834arr

Rändur, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

143 meeldimist
18 postitust
598 kommentaari
 

7 külastatud kontinenti

59 külastatud riiki, 30% maailma 195st riigist

108 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Ühekorra püüdsin Sloveenias piiripunktist kõrvalteelt mööda sõita, aga tolle tee läbimine oli tehtud võimatuks. Kruusakoormad kallutatud teele maha! Läksin tagasi ja ostsin vinjetti, et läbida see 5 km kiirteelõik kuni piiripunktini.  Punktis olid politseinikud binoklitega passimas lähenevaid sõidukeid ja kõik kellel ei olnud märki küljes said trahvi.

"Apeks" on suurepärane rännumees ja ei keeldu abist ega teabe andmisest! Kadetseda ei ole vaja, vaid vastu võtta ainult inspiratsiooni enda sõitudeks.

Ma kunagi "maadlesin" ühe prantsuse hotelliga, kes ei saanud sentigi ettemaksuks mu Swedpanga kontolt kätte. Õnneks ta kirjutas mulle e-kirja tekkinud probleemist ning ma saatsin talle vastu Swedpanga pika ingliskeelse selgituse, mil moel nemad turvavad arvet. Sinna hotelli jõudes oli omanikul väga kiire mu sellelt arvelt raha kätte saada ja ta oli siiralt õnnelik, et kõik kaardiga makstes toimis!

Booking. com on minult ca 100 broneeringu tegemisel 1 või 2 korda ise raha mu arvelt maha võtnud. Hotelli saabudes soovisin maksta, aga vastuvõtt ütles, et teilt võtab booking ise maha. Ükskord oli kindlasti Prantsusmaal ühe toreda vanahärra juures, kellel 2 tuba (numbrit) bookingus.  Ööbimisasutused vahel "katsetavad arvet". Ükskord jällegi prantslane võttis euro maha, aga ma tühistasin selle koha ning loomulikult ei hakanud seda raha tagasi nõudma. Tegelikult ma sain tema käest niigi päris hea teenuse, ta saatis mulle huvitavaid linke ja ka pdf-s kirjandust tolle piirkonna kohta.  Sellist asja ei kohta sageli!

Ma mängufilmidest inspiratsiooni ei ole saanud, aga Youtube videosid vaatan küll päris palju, et targemaks saada piirkonnast, fakte linnade kohta kuhu planeerin järgmist reisi. Väga kasulikuks pean venekeelseid, sest neis räägitakse ka kohapealsetest hindadest ja ebameeldivatest juhtumitest. Loetud raamatud on küll vahel andnud põhjust rooli mõne koha suunas keerata.                                                  Loomulikult olen viibinud kohtades, kus mõnda filmi on loodud, aga erilisi tundeid ei ole tekkinud. Kohalikud räägivad õhinal ühest või teisest võttest - näitlejast, võtan teadmiseks.

Olen teinud autoga ringi ümber Garda järve, liiklus oli siis väga aeglane, sest juulikuu ning põhiliselt sakslaste matkasõidukite rivi järel liikumine. Puhtalt sõiduks kulus 3 - 4 tundi, aga loomulikult tegin veel vähemalt kolmes kohas peatuse. Oleks tahtnud  Sirmionesse minna, aga aeg surus peale, sest oli vaja õhtuks Firenzesse jõuda. Järvedest veel niipalju, et Como ja Maggiore järve vasakut kallast olen samuti sõitnud. See on mu väikene "kiiks", et sageli sõidan veekogude kaldaäärt või teen mõnele mägisele kohale ringi peale. Itaalia on alati kena, võimalusel lähen tänavu suvel jälle sinna. Kunagi 10 aastat tagasi rentisin auto Bergamost, kuid viimastel aastatel olen teinud ikka täispikareisi Tallinnast alustanud ja lõpetanud. Üheks nädalalõpuks on raske midagi soovitada. Mulle endale on jäänud kripeldama Monte Rosa, kuid sinna on suht keeruline saada. (Võimalik on auto parkida Brig linna Šveitsis) Kaugelt nägin ära, seejärel sõitsin Domodossolast nii kaugele põhja kui oli võimalik. Väga huvitav kant!

Autoga Andorras ja seejärel Hispaanias käidud. Kuid praegusel ajal ma ei riskiks sellist sõitu teha, muidugi kui on eriline vajadus, siis tuleb minna!

Tegin igasuvise reisi juulis ära. Vahetasin ainult ühe varem broneeritud koha ringi, sest ei julgenud Sileesiasse minna, kuigi Wisla linn on käimata ja basseiniga hotell ootas. Selle asemel valisin põhjapoolsema SPA. 

Kõige rohkem öid (9) olin Tšehhis, Poolas, Austrias - Saksamaal, Itaalias vähem, Šveitsist liikusin tavapärase ühe päevaga läbi. Pühendusin tänavu tõesti puhkamisele, enamus olid basseinidega (ka termaal- ja mineraalveega) öömajad. Traditsiooniline kõrgmägede tuur kulges Dolomiitides ning kõikvõimalikel teedel. Vältisin suuri linnu, sõitsin mägedes ainult oma autoga. Igasugune ühistransport oli välistatud! Loomulikult jälgisin iga reede Terviseameti andmeid ja jõudsin Eestisse päev enne Tšehhist tuleku kodus istumist.

Ei ole küll Itaalia teemasse, aga näiteks Austria saadab trahviteated meie kohtusse, kust antakse allkirja vastu saajale üle.

Olin juulis kahel korral Tšehhis. Igasugused probleemid puudusid, ainult ca 3 nädalat tagasi Brno poole sisenedes "väikesel" teel oli piirivalve, kes kontrollis ID-kaarti. Maskidega on nii ja naa, kauplustes üldiselt kantakse, aga hotellides ja söögikohtades mitte.

"vatse" Järgides nõuannet liikusin juba peale lõunat siinpool Warssavit! Tee oli väga hea ja keskmine tuli 110. Kuigi 1 öömaja oli Poolas veel "varus", otsustasin öösel Eestisse ära tulla. Võitsin terve päeva ja kaotasin ühe broneeringu tasu! Kuid sellest ei ole midagi hullu!

Sõitsin samuti kuu algul üle Wroclavi, aga põhjast ning Tšehhi. Olen kuulnud  Lodzi lähedastest suurtest teetöödest, sellest tuleneb ka mu esialgne küsimus. Olen tänavu läbinud niigi palju Poola 'karjalauda' teid ja tahaks koju rahulikult liikuda. Aitäh kõigile vastajatele!

Tänan 'vatse'! Seda oligi vaja teada. See suur teeremont jääb minu teekonnast lõunasse.

Jutt käib Lääne - Poolast. Kas sõita üle Wroclavi või Berliini maanteed Warssavisse?

Buldooza! Tehtud, lisaks Gps. Kõik näitavad erinevaid teid. Mapsis olid lisaks Wroclavi - Lodzi kandis 'telliskivid'. Mul oleks siit võimalik minna ka Berliin - Warssav teele, kuigi km lisanduvad.

Täpsustan küsimust! Olen Jelenaja Goras ja on 2 põhilist võimalust Eestisse liikuda. Milline oleks õigem valida?

Poolaga on kõik korras! Paar nädalat tagasi tegin pika 'tripi' põhja osas, kuid Gdansk jäi küll käimata. Olen jälle Poolas tagasi peale Itaaliat. Hotellis täitsin viiruse kohta ankeedi, et ei ole kokku puutunud jne . 

Ainuke kontrolli koht piirivalve poolt oli Brno-st otse Tšehhi minnes.

Wroclavi kandist koju? Kuidas tulla, et teeremonte võimalikult vältida?

Kas keegi on viimasel ajal liikunud Lazdijai, Elk, Orzysz teedel?

Linni! Kas oleks võimalik täpsustada kus Augustow - Lomza teel täpsemalt ehitus käib? Kas seal on ümbersõit? Milline on olukord, peab seisma vmt? Mul on vaja minna Lomzast veidi põhjapoole, kuid ei leiagi sobivat alternatiivset  teed.

Uuendatud teave riikide ja eneseisolatsiooninõuete kohta Euroopast saabujatele 26. juuni seisuga

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule peavad alates esmaspäevast, 29. juunist Eestisse sisenemisel jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni reisides Rootsist, Portugalist, Ühendkuningriigist, Rumeeniast, Bulgaariast ja Luksemburgist saabujad.

Eneseisolatsioon ei kehti uuest nädalast reisides Austriast, Belgiast, Hispaaniast, Hollandist, Horvaatiast, Iirimaalt, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Lätist, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Maltalt, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist, Tšehhist ja Ungarist, kui nendes riikides on viibitud 14 päeva vahetult enne Eestisse tulemist. Ülejäänud maailmast saabujatele kehtib hetkel endiselt kohustuslik eneseisolatsioon.

Teave riikide ja nõuete kohta neist riikidest saabujatele asub välisministeeriumi lehel: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele.

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule peavad alates esmaspäevast, 22. juunist Eestisse sisenemisel jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni reisides Poolast... 

Ise peab kehtestama karantiini! Kontrollimisega on lugu keerulisem.

Poola on "punane" ja kogu lugu! Ise peate endale Eestisse tulles karatiini kehtestama! Must-valgel on nii kirjas ning kõik sõltub nüüd teist endast. PPA ei puutu hetkel üldse asjasse. Kas nad peavad sama jutu üle rääkima?