Viimased kommentaarid

Ma ööbisin ka Kotoris (Montenegro) üürikorteris, Albaaniasse minnes polnud probleemi.


Serbias ja Albaanias olin ametlikes hotellides.

Skopjes (Makedoonia) olin samuti üürikorteris, probleemi polnud.

Ma Korsikal võtsin rendiauto Figari lennujaamast. Bonifacios valik väga piiratud.

Oleks võib-olla tõesti mõistlik olnud lennata Olbiasse ja sealt mõlemal saarel ära käia. Oleks olnud mugavam ja oleks saanud 2x erinevasse kohta auto tagastamise tasu kokku hoida. Paraku lennupiletid sai ostetud juba eelmisel aastal, kui rendiauto plaani polnud...


Tol hetkel vaatasin rome2rio abil, et ainuke otselend Sitsiiliast Sardiiniasse on Cataniasse Cagliarisse. Aga nüüd tundub, et Palermo ja Olbia vahel on ka otselend. Küll ainult 2x nädalas (Volotea).

Samuti saab Olbiast lennat Nizzasse (Easyjet, 4x nädalas). Nii oleks tõesti tunduvalt mõistlikum variant olnud... Või siis Olbiast Riia kaudu Tallinna. 

Mis praeguseks on veel selgunud: Korsika on tunduvalt kallim, kui Sardiinia. Nii majutuse kui autorendi poolest.


Lisaks veel Korsika on palju mägisem, kui Sardiinia. Sellest tulenevalt on sõiduajad kõik väga pikad. 100km võib sõita 2-3 tundi Google ennustuse kohaselt.

Lisaks veel pidi Korsikal malaariat esinema... 

Minu majutus Catanias on kesklinnas raudteejaama lähedal, et paremini rongiga liikuma saaks.

Tea, kas tahangi vulkaani juurde üles ronida. Etna pidi ju praegu aktiivne olema. Pigem oleks hea kuskilt kaugemalt vulkaani tossamist vaadata. Tea ainult, kus see koht oleks.

Senised aktiivsete vulkaanide külastused on ebaõnnestunud nii Jaapanis kui Indoneesias: pilvise ilma tõttu pole midagi näha olnud :(

Korsika kohta:
Bergeries de Grotelle tundub päris väikse tee peal, tea kas riskin rendiautoga sinna minna. Samuti väljakutsuvaid mägimatku pigem ette ei võtaks, põlvevigastus ja kehv füüsiline vorm takistavad. Pigem piirduks linnakeskustes ringi jalutamisega.

Jah, tahaks ka teada.  Alla kukkunud ju ühtegi pole. Erinevalt Aeroflotist.

Nii, praeguseks kõik ööbimised ja autorendid kinni pandud.


Maltal ööbin põhjarannikul ja autoks võtsin automaatkastiga masina. Seal ju liiklus valel poolel. Ei tahaks, et käigu vahetamise asemel hakkaks pidevalt ust avama, nagu tuttavatel juhtus. Plaanis praamiga ka teist saart külastada.

Sitsiilia jaoks jääb kõige vähem aega, 4 päeva ja rendiautot ei võtnud. Lendan Cataniasse ja sealt saan siis rongiga sõita Sürakuusasse ja Taorminasse. Etnale võiks ka minna, aga ei tea, kuidas saab - bussiga?

Sardiinias saabun Cagliaris ja sealt rendiauto. Pärast saarel ringi sõitmist viin auto kirderannikule Olbiasse. Sealt plaan ennast bussi ja praamiga transportida Korsikale.

Korsikal saan rendiauto Figari lennujaamast. Pärast tagastan rendiauto kirdesse Bastia Lennujaama. Parasjagu tuli küll hindadele otsa autode teise kohta tagastamise tõttu, aga mis seal ikka. See ongi rendiautode üks probleem.

On teretulnud soovitused, mida kindlasti Maltal, Sardiinial ja Korsikal vaadata. Autod on ju olemas, saab kuhu iganes sõita, kuhu ligi pääseb.

Kiirelt autorentide hindu vaadates tundub, et Korsika hinnad on vähemalt 2x võrreldes Sardiinia või Maltaga.


Ja veel üks avastus! Praamiga Maltalt Sitsiiliasse sõitmine maksab 72 EUR üks ots! Ainult reisija! Täitsa röövimine!

Tegin reisiplaani ringi ja hoopis lendan Maltalt Cataniasse. Hind 40 EUR + 25 EUR pagas = 65 EUR Ryanair. Praam jääb varuvariandiks. Mugavam vast rendiautot ka lennujaama tagastada.

Eks siis peab rongiga edasi-tagasi Cataniast Sürakuusat külastama. Kas on veel mingeid soovitusi Sitsiilia kohta? Googeldades tundub Taormina millegipärast popp olevat. Saab ka rongiga Cataniast.

Soovitage soodsat autorenti Maltal.


Samuti autorenti Sardiinial ja Korsikal. Eriti hea oleks, kui saaks mõlemal saarel sama autoga sõita, aga see läheb vist eriti kalliks. Seega 2 autot, kumbagi saare jaoks.

Sitsiilias sõidan rongiga, Pozzallo-Syracuse-Catania

Nii palju tõesti ette broneerida ei proovinud.

Aga muidu Jaapani majutuste jaoks on sait:
https://www.japanican.com/

Lublinist lõuna poole ei tea, aga Lublinist põhja poole on küll täitsa sõidetav tee, pole hullu midagi, sai eelmisel aastal mööda seda Eestisse tagasi sõidetud.

Rijeka on väike koht, ise lendasime Horvaatiat ja Sloveeniat külastades pealinna Zagrebi. Ja sealt rendiautoga Dubrovnikuni välja ja tagasi. (Tagantjärgi tarkusena oleks pidanud Montenegro Kotori ka ära külastama).


Muidu eelmine suvi sõitsin üksi autoga Tallinnast Ateenasse ja tagasi, sh ka Montenegrost läbi. Täitsa meeldis. Kui midagi teistmoodi teeks, siis võtaks 3 nädala asemel 4 nädalat puhkust - jääks rohkem aega ümbrust uudistada.

Nii et jõudu sõitmisel!

Ei tea, kuidas hinnad muutuvad. Aga mina lendasin Air Asiaga paar aastat tagasi Jakarta - Bali - Yogyakarta - Jakarta.


Piletid maksid vastavalt: 46 + 42 + 34 EUR. Seda koos söögiga (tagantjärgi mõeldes pole tunniajasele lennule mõtet sööki osta. Selle söömiseks ei jäänud lihtsalt eriti aega).

Mina lendasin Sao Paulost Iguazusse odavlennufirmaga Azul.


Lend läks Sao Paulo kolmandast lennujaamast, Viracopos. See asub tegelikult eemal Campinas linnas. Tasuta bussisõit Sao Paulost lennujaama oli hinna sees.

Maksin 127 EUR, see tundub Lõuna-Ameerika kohta odav.

Kui Lvivist lõuna poole lähed, siis arvesta, et teede asemel on paras kuumaastik.

Kui veel googeldada, siis 2015 paadipõgenikud olevat enamik Kos-ilt Kreeka mandrile ära viidud. Aga eks neid on ka hiljem juurde tulnud, 2018 suvel näiteks. Ei tea, mis nendega tehti, kas seedati Türgisse tagasi või lasti ka mandrile...


Merr: aga eks käi ära ja kirjuta meile ka, kuidas asi TEGELIKULT kohapeal paistab.

Õnneks või kahjuks ei jaotu inimesed pindala peale keskmiselt.


Kos-i kohta ei tea, aga Lesbos pidi küll olema ära lagastatud, sinna ei tasu minna enam.

Kui googeldada, siis leiab, et Kos-il neid pagulasi ikka on. Nii et ilma ei pääse.

Eks inimesed suhtuvad muidugi erinevalt, aga mina olin küll eelmise aasta suvel Ateenas häiritud tõmmunahaliste korduvast tülitamisest.

Apartment hotellides tihti pole 24/7 check-in võimalust.


Ma reeglina olen hilise ärkamisega ja ei viitsi tõusta sel ettenähtud hommikusöögi ajal, seega ei ole see minu jaoks eriline miinus.

Lisaks veel tuleb arvestada hindu, et mis riigis viibitakse ja palju väljas söömine maksab. Ja kas on soovitud toite saada.

Ma oma viimasel reisil kokkasin rohkem, kui Eestis terve aasta peale kokku. Eestis ikka mugav, poodides valmistoidu lett olemas, ei pea ise midagi vaaritama.
Vat siis. Aga kui nüüd öelda, kuidas asjad tegelikult on, siis on kohe "rassist", "islamofoob", "vihakõne" jms

Käisin ise ka veebruaris aasta tagasi Sri Lankal.

Ise ühtegi kirikut ei külastanud, ei teadnudki et neid on. Sri Lankal pidi enamik budiste olema.

Wikipedia andmetel Kristlasi 7%, Moslemeid 10%, Hindusi 13%, Budiste 70%

Nüüd juba 100+ surnud.


Tundub, et kodusõja leegid veel kuskil tuha all hõõguvad.