Viimased kommentaarid

10 aastat tagasi ostsin isegi autole (mahtuniversaal) paraja täispuhutava madratsi, aga reisidel olen ainult mõne korra autos ööbinud, sest ega ikka korralikult välja ei puhka. Autosse olen jäänud sellepärast, et paljud öömajad pannakse sedavõrd vara kinni, et endal ei ole veel und. Tehes eeltööd, leiab Euroopas alati 30 - 40 eurost alates korralikke öömaju ja kõik mugavused olemas. Küll olen autos maganud telklaagrites (kokkutulekutel) ja olnud "õnnelik" suure saju ajal kuiv olles.

Tänan "doha"! Tõesti, autoga ma vaevalt enam Andorasse sattun ja kavatsen seal praeguse plaani järgi 2 päeva olla. See riik ongi põhiliseks suureks põhjuseks, miks tahan oma autoga suvel selle pika reisi sooritada. (Mul on ühe kohaliku kõrge võimukandjaga ühine hobi - kes teab, pole võimatu kohtumine!) Peale "Luxi" sõidan õhtul väsimuseni ja suvalisse motelli. Ma ei ole veel saadud soovitusi jõudnud nendel päevadel korralikult kaartide järgi uurida, aga üldjoontes on teekond niigi paigas.

"Norsu" Sul on üldiselt õigus ja möödunud aastal ma tegin nii, et lendasin Hispaaniasse ja sealt kohe "rendikas" Andaluusias reisimiseks ja Gibraltaris käimiseks. Hiljem järgnes puhkus. Rahaliselt kindel võit! Olen mitmeid aastaid üritanud Andorrasse reisida, aga ikka ei ole mingil põhjusel sinna jõudnud. (Girona lennuväljale maabumine ei tundu mulle hea variandina.) Hispaanias on mul kindel "elukoht" ja see asub lõunarannikul. Seekord otsustasin teekonna läbida autoga (kasutusrent + Euroopa garantii) ja lähen laevaga Kieli. Mulle tõesti meeldib autoga sõita ja lisaks tahaks tagasiteel ka ühte-teist koju kaasa osta, seda küll rohkem Saksamaalt. Prantsusmaal on kindlasti isegi napi ajaga palju huvitavat näha, näiteks Püreneede läbimine ja sain huvitavaid vihjeid eelnevatest kommentaaridest.

Ma väga tänan kõiki vastajaid! Tõesti aega on vähe ja seepärast võtan Prantsusmaad sarnaselt Poolaga "ülesõiduks", aga loomulikult püüan alati valida erineva teekonna ja midagi uut samuti näha. Sõidame naisega kahekesi Andorra järel Hispaaniasse, aga puhkuste aegu kokku sättides ei oska mitte kuskilt lisapäevi juurde saada. Tagasitulek tõenäoliselt üle Girona - Torino, sest seal ei ole veel olnud, vahepealne tee lahtine. Nizzast ranniku äärt olen Itaalia Viaregginini juba sõitnud.

Oktoobris otsin läbi tickets.ee piletid USA-sse ja ei olnud mitte mingeid probleeme.

Kahtlustan, et probleemiks on Momondo!

Kavas järgmine suvi seda riiki külastada. Huvitab idapoolne kant, et Saksamaalt tulles sealt läbi liikuda.

Linna "turismimaksud" lisanduvad paljudes kohtades ja tõesti sellega "booking"ei tegele. Tasuta parkimine peab tavaliselt paika, kuigi on riike ja kohti, kus on sellega probleeme. Nii juhtus tänavu Bulgaarias Melniku linnas, kus "peatänav" oli kitsas (liiva) kruusatee ja hotelli kõrvale parkimisel ei oleks jäänud teistele lihtsalt möödasõiduks ruumi. Parkisin veidi eemale ning hotelliomanik ütles, et oled 10m piirkonnas, mis kuulub maja juurde. Kõik OK hommikul, kuigi kartsin nii kitsas kohas uue auto "ärarihtimist" ! Topeltmaksmine - eks ise olete ka veidi süüdi, sulas ei ole mõtekas maksta ning sellisel juhul oleks pidanud ikkagi kviitungit küsima.

Seda võib lugeda turunduseks. Vaatad "bookingus" mõnda tuba ja peagi ilmub "uudis", seda tuba valib hetkel keegi veel. Teksti "ainult 1 tuba veel alles" kohtab igapäevaselt... Mu jaoks on alati kummaline see, et tulles reisilt tagasi ja vaadates meediat, ilmuvad seal nähtavale just minu poolt külastatud asukohtade hotellide pakkumised. Nädal tagasi olin USA-s ja kõigi käidud paikade reklaamid saadavad nüüd mind, kuigi ei ole sellest FB-s fotosid ega mitte mingit reisijuttu teinud.
Pangamaksed?!

Käisin septembri algul ka P - Poolas ja ööbisin selles linnas. Kena , rahulik ja meeldiv kohakene.

Minuke! Olen kunagi läbinud öösel paduvihmas Sloveenias kiirteed mööda samuti ilma vinjetita ja järgmisel päeval soovides riigist väljuda otsisid piirivalvurid kambaga kolmest arvutist minu reisi pilte. Küsimise peale "kust tulek?" ütlesin neile, et kuskilt Alpidest tulin mingit kitsast teed mööda üle ja GPS ei näidanud seda. Tean, et piiril tehakse trahve, kui ei ole maksnud ja nad suudavad selle ära tuvastada, et liikusid kiirteel.

Ei ole see arstipaberi kiiresti saamine sugugi lihtne, kui omad "paljude tähtedega" professionaalseid lube, oled juba elu näinud ja haiglates koos operatsioonide tegemistega viibinud.

Tänan "norsu". Mul kaotavad järgmine aasta load kehtivuse ja perearst asub Eesti teises otsas, auto kilometraaž ei võimalda garantiist sõltuvalt sinna reisida enne TH läbimist, mis toimub järgmine nädal. Loomulikult oleks mõtekas sellisel juhul load + rahvusvahelised korraga vormistada. Elus läheb sageli kiireks ja see USA-s käik ei ole mulle turismireis, mida kalkuleerid ja rihid pikka aega ette.

Ma ei kirjutanud reisikindlustusest!!!

Jätkan teemat! Rendin NY-st auto, käin Washingtonis ja MD-s, tagastan sõiduki NY lennuväljale. Täna helistasin Tallinna USA saatkonda ja seal tehti mulle selgeks, et Eesti load ei kehti nende kõikides osariikides ning kodutööks anti aadress kust tuleb ise kõigi osariikide seadused ülesotsida ja tingimusi lugeda. Alustasin Alabamast... Rohkem ei viitsinud! Palun, kas kellegil on infot minu teekonna kohta, st NY, ilmselt NJ võib ka sisse jääda, MD ja NC kohta? Praegu jõuaks muidugi ka "rahvusvahelised load" saada, aga kas on mõtet?

Palun kirjutage keegi mõni sõna ka elektrist. Pistiku standardid ei klapi, kas on võrgus 110V jmt praktilist?

norsu! Eurooplase jaoks, kes ei tea USA asjadest tõesti mitte midagi ongi kummaline firma....

Uurisin vahepeal USA telefonindust ja leidsin enda arust täitsa mõistlikke variante. Hetkel kasutan max aastast "androidi" ja olen üldiselt rahul, aga kahe Sim võimalus puudub ja ega päriselt ei tahaks "kodunumbrist" ilma jääda, sest vahel on just välismaal viibides väga olulisi kõnesid. 1. Meie operaatorid pakuvad täiesti mõistliku hinnaga USA paketti 2. Leidsin, et seal müüakse suhteliselt odavalt vanemaid, tõenäoliselt seisnuid aparaate. Mingi kummalise firma https://www.att.com/cellphones/lg/phoenix-3-prepaid.html#sku=sku8200505 täiesti normaalse hinnaga, vajalikud asjad töötavad peal, kõik USA standardid ja veel rohkem lisasid kui oskaks loota. Fotokas suht vilets 5MB, aga see ei ole üldse tähtis.

Tõstan teema jälle üles! EL-s ei ole enam probleeme oma telefoni kasutamisega, aga palun nõu USA-s. Põhiline soov on kasutada autosõitudel WAZe-t, sest see näitab ummikud, avariid jmt päris hästi ära. Lisaks viib hästi huvikohtadesse, mida mu korralik GPS ei suuda, kui peaks olema ümbersõidud, tee remondid jmt jama. Mul on olemas ka lisa "Nutikas". Kas osta esimesel võimalusel kohalik kõnekaart, millel on andmeside peal, vaja kuni 1GB? Palun nõu?

Tänud kõigile abistajatele! Mõtlemist jätkub, täna said alles piletid paika ja võib asuda autode - öömajade kallale! Eespool pakutud saksa rendifirma hinnad olid oluliselt väiksemad kohalikest k.a. lennuvälja "diileritest" Mulle teeb tavaliselt muret väga suure tagatisraha broneerimine krediit kaardilt. Itaalias Sixt tahtis ükskord 900 tagatist + auto nädalarent. Päevalimiiti ei tohi reeglina väga suureks ajada.

Tänud, Norsu! Ei leidnud enne seda lugu üles, aga kõik inf on seal juba väga vana. Kuigi, tõenäoliselt ei ole midagi olulist ka muutunud. Kui keegi midagi uut lisab, siis oleksin tänulik! Silma jäi, et oli soovitus autot mitte lennujaamast võtta. Ma just kavatsesin seda teha, kuid mul on ka probleem, mille kohta oskab vast keegi midagi kasulikku öelda. Mu lennuk saabub NY- s ühele lennuväljale, aga tagasi tahan teiselt tulla. Kas sellisel juhul läheb autorent oluliselt kallimaks, kuigi linn on üks?!

Tegin tänavu juulis vastupidise reisi. Saksamaalt - Taani - Rootsi ja laevaga Tallinna. Olin varem kordi Rootsis olnud, kunagi ka nädal läänerannikul, aga Stockholmist lõunas esimest korda. Mul oli teekond koos öömajadega ettevalmistatud, kõik vaatamised - huvikohad GPS-s, kuid ikkagi oleks tahtnud rohkem seal olla. Taanist sõitsin E22 mööda, et rohkem reaalset Rootsit näha, tutvumine Karlskrona ja Kalmari muuseumite - vaatamisväärsustega võtab aega. Lisaks käisin Ölandi (p-) saarel.

Tulin reede õhtul E77 mööda Riia suunas. Ühekorraga alustas Waze märguandmist, et mine vasakule suhteliselt väikestele teedele. Mõtlesin, et läks lolliks... Peagi oli ees suur ummik, ca 400m ringteeni ja liikusime "teosammul". Ristil soovisid mõlemad GPS-d paremale, aga Waze vasakule, ning ta näitas märguannet, et ees on suured ehitustööd - seismised. Läksin Waze soovituse järgi, läbisin Kekava linna ja seejärel suhteliselt lihtsalt ka Riia. See oli kunagine teekond, kui ringteed veel ei olnud ja jõudsin kenasti Pihkva st Tallinna teele. Mul ei ole aimugi, kas ja kui suured need seisakud oleks olnud GPS järgi sõites, aga hüdroelektrijaama kandis toimuvad tõesti päris korralikud teede ehitused.