Viimased kommentaarid

Rix01: plaanisin ka legaalse rolleriga sõitmise jaoks motikaload teha.

Aga krt, see motikas on ju suur ja raske. Elu eest väänan täiest jõust juhtrauda, üritades õppeslaalomit sõita. Ei midagi, jäid kursused pooleli. Sidur ja käiguvahetus ka saast.

Roller ikka palju mõnusam riistapuu. Sellele võiks saada eraldi lube teha...

urmoo: no samuti religioon ja Lääne-Euroopa on Vatikan, kus millegipärast lühipükslust ei sallita.

Ahjaa, miks kirikutes mütsi peast ära peab võtma? Põlved kaetud ja pea paljastatud. Ma eelistaks just teistpidi, nokats igal pool peas :D

Naistel jällegi peab pea kaetud olema? Nii islamis kui vene õigeusus. Segane värk...

Ma arvan, et mõistlik annus ignorantsust on kasulik.

Kui sa just päris öösel ei lenda, siis soovitan võtta hotell, mis jääb lennujaamast väljuva raudteeliini peale, peatuste lähedusse. Palju kiirem ja kindlam, kui Bangkoki liikluses seigelda.

Mina ööbisin NASA Vegas hotellis, maksis 20 EUR/öö. Kontrollisin järgi, on ka praegu 22 EUR bookingus. Rong on mingi 1-2 EUR.

Mina kavatsen ka edaspidi lõunamaades reisides põlved ja küünarnukid katmata jätta. See on ka üks põhjustest, miks seni pole Iraani tikkunud minema, et seal peab ennast lollakalt kinni katma. Samas pikad dressipüksid ja fliis on seljakotis alati kaasas, nii et vajadusel saab peale visata. Viimati läks pükse vaja Yangoni templites. Baganis olin igal pool lühkaritega. Muideks ka Vatikanis peab põlved kinni katma. Mu sõbral jäi sellepärast kirik külastamata, keegi ei osanud hoiatada ka.

Oma ignorantsuses esimene kord Malaisias käies otsisin poest lühikesi pükse. No mida pole, seda pole. Poemüüja vaatas mind nagu lollakat. Samas käisid ringi miniseelikutega hiina naised, kedagi surnuks ei loobitud.

Kambodža 37-kraadises kuumuses tundub miniseelik kindlasti sobiv riietus. Samas Angkori järskudel treppidel ronimiseks jällegi niivõrd ei ole. Tahes-tahtmata pidin seal korduvalt hiina/jaapani tibide seelikualuseid nägema.

Indoneesia jäi mulle selles ebameeldivalt meelde, et seal tulid mehed pidevalt teismelise õe blonde juukseid katsuma. No krt, mis komme see on! Ei olnud ta meie arvates liiga napilt rõivastatud, õlad ja põlved olid igatahes kaetud.

Küll on mind aga häirinud, et austraallased lennukis paljajalu flip-flopsidega lendavad. Erinevalt põlvedest eelistaks, et inimesed oma varbad ära kataks. Ma ise olen see "soki-ja-sandaali" mees :D

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/doha-viisa

Seal kirjeldasin oma möödundaastast kogemust. Siis ei olnud veel viisavaba.

"The deadly plague epidemic that has rocked the island of Madagascar could reach mainland Africa. The outbreak, which has been described the worst in 50 years' and has now reached "crisis" point, has prompted World Health Organization officials to place nine African countries on high alert"

https://www.reddit.com/r/worldnews/comments/7aq2ey/the_deadly_plague_epidemic_that_has_rocked_the/

Business hotelites ja combinides (24h poed) saab tavaliselt kaardiga maksta. Suuremad ostukeskused ka muidugi. Mujal eriti mitte.

Isegi pole vaja kuskile sisse logida. Piisab, kui sama brauseriga käia - internetiküpsised hoitakse alles.

Peale ümbermaailmareisi jaoks lennupiletite ja hotellide broneerimist muutusid minu jaoks totaalselt pea kõik veebilehed. Mitme kuu jooksul näidati põhiliselt hotellide ja lennupiletitega seotud reklaame :D

Nüüd selline artikkel ilmunud booking.com kohta. Aimasin ka ise, et mingi andmetega moonutamine seal käib, aga et see nii räige on, selle peale ei tulnudki:

http://www.err.ee/639496/vaid-uks-tuba-alles-ehk-kuidas-hotelliportaalid-meiega-manipuleerivad

No vähemalt SEB puhul peab krediitkaardiga internetis makseid tehes tihtipeale ka lisaks panka sisse logides makse verifitseerima.

Kokku saad hoida näiteks hotellidelt. Enamikes linnades leidsin hotelli ca 30 EUR/öö.

Lisaks booking.com ja agoda saidile otsi jaapanis majutust:
https://www.japanican.com/

https://www.japan-guide.com/e/e2025_business_hotels.html
https://blog.gaijinpot.com/japanese-business-hotels-the-frugal-alternative-used-by-locals/

Narita lennujaam on üks parema kursiga kohti Jaapanis. Mul soovitati seal vahetada ja nii ka tegin.

Jaapan muidu üsna sularaha riik. Kaardiga saab maksta ainult suuremates poodides.

"Ootasin ... uhkeid templeid" -- Bali templid on ikka üsna lahjad võrreldes mujal nähtuga.

Templeid mine vaatama Yogyakarta ümbrusse (Prambanan ja Borobudur). Balilt lühikese AirAsia lennu kaugusel.

"Kui oled mingi firma juht siis pole vist tõesti probleemi kujundada oma puhkus" -- vastupidi paraku... sugulane on firmajuht. No mitte ei saa 2 nädalat järjest puhkust võtta. Töötajad hakkavad laisklema sel ajal, midagi tehtud ei saa. Sellepärast eelistan ise olla palgatöötaja, elu on lihtsam.

Ise käisin Indoneesias 2 nädalat. Selle käigus tegin ka 3-päevase kõrvalpõike Balile, et saaks ka öelda, et olen seal käinud.

Jah, Bali on suhteliselt kallis, austraallased käivad seal puhakamas on hinnad üles ajanud. Mujal Indoneesia on ca 2x odavam. Aga mujal on moslemid, keda Balil pole!

Indoneesia üldse juba ei sobi hästi Euroopa puhkajatele, kuna vihmaperiood on Euroopa talvel. Pigem soovitan Tai-Kambodzha-Vietnam. On odavam ja on ka kuiv periood meie talvel.

Mis töökohta puutub: äkki tasuks tööandjat vahetada, kui ei lubata puhkusel käia? Kusjuures tuletan meelde, et Eesti seaduste järgi on tööandja KOHUSTATUD andma aastas puhkust vähemalt 2 nädalat järjest. Lisaks peab olema tööl alati inimene, kes suudab sind asendada. Juhuks, kui sa oled haige, puhkusel või jääd trammi alla...

Oma reisikogemuste järgi ütleks, et alla 2 nädala pole puhkus. Aasiasse või Lõuna-Ameerikasse lennates kulub juba 2 ööpäeva reisist lendamisele ära. Vähemaks ei ole mõtet minna, pigem siis nädalane Kreeka, Türgi, Kanaaride või Maroko reis.

Ma proovin 2x aastas ikka ca 3 nädalat reisida. 4 nädalat puhkust, 1 nädal talvepuhkust ja ülejäänud siis juba palgata puhkuse arvelt... Rahakott liiga paks ei ole, ikka üritan odavamaid sihtkohti vaadata. Lisaks hoian ka sellega kokku, et olen pikemalt kohapeal, kulutan suhteliselt vähem raha pikkade lendude peale. Samuti keeran korteris kütte kinni! Juba Eestis maksmata jäänud kommunaalide eest saab Aasias mitu ööpäeva hotellis viibida :D

Tegelikult kadestan ühte tarkvaraarendajana töötavat tuttavat. 9 kuud aastas teeb palehigis tööd. Ja siis 3 kuud puhkab, reisib mööda ilma ringi...

Rong väga hea, rongid-bussid seal pea igal pool olemas.

Ainult Hokkaidol tundsin autorendist puudust, see suht hõredalt asustatud.

Japan Rail Passi ostmiseks soovitan saiti:
http://www.jrpass.com/

Oma Jaapani rongikogemusest olen kirjutanud siin:
https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kust-osta-japan-rail-pass

Tuttavad proovisid just tickets.ee saidist osta ja mitte ei saanud. VISA deebet kaart küll, aga ei saa maksta!

Selle tõttu proovisid, et siin trip.ee saidil anti halbu soovitusi, et kõik peaks toimima!

Nagu uudistes öeldi, siis Monarh oli Airbusi kasutaja, aga Ryanair lendab Boeingutega. Läheks hulk aega ja raha, et piloote ühe lennukitüübi pealt teisele ümber koolitada. Pigem leiavad piloodid mujal sama lennukitüübi peal tööd.

http://www.bbc.com/news/business-41291483

"Ryanair to cancel 40-50 flights per day for six weeks"

andresk:
See on ka täitsa arusaadav. Ise ümber-maailma tiiru tehes otsisin võimalust Austraaliast Lõuna-Ameerikasse lennata, aga mingit mõistliku hinnaga varianti ei leidnud. Seega lendasin Austraaliast hoopis USA-sse.

Pealegi, mis on üldse "ümber maailma" reis? Ma hiljem olen lugenud, et mitmete reeglite järgi ei ole ka "backtracking" lubatud, et peab ainult ühes suunas liikuma... No selle järgi pole mina ka siis "ümber maailma" reisinud.

PS. Vaikse Ookeani ületamisega kaasneb ka kuupäevajoone ületamine. Ei osanud sellega arvestada ja sattusin USA-sse üks päev varem, kui ma arvasin! Ilmselgelt ei olnud mul enam "80 päevaga ümber maailma" lugu meeles!

PPS. Boliivia ja La Pazi kõrgus võttis mind täitsa auti ja muudest Boliivia vaatamisväärsustest selle tõttu loobusin. Aga olen sellest mujal teemas kirjutanud.

Kindlasti vägev reis, lausa omaette elustiil. Aga kui ikka maakerale ringi peale ei teinud, siis on veidi ekslik seda ümbermaailmareisiks nimetada!

Ka mina arvan, et see teema ei peaks siin foorumis olema. Oma poliitilisi eelistusi peaks näitama kohe tulevatel valimistel. Aga kui juba tehtud, eks lööme kaasa. Proovin piirduda reisimuljetega.

Kaks suve tagasi käisin Oslos. Pilt, mis kesklinnas avanes, täitsa šokeeris. Palju pruunlasi hängis kesklinnas. Mõned neid tülitasid ka mind, ju tahtsid raha saada. Ma küll Norra keelt ei oska, aga nemad kindlasti seda ei rääkinud. Pigem mingit oma "lalalala-nananana" keelt. Jäi mulje, nagu ma oleksin Aafrikas, mitte Euroopas.

Eelmise aasta suvel käisin kesk-Inglismaal, sh Birminghamis. Hoiatati küll suure hulga moslemite eest, aga mina neid ei näinud. Ju nad on kuskil omaette linnajaos. Pigem nägin hulganisti asiaate, oletan et tudengid.

Sel suvel käisin Hamburgis. Täitsa ilus linn. Ei olnud kesklinnas liiga palju aafriklasi ega lähis-ida päritoluga inimesi, mõned üksikud. Pigem jällegi rohkem asiaate. Aga siis ma sattusin linnas kolades kogemata Hansaplatz-ile. Nagu oleks teises maailmas! Arhitektuur küll sama, aga poed igal pool kirjadega "Bazaar", "Kebab" või hoopis mingid araabiakeelsed nimed. Väljakul oli mitmeid kampu tumedanahalisi noori, kes lärmasid ja kuulasid mitte-euroopalikku muusikat. Lisaks sellele haises väljak tugevalt väljaheidete järgi.

Oma üllatuseks avastasin, et rätipead on isegi Lõuna-Ameerikasse mitmele poole jõudnud! Õnneks veel mitte liiga palju ja mitte igale poole...

No nii kaua oleme siis oodanud head võimalust, nüüd saab ära käia!

Martin:
budgetair: korduvalt kasutanud, soovitan.
mytrip.com: 2x edukalt piletid ostnud.

Veel korduvalt edukalt kasutanud:
www.lennujaam.ee
www.kiwi.com

Ja muidugi kui odav lend välja vaadatud, tasub alati kontrollida, kas seda saab järsku osta lennufirma kodulehelt. Mõnikord saab, mõnikord hinnad tunduvalt kallimad.

tickets.ee on petukaup!