Autoreis Ahvenamaale

Tere!

Sõidame matkaautoga Soome kaudu läbi Turu saarestiku Ahvenamaale. 

Küsimus praamide kohta. Varasemaid postitusi lugedes saan aru, et Turu saarestikus on enamasti praamid tasuta, kuid kas sõites Galtbyst või Kustavist Ahvenamaale saab praamipileti oluliselt soodsamalt kui sul on ette näidata kämpingu broneering? 

Kas praamipileti peaks eelnevalt broneerima või toimib ka elav järjekord? Kas alustada reisi alt Galtbyst või ülevalt Kustavist  - kas Kustavist nö vastupäeva liikudes on ehk vähem reisijaid?

Jagage oma kogemusi autoreisil Ahvenamaale.

Kõige ajakohasem info on www.finferries.fi

Ise käisime umbes 5 aastat tagasi algusega Kustavist. Broneeringuid ei olnud kuna saartel ööbida ei kavatsenud. Seetõttu läksime elavajärjekorra alusel mis nii mõnigi kord tähendas närvide mängu - mahume peale või mitte. Sest kõigepealt võti kohalikud, siis broneeringutega ja alles siis kui ruumi jäi ülejäänud.

0
0

Ahvenamaal käidud ja jagan meie reisikogemusi.

Infoks Ahvenamaa praamiliikluse kohta:

Hooajaväliselt praamipileteid ette broneerida ei ole vaja. Hooaeg on juuni lõous augusti keskpaigani. Juuni alguses reisides sai kenasti elavas järjekorras praamidele. Pikad praamiotsad Torsholma-Hummelvik ja Längnas-Kökar on tasulised, kuid päeva või paar ette broneerides võid saada 80% soodustuse. Lühikesed praamiotsad on tasuta, soositud on ööbimine saarel (majutuse piletit siiski ette näitama ei pea).

Infot Ahvenamaa laevade ja praamide kohta leiab siit  https://www.alandstrafiken.ax (online-broneerimiseks tuleb kasutajaks registreerida).

Ahvenamaa saarestik on võrratu. Ahevnamaa ei paku uhkeid turismiatraktsioone, saarestiku eripära on loodus, vaikus ja rahu.

Tee - õigem oleks vist öelda, et praam - viis meid läbi Turu saarestiku Ahvenamaa väikestele saartele. Käänulised punased teed, meri ja kivikaljud saatsid meid teekonnal Ahvenamaa suurimale saarele. Mariehamnis oli meil au osaleda saare 100. sünnipäeva pidustustel, kust maabusime vaiksele Kökari saarele, kus elab vaid 250 elanikku. Tagasiteel külastasime Soome lõunarannikul asuvaid linnu Raseborg ja Hanko.

Meile jätsid Ahvemaal kustumatu mulje:

  • Ahvenamaa eriline loodus – kivikaljud, meri ja väikesed saarekesed
  • praamidega saarte vahel liiklemine
  • Getabergeni matkarada
  • Mariehamni linn
  • ajalooline Tammisaari linnaosa Raseborgis

Kõige selle vahele jäid kivikaljud, kaunid päikeseloojangud, karastav merevesi, matkarajad, muuseumid ja linnused, maailmas ainulaadne purjelaev ja päris ehtne piraadilipp, Paddaineni lubjakivi kaevandus ja 471 trepiastet, vana postitee Kuninkaantie, Soome lõuapoolseim tipp ning Ahvenamaa sajandi roog.

Kõigest sellest saad lugeda meie reisiblogist https://www.moover.ee/matkaautoga-ahvenamaale/

NB! Reisikiri on pikk ja põhjalik, varu lugemiseks aega :)

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased