834arr

Rändur, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

137 meeldimist
18 postitust
580 kommentaari
 

7 külastatud kontinenti

59 külastatud riiki, 30% maailma 195st riigist

108 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kas keegi on viimasel ajal liikunud Lazdijai, Elk, Orzysz teedel?

Linni! Kas oleks võimalik täpsustada kus Augustow - Lomza teel täpsemalt ehitus käib? Kas seal on ümbersõit? Milline on olukord, peab seisma vmt? Mul on vaja minna Lomzast veidi põhjapoole, kuid ei leiagi sobivat alternatiivset  teed.

Uuendatud teave riikide ja eneseisolatsiooninõuete kohta Euroopast saabujatele 26. juuni seisuga

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule peavad alates esmaspäevast, 29. juunist Eestisse sisenemisel jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni reisides Rootsist, Portugalist, Ühendkuningriigist, Rumeeniast, Bulgaariast ja Luksemburgist saabujad.

Eneseisolatsioon ei kehti uuest nädalast reisides Austriast, Belgiast, Hispaaniast, Hollandist, Horvaatiast, Iirimaalt, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Lätist, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Maltalt, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist, Tšehhist ja Ungarist, kui nendes riikides on viibitud 14 päeva vahetult enne Eestisse tulemist. Ülejäänud maailmast saabujatele kehtib hetkel endiselt kohustuslik eneseisolatsioon.

Teave riikide ja nõuete kohta neist riikidest saabujatele asub välisministeeriumi lehel: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele.

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule peavad alates esmaspäevast, 22. juunist Eestisse sisenemisel jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni reisides Poolast... 

Ise peab kehtestama karantiini! Kontrollimisega on lugu keerulisem.

Poola on "punane" ja kogu lugu! Ise peate endale Eestisse tulles karatiini kehtestama! Must-valgel on nii kirjas ning kõik sõltub nüüd teist endast. PPA ei puutu hetkel üldse asjasse. Kas nad peavad sama jutu üle rääkima?

Ei tasu neid torkida! Ma mõtlen ameteid.

Imported! Millist teed Tšehhi - Austriasse läksid? Kas A1 kaudu on võimalik? Tänan kasuliku info eest!!

Uuendatud teave riikide ja eneseisolatsiooninõuete kohta Euroopast saabujatele 21. juuni seisuga

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule peavad alates esmaspäevast, 22. juunist Eestisse sisenemisel jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni reisides Poolast, Rootsist, Rumeeniast, Bulgaariast ja Ühendkuningriigist saabujad. Eneseisolatsioon ei kehti uuest nädalast reisides Austriast, Hispaaniast, Hollandist, Horvaatiast, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Luksemburgist, Lätist, Norrast, Prantsusmaalt, Maltalt, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist, Tšehhist ja Ungarist, kui nendes riikides on viibitud 14 päeva vahetult enne Eestisse tulemist. Uuest nädalast ei pea enam kaheks nädalaks eneseisolatsiooni jääma saabudes Belgiast, kus nakatunute suhtarv on võrreldes käesoleva nädalaga oluliselt väiksem.

Valitsus kiitis 28. mail heaks Eesti piiride taasavamise alates 1. juunist Euroopa riikidest saabuvatele inimestele. Eestisse võivad tulla haigustunnusteta isikud, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist.

Teave riikide ja nõuete kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi lehel: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele 

Nimekirja uuendatakse igal reedel kehtivusega sellele järgnevast esmaspäevast. Eestisse reisija liikumisvabaduse piirang sõltub sellest, kas riigist, kust inimene tuleb, on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv suurem kui 15. See tähendab, et lähteriigis peaks nakatunuid olema 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Inimesed, kes saabuvad Eestisse kõrgema nakatunute suhtarvuga riigist peavad Eestisse jõudes jääma eneseisolatsiooni.

Täna, 21. juunil kehtivad veel käesoleva nädala piirinõuded.

Alar! Oletasin, et "15" kriteerium on ka Leedus? Mul on mitmeid sarnaseid küsimusi, aga kuskilt vastust ei saa. Puhkuseid enam muuta ei ole võimalik, seega kas minna (Brno - Austria jne) või mitte?!

Kõige segasem ongi olukord Tšehhiga. Tänase seisuga ei ole nende enda kodulehel enam "roheliste" riikide nimekirja.   https://koronavirus.mzcr.cz/en/

Re-open teatab, et meil on sinna pääsemine piirangutega. Kuid millised need piirangud on?

Poola muutus eilsest "punaseks! Kas Poola - Leedu piiril on jälle kontroll?

Leidsin Sileesia kohta infot ja Poola Turismiamet soovitab mitte loobuda reisidest: 

https://maailm.postimees.ee/6991940/poola-peatab-viirusest-haaratud-soekaevandustes-too

Kas kellegil on uuemat infot Sileesia kohta? Mis seal tegelikult toimub, et on "punane" tšehhide kaartil? Kas tasub A1 kaudu Tšehhi sõita?

Palun kõigil, kes omavad rohkem teavet Sileesiaga seonduva probleemi kohta sellest kohe siin kirjutada! Kust saaks täpsemat infot? Sinna broneeringud kohe tühistada?

Mõlemad riigid on väga huvitavad, aga ka omapärased. Soovitust ei julge anda, sest ei tea ootusi-soove, vanust-vajadust?! Termid on mõlemas riigis ning mulle isiklikult meeldis Slovakkia Vrbov, kus on 6 erineva temperatuuriga basseini, kuid "lõbustustorud" jmt puuduvad. Seega vanemate inimeste puhkekoht, ning ümbruskonna "infra" ka kesine. Kõige kuumem vesi on 36 kraadi, samal ajal oli eelmine aasta seal sees viibides õhutemperatuur  varjus 40!

Tänavu katsetan Lääne - Poola ja Tšehhi terme.

Remsu! Mitmel korral vahelduseks umbes sama tee valitud. Eelmine aasta läksin Lublinist Sandomierzi kaudu Krakov ja Tatrad. 

Saksa - Poola ja Poola - Leedu piiril mõõdeti mõned päevad tagasi laubalt temperatuuri. Muid soove ei olnud!

Kas keegi midagi tšehhidest ka teab? Mina ei ole siiani näinud infot, et me eestlastena saaksime sinna ja sealt läbi sõita. Võimalik, et olen lihtsalt kehva nägemisega, aga see riik huvitab peale Poolat kohe väga. Infot Poola avamise kohta oli juba ka Delfis, aga kas tegu on täielikult meie jaoks riigi avamisega, st. hotellid, basseinid jmt samuti?

Tip! Palun anna ka meile teavet Poola ja sealt läbi sõitmisest!

Leedu lubab tänasest 24 riigi inimesi ilma karantiinita siseneda, k.a. Poola. Mis nüüd Poola teeb?

Hispaaniasse on puhkajad oodatud alates juulist. Hispaania on mitmeid häid aastaid olnud eestlaste lemmik reisisihtkoht ja seda mitte asjata. Hispaania kuulsad liivarannad, lai valik erinevaid teenuseid, imelised maitselamused ja üsnagi soodsad hinnad on mõnelegi reisijale jätnud unustamatud mälestused veedetud puhkusest ning paljudel on uuesti Hispaaniasse puhkusereisi planeerimine ning puhkusereisi ostuotsus kerge tulema.  https://www.top10reisipakkumised.com/news-item/1339.aspx?smclient=d1f6ba75-eb2b-11e8-bc64-3cfdfeb6e6ec&utm\_source=salesmanago&utm\_medium=email&utm\_campaign=ESP\_3052020