Autoga Balkanimaadesse

TerePlaneerime sõpradega külastada Balkani poolsaart autoga. Reisi kestvus oleks umbes 3 nädalat. Olen uurinud ka siin foorumis vanemaid teemasid. Alustame oma ringreisi Horvaatia avastamisega, kuid mõtlesin uurida, kas keegi oskab omast kogemusest just Makedoonia, Kosovo, Albaania ja Serbia kohta mainida asju, mida peaks kindlasti silmas pidama. Mingeid kohale iseääralike tegevusi, kindlaid kohti, mida peaks külastama ning ehk oskate soovitada ka, milliseid rahvuslike toite tasub proovida. Marsruut on hetkel koostamisel, seega palun soovitusi, mille järgi saaksin ma selle kenasti paika panna. 

Põhja-Albania mägedes tiirutades tasuks kindlasti sisse planeerida Koman-Fierza praam. Suvel on mõlemast otsast vähemalt kaks väljumist päevas. Nii et peaks saama erinevate marsruutidega sobitada.Kui sisened mujalt kui Serbiast Kosovosse, siis Serbiasse sind otse ei lasta. Seega sobib see Komani praam ka näiteks selleks, et käia Valbona orus, siis edasi teha tiir Kosovos ja tulla tagasi mööda kiirteed Albaaniasse. Ja peale ülejäänud Albaania vaatamist saab edasi läbi Makedoonida Serbiasse sõita. Alternatiiviks otse Montenegrost läbi mägede Kosovosse ja siis Albaaniasse Komani praamile ja edasi mööda rannikut lõunasse.

2
0

Minul plaan minna Valgevene - Moldova  -Bulgaaria-Albaania -Horvaatia ja siis tagasi Austria kaudu . Kas on huvilisi mitme autoga minekuks . 

0
0

Minul autos kaks  vaba kohta juhul kui ei leia huvilisi kes sooviks autoga reisikaaslaseks ühineda

0
0

Loodan, et vihje ei tule liiga hilja. Me käisime abikaasaga Balkanitel autoga mõned aastad tagasi ja siiamaani on kõige kaunimaks autoreisi elamuseks üldse jäänud teekond Makarskast Mostarisse (Bosnias). Ehk siis sõitsime mööda merekallast 8. maanteed mööda lõunasse, keerasime E73 peale, mis hakkab sõitma mööda Neretva kallast, seal on mägede vahel ikka nii kaunid vaated, et oioioioi :) Mostar on ise ka imeilus ja tasub kindlasti külastamist, aga linnast läbivoolav jõgi on suviti suhteliselt kuivanud. 

0
0

Tänan teid vastuste eest! Koman-Fierza praam on broneeritud ning sealt põrutame edasi lõunasse.  Üritame ka tytarlapse poolt soovitatud marsruuti kasutada Mostarisse jõudmiseks. 

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased