trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga Viljandist-Müncheni

sooviks infot kõige kohta mis puudutab antud reisi.plaan minna märtsis ja sõiduautoga.millist teed valida ja kas poolas saab eur-iga maksta?

Poolas saab igal pool maksta panga kaartiga, hetkel on kiirem ja odavam tee läbi poola. Euri nad väga ei taha.

palju tulex kilomeetreid münchenisse.kas diili levi ka toimib terve selle teekonnavältel?

diili levi kohta ei tea, aga teleyhe-ga tuleb aktiveerida väliskõned nt telefoniteeninduses ja siis saad igal pool rääkida, vastuvõtta, aga enne pead aktiveerima väliskõned. kilomeetreid ja marsuuti saad vaadata www.viamichelin.com toksi algpunktiks viljandi ja lõpuks münchen ja saad kilomeetrid, marsuudi jne (aint ettevaatust, tõenäoliselt läheb marsuut läbi venemaa, st läbi kaliningradi, kus on vaja veneviisat) seega tasub vahepunktideks panna mõned leedu linnad poola piiri ääres!

mis kindlustuse peax tegema endale ja kas autole saab ka teha mingi kindlustuse seoses reisiga?

ikka jõuab küsida, nagu püssist tuleb

küsi nõu mõnest kindlustusseltsist, autole tee korrosioonitõrje, naelad tõmba kummidest välja ja kindlasti küsi nn roheline kaart firmast, kus sul autole on tavakindlustus tehtud

endale tee reisikindlustus. Täpsed paketid saad kindlustus -või reisifirmast. Ja diili levi on nagu tallinnas kui sul rahvusvaheline pakett on. Poolas saad mõnes kohas ka euriga maksta aga ainult paberrahaga ja tagasi saad poola raha :) . Peast öeldes on kilomeetreid viljandist kuskil 2000 ringis ja kui ühe jutiga sõidad peaks 24 tunniga hakkama saama ( Kui varem pole käinud arvesta paar tundi varssavis ära eksimiseks ka )

kuulsin,et poolas uus kiirtee ja ka kiirtee maks.pidi olema 3 korda ja 11 zlotti kord.kas jutt õige?

Pole see poola kiirtee nii uus midagi. Seal Varssavis pole ka miskit probleemi, kui kaarti lugeda oskad ja kaardilugeja peab olema eriti kiire taibuga. Autojuhm muidugi ka. Kõige parem soovitus on siiski: kammi see trip korralikult läbi ja siis jäävad ka sellised naljakad küsimused, nagu sa esitad, ära. Kaarti soetamine ei teeks muidugi ka paha.

Hoia igaks juhuks mõned zlotid taskus - võid juhtuda tõesti tasulisele kiirteele :)

kaarti ikka soetan omale,mis siin ikka naljakat?teemaksu kohta ei saanud ma nüüd küll kuidagi targemax!

jah peax zlotte ikka võtma kaasa,läti ja leedu raha ilmselt pole vaja ja kui on midagist siis saab ka kaartiga ära maksta!

3*11 zlotti tasuline kiirtee on Poznani lähedal Berliini suunas sõites :)

lisaks veel eelmisele kommentaarile, et Sina seda tasulist teed ilmselt ei läbi, kuna sõidad Tsehhi-Austria suunas (mõlemas viimatnimetatud riigis siis kindlasti vaja osta kleeps autoaknale :)

Ära hakka mingit sellist juttu ajama, et varssavis pole probleemi, kui sa ühe korra sealt ilusti läbi said :) Ise sõidan aastas korra või kaks kindlasti varssavist läbi ja puhtalt olen mõni üksik kord pääsenud. Toon näite: kui sõidad mööda õiget teed ja tuleb tee remont kus pole ühtegi silti või näitab mingeid absurdi kohtasi...mõtled natuke valid ühe tee ja saja meetri pärast läheb tee kolmeks ja saja pärast veel kaheks ja kõik sildid puuduvad.. Poolas täitsa nii võib ka juhtuda :)

Kindlasti soeta korralik Varssavi kaart,et linna läbida ilma eksimiseta.

Kui viamichelin.com´ist varssavi läbisõit välja printida ja korralik kaart kõrval on saab siit saksa poole minnes suht hõlpsalt läbi. Tee läheb suht ümber varssavi ja lõpuks tuleb ainult paar pööret teha ( ükskord kogemata õnnestus :) Tagasitulek aga on kaardi peal kerge aga ilusti pole kordagi varssavit läbinud. Toon ka näite--- Sõitsime varssavist praktiliselt läbi juba ja ainult sirge tee viis veel varssavist välja, panime siis kaardid kinni juba ja järsku läks tee kaheks või kolmeks ilma ühegi sildita järgmine kaader oli juba kuskil varssavi lasnamäel, kust ei leidnud enam õiget teeotsagi üles kuna teed olid ühesuunalised ja sildid loomulikult puudusid...Nii et silmad lahti koguaeg. :)

Võib sõita läbi Poznani, mille lähedal tõesti asub korralik tasuline kiirtee. Aga võib sõita ka Wroclawi poole ja sealt Dresdeni. Poznan ja Wroclaw on väga kaunid linnad - soovitan teha peatuse!!

Wroclaw: http://pinker.wjh.harvard.edu/photos/poland_and_ukraine/images/Wroclaw%20city%20hall.jpg

:)