Autoga Türki ja siis edasi Kreeka saartele.

Kas keegi on autoga Türgis käinud ja sealt edasi Kreeka saartele suundunud. Või on mõistlik lennata Türki ja sealt laevadega ja rendiautodega oma matka korraldada?

Mis Su plaan täpsemalt on - saada sõidumõnu või avastada Türgit ja Kreeka saari? Ise lendaksin Türki ja jätaksin sealset sõitmist suhteliselt minimaalseks, esiteks on seal suht kallis kütus ja teiseks võib liiklemisel probleeme tekkida (sealne temperament natuke teine + võõra numbriga autod nende politseinike meelisala). Ise sõitsin Türgis ringi väikese rendiautoga, millel puudus igasugune rendiauto märgis (nagu Avisel jms on kombeks kleepsutada oma autosid), keerasin ümber oma blondi pea rätiku ja sain kenasti hakkama. Eriti suurte maanteede ääres võis politseinikke üsna tihti näha.

Noh jah kütus suht kallis (võrreldes Eestiga) 3,24 kohaliku ja kurs 7,78. Mis puudutab politseid, siis ise sõitsin ringi Eurobcar autoga 7 päeva ja türklase nägu ka pole, aga mingeid probleeme politseil minul ette ei tulnud. Politsid on näha päris palju. Liikemine ja temperament jah veidi teine, aga kui ise oled Tallina inimene ja sõtnud rohkem kui 1 aasta saab hakkama. Ilmselt on mõttekam minna lennukiga ja siis auto rentida. Türgis ja Kreetal vaatamisväärsuste vahemaad suhteliselt suured ja ega merereisidki lühikesed pole. Kõik sõltub sinust ja sinu ajast.

Seega edu sulle reisi planeerimisel.

Minul siis sellest suvest ainult positiivne kogemus, käisin eesti numbritega autoga Türgis, Istanbulis. Teekvaliteet on väga hea ja kiirteed mõistliku hinnaga, teeb silmad ette enamusele ümberkaudsetele riikidele. Liikluskultuur on hea, võõreldes 1991 aastaga kui käisin seal viimati on kõva progress toimunud. Politsei ei tülitanud kordagi, minule jäid arusaamatuks ainult nende suurte sildade makustamise põhimõtted, maksin ca 300 km lõigu eest meie rahas umbes 50.- krooni kuid kui jõudsin Euroopat ja Aasiat eraldava silla juurde taheti seal üle 300.- krooni. Sõitsin sellest sillast üle ilma maksmata ja keegi ei esitanud küsimusi, esimesest ristist keerasin alla ja sealt juba teisele sillale, seal oli aga ülesõit puhta prii;) Kütusehind tõesti on natukene krõbe kuid mina tankisin enne Bulgaarias paagi täis ja Istanbuli reisipidas vastu kenasti ja jäi ülegi. Omaette teema võiks olla parkimine Istanbulis kuid mul vedas, peale pooletunnist otsimist leidsin vabanenud koha ja seda ca 10 minuti jalutusteekonna kauguselnende peamošeest, vedas täiega. Isiklikult soovitan kogeda autosõitu Türgis, tunduvalt tsiviliseeritum kui Rumeenia, Bulgaaria, Serbia ja loomulikult Pooola. Ah jaa, kui planeerid Türki sõita, siis kontrolli oma liikluskindlustust ja paranda seda sellega, et see kehtiks kogu Euroopa geograafilistes piirides, minule see parandus mingisugust kulu juurde ei toonud, küll aga odavnes sõit Serbias. Türgis mingisugust kindlustuse nõuet piiripunktis ei näinud.