Autoga Euroopat avastamas

Üritan siis uuesti ja lühemalt. Plaan teha autoreis mööda Euroopat kolmekesi , laps 12 aastane. Eelarve 7 tuhat ja ajaliselt arvestasime 1,5 kuuga. Marsruut siis Eesti, Poola, Saksamaa, Prantsusmaal Vichy ja Bordeaux, siia Hispaania Leon ja edasi Portugal, kus kohapeal Porto ja selle ümbrus 10 päeva. Tagasiteel Zaragoza, Barcelona, Andorra. Edasi Lõuna Prantsusmaa St Tropez,  Cannes, Nizza ja Monaco. Itaalias Genova, Bologna, Como, Milano siis Austria, Saksa ning Tšehhi ja koju. Kas peaks reisi kärpima ja eelarvet suurendama või on see mõeldav sellisel kujul

Ja ehk oskate soovitada kohti mida kindlasti võiks külastada, vaadata seda marsruuti arvestades. Tänud vastajaile

Kommenteeriksin seda Porto osa. Ma hästi ei kujuta ette, et mida te seal 10 päeva teete. Ma olin seal 5 päeva ja võtsin endale järgmised ekskursioonid:


1. 2-päevane Douro jõe kruiis. Sisaldas sõitu väikese jõekruiisilaevaga pikki Douro jõge ülesvoolu koos mitme erineva lüüsi läbimisega ning viinamarjaistanduse külastamist. Tagasi Portosse rongiga.

2. Averio 4h ekskursioon. Väike linn, Portugali Veneetsia. Sõidutati paadiga mööda linna peatänavaks olevat jõge.

3. Ühepäevane Porto tuur koos portveini keldri külastamisega. Päris hea, aga tempo oli natuke liiga kiire. Paar huvitavamat objekti jäid välja. Nagu Harry Potteri stiilis raamatupoe külastamine.

4. Ühepäevane Braga ja Guimares ekskursioon. Guimaresis sai alguse Portugali kuningriik, sealses väikses kindluses sündis tulevane esimene Portugali kuningas. Braga aga on Põhja-Portugali kõige suurem religioosne keskus koos oma uhkete kirikutega.

Tundub täiesti tehtav, kuid Portos nii kaua olla ei soovita. Pigem sõita Portost Lissaboni ja olla ka seal. Kuid isegi nii on 10 päeva seal liiga palju.

Porto kandis peatume pikemalt kuna mõtlesime ka lihtsalt puhata mõned päevad mere ääres. Esimene majutus meil Viana de Castelos ja sealt edasi teine pool Crovelas. Jõetuurid tunduvad lahedad.

Soovitan käia Lissaboni lähedal Freeport outletis, sest hinnad seal on tõsiselt suurepärased. Näiteks adidase pusad olid 60€ asemel 17€ ja vansid 95€ asemel 20€, Hilfigeris olid ka mingid shortsid 55€ asemel 12€.

1,5 kuud on vahemaid arvestades paras tallamine. Aga ega kõike jõuagi näha.. Portugali ja eriti Portot armastan.. sel aastal kutsub tagasi.. ja augustis või oktoobris minek.. ja just õhustikku nautima.. kuid.. nö merepuhkuseks ei soovita. Seal siiski ookean ja nö rahulikku ujumist või vees olemist võib mitte tulla.. samuti ei soovita minna vette nägemata mõõna. Siis avalduvad terevad kivid mida tõusu ajal ei näe.. lisaks ka sagedased tuuled, mis keerutavad liiva.. pääsemiseks sellest pead ostma tõkkeseinad... ise lähen sinna nädalaks ja igav ei hakka. 

Ise elan Hispaanias.. linn Empuriabrava.. nö Hispaania Veneetsia.. tutvuda võid piirkonnaga mu fb lehel .. Arvo Hiiust.