834arr

Rändur, liitus Tripiga 4 aastat tagasi. Tahab minna:
61 meeldimist
9 postitust / 300 kommentaari
88 (14.1%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

"Buldooza"! Lingiga näeb ikkagi vinnutatud sinki. Öeldakse, et 16 - 18 kuud hoitud...
Olen seda teemat arutanud just Itaalias ja Hispaanias ning seal elavad eestlased väidavad, et "suitsetamine" on sealsetes riikides tundmatu.

Kas liikumine nende linnade vahel on autoga? Ma eelmine aasta sõitsin mööda rannikut Gibraltarist Alicanteni. Infot on palju. Alicante ja Valencia kohta on eelnevalt põhiline öeldud. Lõunaranniku suurim elamus oli muidugi Nerja koopad, aga teie vist sinna poole ei lähe. Linnadest ei oska ühtegi eriliselt esile tõsta. Eks kõikjal on vaatamisväärsusi, losse, kindlusi jne Termaalvees puhkamiseks ja päevitamiseks oli meeldiv kohakene Fortuna linna lähedastes basseinides.

Eelkirjutajalt suitsusink! Tõesti väga huvitav idee, lennukiga minnes täiesti mõeldav, aga autoga ei julge nii kaugele teistele söömiseks kaasa võtta!
Mul on suitsusingiga seoses laia ringi küsimus!? Olen aru saanud, et kuskil Euroopa keskel on piirikoht, millest lõunapoole enam suitsusinki ei tunta. On olemas ainult vinnutatud (kuivatatud) lihatooted. Keegi ütles, et neile on lihtsalt see suitsetamise tehnoloogia tundmatu. Võimalik, et seal ei kasva ka puid, mida suitsetamiseks kasutada. Kas keegi keegi oskab sellele vastata?

Lähme teemaga edasi! Mida Kreekasse kingituseks võtta? Kohtunik pani küll asjad paika, aga ikkagi.... Tema soovitustest ei leia ma isiklikult midagi viimise väärilist! Mõne pildiraamatu Eesti kohta võtan niigi kaasa. Pakkuge, mis võiks seal huvitav olla ca 30-35 aastastele.

Millises riigis? Seda nime kandvaid kohti on maailmas minu andmetel vähemalt 7.

To "lauriandres". Loomulikult peab olemas olema ka nn Euroopa tervisekindlustus, aga väga paljud asjad katab tõelise õnnetusjuhtumi korral reisikindlustus. Olen aastaid omanud pidevat pangast saadud kindlustust, sest see on mugav ning ei pea iga reisi eel kindlustust otsima. Sageli keerad L-Eestis või Pärnus olles autonina Läti poole ja oledki seal. Lisaks veel pikemad iga aastased välisreisid.

Vahetasin panka ja nüüd kavatsen Nordea kuldkaardi võtta, sest soovin pidevat kindlustust. Kas kellegil on nendega varasemaid kogemusi?
Vahel sõidan juhuslikult lähiriikidesse Lätti, Leetu või Soome ning hea on alati kindlustust omada.

Lihtsalt teadmiseks! Me tegime naisega topeltmaksmise. Ma olin broneerija ja nad võtsid ise raha mingil ajal mu arvelt maha. Olime Ahvenamaa kämpingus, lahkudes soovisime maksta ja naine pistis oma kaarti lugejasse. Kodus avastasin et minu arvelt oli juba makstud ja naine maksis lisaks. Kirjutasin "bookingile" e-kirja, probleem lahendati mõne tunniga.

Lp. Cocoboco! Tõesti selles ei ole probleem, et lülitit kasutada, aga minu arvates on mu auto päevatuled tunduvalt paremini nähtavad võrreldes pooltuledega. Teate küll neid uutel autodel olevaid kõveraid tulede konsoole. Olen "homeuseriga" täiesti nõus, et trend peaks liikuma selles suunas, et uuematel masinatel ongi tuled nii seatud. Ei ole 100% kindel, aga minu arust ei saagi ma sõidukiga tuledeta sõita, kas päevane või öine režiim ja kogu lugu.
Udutulede kasutamine ilma põhjuseta on paljudes riikides karistatav, vajalik on udu, vihm, lumi või halb nähtavus.

Tänan info eest! Mul tekkis Balkani kohalikke LE lugedes kummaline mõte. Kõikjal kirjutatakse "pooltuledest" ning paljudes riikides on nad ööpäev läbi kohustuslikud. Trahvid päris suured ilma tuledeta liikumise eest. Eestis me paljud sõidame nn päevatuledega ja uutel sõidukitel ongi selline variant ca 5 aastat juba peal, nendega koos tagatuled ei põle. Kas mõni balkani poliis ajab näpuga määrust või on seal ka elu euroopalik?

Booking on asjade ajamises väga korrektne. Mul on olnud vajadus ainult 1 kord nende poole pöörduda ja juba paari tunni pärast sain e-kirja - nende poolt kõik korda aetud.

Mulle on jäänud mulje, et Eestis on reaalselt alati hinnad kõrgemad kui on näidatud rahvusvahelistes tabelites.

Tellisin eile sellelt lehelt uudiste e-kirja ja täna sain teada kütusehinnad Euroopas! Lisaks oli huvitav kaart hindade kohta Euroopas ja hindade dünaamika graafik.
Kuna teema on "Poola teed", siis Suwalki lähedal toimuvad tänavu teetööd. Minule isiklikel põhjustel meeldib üldse sõita Lazdijai juures üle Poola piiri, aga eelmine aasta oli ka seal mööda kruusateid päris pikk ringisõit. Teisel korral arvasin targem olevat ja tegin ühe silla remondi kohas möödasõidu mingit karjääri pidi, kust vaevu läbi sain!

Tänan, "af"! Lugesin juhendist, et pean saatma tehn.passi pdf-i ja veel mingid andmed auto küttesüsteemi ja ehituse kohta!
Usun ka, et "Saksas" saab kohapeal lihtsamalt seda asja teha. Pealegi on mul 2016 bensiini Opel, see peaks igati nende standarditele vastama.

Olemas on väga hea venekeelne reisiportaal Euroopa riikide kohta:
http://autotraveler.ru/poland/

Viimasel ajal olen leidnud mitme Euroopa riigi liiklusseadusest punkti, et kiiruse mõõtjate asukohtade näitamine GPS jt taolistes seadmetes peab olema deaktiveeritud. Kuidas on reaalsus? Kas politsei peab kinni ja kontrollib nutiseadet? On kellegil kogemusi?

Ma lisaks väikse lisainfi bookingu kasutajatele! Vahel on kasulik broneering teha veel isegi hotelli vastuvõtus, saab sageli parema hinna ja olles püsiklient ka teised soodustused.
Eelmisest aastast alates prindin ma välja ka kohalikus keeles kinnituskirja ja annan selle neile, siis ei teki igasuguseid kummalisi jamasid.

raitvlile! Koju jõudes võiksid veidi oma reisi uudistest kirjutada ka teistele. Endal samuti tänavu Horvatia reisiplaanis!

Tean,. et Dubaiga võib olla ka muid jamasid. Kindlasti peab olema kuld krediitkaart - teised ei pidavat seal riigis kehtima. Ise ei ole seal käinud, aga üks tuttav jooksis panka kaarti vormistama.

Eelmise aasta suvel olid pikad seismised Kaunase kandis (vahel korraga pooltundi), aga lõpuks otsustasin tagasi tulla kodu poole üle Šiauliai - Jelgava, tee oli veidi pikem, aga olulist ajakaotust ei olnud ja samas äärmiselt rahulik sõitmine. Ainuke, GPS-i pidi väga hoolikalt jälgima, sest pööramisi õigesse suunda päris palju!

Suvi tulekul ja paljud sõidavad Euroopa poole. Isiklikult eriti huvitatud Leedus toimuvast, sest eelmiste aastate ehitused võtsid seal palju aega ära. Uudiste korral palun läbisõitjatel mõni rida siia "trippi" ka lisada.

Suur tänu "vatse" ja "alar", üks mure kojujõudmiseks vähem. Mind üllatas, et Saksamaa, Taani ja Rootsi mitmed öömajad soovivad sulas maksmist, aga õnneks ei ole vaja Taani-Rootsi raha, vaid lepivad eurodega. Linnades tahavad mitmed öömajad autoparkimise eest lisatasu, mis ei ole üldsegi väike. Broneerimisel vältisin ka kohti, kus taheti linade jmt eest raha.

Tänan! Ma tõesti ei leidnud kiirtee maksu kohta mitte kuskilt viiteid. Seepärast küsisin siin! Ummikumaksust leidin ka teistes kohtades viiteid ja selgitusi.
Kas ma saan õieti aru, et peale Kopenhaageni silla maksu tasumist kuni sadamani enam Rootsis maksta vaja ei ole?

Palun mõni sõna kiirtee E4/E20 maksmisest. Tulen peale Norrköpingus ja sõidan sadamasse. Kas eurodega saab maksta?

Ma lugesin kuskilt, et lõuna poolt tulles sadamasse ei pea seda maksu tasuma, kuna poolsaarekene on maksuvaba. Lisaks on maksul kellaajad, mil peab maksma.
Olen "Mel"-ga sarnane, Rootsis ise autojuhtimisest ei tea suurt midagi. Ehk annate keegi mõned näpunäited - tulen juulis lõuna poolt Norrköpingust E4 hiljem E20 pidi Stockholmi, linnas asjaajamisi ei ole ja tahan ainult laevale saada. Kus maksmised jmt?