

Lublinist lõuna poole ei tea, aga Lublinist põhja poole on küll täitsa sõidetav tee, pole hullu midagi, sai eelmisel aastal mööda seda Eestisse tagasi sõidetud.

Rijeka on väike koht, ise lendasime Horvaatiat ja Sloveeniat külastades pealinna Zagrebi. Ja sealt rendiautoga Dubrovnikuni välja ja tagasi. (Tagantjärgi tarkusena oleks pidanud Montenegro Kotori ka ära külastama).


Muidu eelmine suvi sõitsin üksi autoga Tallinnast Ateenasse ja tagasi, sh ka Montenegrost läbi. Täitsa meeldis. Kui midagi teistmoodi teeks, siis võtaks 3 nädala asemel 4 nädalat puhkust - jääks rohkem aega ümbrust uudistada.

Nii et jõudu sõitmisel!