Auto-Jalgrattaga Põhja-Lätti

Mõte minna perega suvel reisile Põhja- Lätti. Aga nii, et autole jalgrattad katusele ning teha selline ratta-auto reis. Olen mõelnud, et otsiks Lätist öömaja, kuhu mõneks päevaks pidama jääda ja sealt päeval rattaga seiklema minna. Öömaja peaks siis asuma kohas, kus vaatamisväärseid kohti ikka oleks jalgrattatee kaugusel. Oleme nii käinud mööda Eestit ja väga tore on olnud. Rattaga on mõnus seigelda, aga nii suured rattafännid me ei ole, et kogu retke ainult ratta peale üles ehitada. No on meil selline laisa mehe rattamatk.
Olen otsinud öömaju ja kohti netist, aga seni mingit ohoo-varianti ei ole leidnud. Pole ma kindlasti ei osav ega kogenud otsija ka. Seepärast - oskab keegi midagi soovitada.

Või bolla sobib http://www.abragciems.lv/pub/?lang=eng ja seal võimalik teha päeva trip Kolka.

Mina soovitan samuti Kuramaale minekut. Isegi sealne rahvas on sõbralikum ja i-punkte ülistan ülivõrdes. Nii häid kaarte ja nõuandeid tavaliselt ei saa. Tõin sealt kaasa mitu spetsiaalset jalgrattamatkajale mõeldud kaarti nii Läti kui Eesti kohta.

Täiesti juhuslikult sattus näppu eestikeelne "Kuramaa" Lääne-Läti turismikaart, milles on näiteks 134 turismiobjekti (2012 aasta seis). Võiks vaadata: www.kurzeme.lv , sealt peaks saama uuemat infot.

Me käisime ratastega Lätis ehk mingi 6-8 aastat tagasi ja üks ööbimiskoht meeldis eriti: mingi vana koolimaja, keset suurt mõisaparki, suured tühjad klassid kus sees need vanad veneaegsed reformvoodid. Oli see Apes, aga kahjuks hoonet ei tea :( Googeldasin nüüd ka, aga ei leidnud. Ape koolimaja, mis välja tuleb, see igatahes ei olnud. Mulle see kohta igatahes meeldis, täis retrolaks oli :D, aga võid ise proovida otsida, äkki sul veab rohkem...