Viimased kommentaarid

Kuulsin hiljuti, et nendes riikides kus ei ole kiirteid (Benelux) sooritatakse öösiti teedel ja ka bensiinijaamades lihtlabaseid röövimisi. Seega soovitati mitte peatuda ja ööbida suvalistes kohtades. Sõites kiirteele või sealt maha pidi jääma alati mõne kaamera vaatevälja, ka pätid!

Paljudes lepingutes on üldiselt selline võimalus kirjas. Tegin suvises reisiplaanis muudatusi, mõned kustutasin ja selgus mitu "proovi" mahavõtmist. Summad ei ole suured, aga tagasi tulevad päris aeglaselt.

Kas mõnda teist ööbimiskohta sealt võtta ei ole? Mul oli kunagi kemplemine ühe Prantsuse hotelliga, sest nad ei saanud tänu Swedpanga turvasüsteemidele raha eelnevalt kätte, aga peale asjade e-kirjadega selgitamist sai kõik paika.

Buldooza - tänan info eest! Poola on suur maa Euroopa "vahel" ja sealset olukorda peab autol liikuja teadma. Ise planeerin juulis tagasitulekut Slovakkiast Poolasse, viimane boneering on kohas Vysoké Tatry Slovakkia. Sealne kant on mulle võõras ja oleks tänulik kui saaks mõne soovituse huvitavate kohtade ja Eesti poole teekonna jätkamiseks. Mõni päev on veel aega sealses ümbruskonnas viibida - läbida. Samuti saab veel teekonda muuta.

To LauraN JFK lennuväljal olid erinevad järjekorrad, kordus ESTA-ga ja viisadega seisid ühises pikas rivis, mina esmakordse ESTA-ga läksin kohe teisest "väravast" läbi, võeti küll sõrmejäljed, pilt tehti ja midagi oli veel. Kuid kõik see toimus max viie minutiga! Viisaga kaaslast pidin hiljem päris kaua ootama.

Esmakordsel ei olnud järjekorda!

Oktoobris ootasin samuti kiiresti vastust, aga nende kodulehel oli kinnitus kenasti olemas. Kõik OK!
Sisenemisel olin vist ainuke esmakordne ESTA, teised ka viisa omanikud läksid pikka rivisse, mina sammusin uhkes üksinduses läbi.

Olen eelkirjutajaga sama meelt! Aastaid "geenius" ja tõesti 10% soodustust, lisaks hilisem väljakirjutus - tavaliselt võib olla seal kella 12-ni. Olen saanud veel mingeid tasuta teenuseid, kohvri võib hommikul kohale viia ja varem saab ka asjad sisse viia, kui eelnevalt teatad ja midagi taolist veel veel. Vahel ilmub teade, et kasuta oma "geeniuse" soodustusi, aga ei ole leidnud otseselt vajalikku. Lisaks "geeniusele" on mul veel seal "logimise" juures tiitel - "sagedane reisija" Kas see ka midagi juurde annab, ei tea!

"päike12" - tänan! Sain jällegi targemaks.

Tervitus, enne Uut aastat! Praegu aeg uusi reisisihte seada ja mul tekkis Booking.com kaudu broneerimisel kahel korral toa hinnale lisaks teade: "poolpansion ja mingi summa ca 25 eurot." Mida see tähendab? Kas selline summa lisandub kohe või pead soovima mingit teenust? Tegin broneeringu ära ja kinnituse e-kirjal on tekst: "Toitlustamine
Hommikusöök kuulub toa hinna sisse. Poolpansion maksab € 24 inimese kohta öö eest. "

Aitäh, "vatse" ! Väga vajalik pilt sellest kohast ja asjalik info.

Vaatasin eile Youtube-st Montserrati videosid, eriti sinna sõidukitega saabumist ja parkimist. Mulle jäi mulje, et osad turismibussid saavad sõita päris üles, seal on mingi parkla olemas ja ka autod seisid seal. Ühe video peal märkasin, et vist hotelli kõrval on väike parkla olemas, 2 invakohta ja 3-4 tavalist. Kas need ongi ajutiseks parkimiseks asjade sisseviimise ajaks?

LOT-ga ei olnud mul mõned kuud tagasi mitte mingeid probleeme. Kõik toimis!

Ma tänan "vatse" ja "Ivan Juhm". Ma sain hotelli "kodukalt" kommentaare lugedes selgeks, et autoga saab juurde sõita asjade maha panekuks, kuid teie soovitused on samuti väga head, aga ühtlasi pean asja ka edasi uurima.
Mu sinna saabumise aeg ei ole just kõige parem, juulis ja hommikul alustan Andorrast sõitmist, st umbes kell 12 kloostri juures. Sellel ajal peaks olema seal palju turiste ja hotelli saab sisse kella 14-st alates.

Parkimise kohta ei ole tõesti "Bookingis" eestlaste kirjutisi, aga ma ei kohanud esmapilgul ka venekeelseid ning ei tulnud pähe ka teistes keeltes vaadata. Kas inglise keeles on parkimisest "Bookingu" kommentaariumis?

Monserrat kloostri juures on Hotell Abat Cisneros. Broneerisin sinna järgmiseks suveks ööbimise, aga parkimist öömaja ei paku (parkimine tänaval). Hotelli kommentaarides on eestlaste kirjutisi, seega on teisigi kaasmaalasi seal ööbinud. Palun infot, kuidas auto parkimisega seal lood on kui omad öömaja hotellis?

10 aastat tagasi ostsin isegi autole (mahtuniversaal) paraja täispuhutava madratsi, aga reisidel olen ainult mõne korra autos ööbinud, sest ega ikka korralikult välja ei puhka. Autosse olen jäänud sellepärast, et paljud öömajad pannakse sedavõrd vara kinni, et endal ei ole veel und. Tehes eeltööd, leiab Euroopas alati 30 - 40 eurost alates korralikke öömaju ja kõik mugavused olemas. Küll olen autos maganud telklaagrites (kokkutulekutel) ja olnud "õnnelik" suure saju ajal kuiv olles.

Tänan "doha"! Tõesti, autoga ma vaevalt enam Andorasse sattun ja kavatsen seal praeguse plaani järgi 2 päeva olla. See riik ongi põhiliseks suureks põhjuseks, miks tahan oma autoga suvel selle pika reisi sooritada. (Mul on ühe kohaliku kõrge võimukandjaga ühine hobi - kes teab, pole võimatu kohtumine!) Peale "Luxi" sõidan õhtul väsimuseni ja suvalisse motelli. Ma ei ole veel saadud soovitusi jõudnud nendel päevadel korralikult kaartide järgi uurida, aga üldjoontes on teekond niigi paigas.

"Norsu" Sul on üldiselt õigus ja möödunud aastal ma tegin nii, et lendasin Hispaaniasse ja sealt kohe "rendikas" Andaluusias reisimiseks ja Gibraltaris käimiseks. Hiljem järgnes puhkus. Rahaliselt kindel võit! Olen mitmeid aastaid üritanud Andorrasse reisida, aga ikka ei ole mingil põhjusel sinna jõudnud. (Girona lennuväljale maabumine ei tundu mulle hea variandina.) Hispaanias on mul kindel "elukoht" ja see asub lõunarannikul. Seekord otsustasin teekonna läbida autoga (kasutusrent + Euroopa garantii) ja lähen laevaga Kieli. Mulle tõesti meeldib autoga sõita ja lisaks tahaks tagasiteel ka ühte-teist koju kaasa osta, seda küll rohkem Saksamaalt. Prantsusmaal on kindlasti isegi napi ajaga palju huvitavat näha, näiteks Püreneede läbimine ja sain huvitavaid vihjeid eelnevatest kommentaaridest.

Ma väga tänan kõiki vastajaid! Tõesti aega on vähe ja seepärast võtan Prantsusmaad sarnaselt Poolaga "ülesõiduks", aga loomulikult püüan alati valida erineva teekonna ja midagi uut samuti näha. Sõidame naisega kahekesi Andorra järel Hispaaniasse, aga puhkuste aegu kokku sättides ei oska mitte kuskilt lisapäevi juurde saada. Tagasitulek tõenäoliselt üle Girona - Torino, sest seal ei ole veel olnud, vahepealne tee lahtine. Nizzast ranniku äärt olen Itaalia Viaregginini juba sõitnud.

Oktoobris otsin läbi tickets.ee piletid USA-sse ja ei olnud mitte mingeid probleeme.

Kahtlustan, et probleemiks on Momondo!