Autoreis ümber Austraalia

Olen juba mõnda aega mõlgutanud mõtet teha autoreis ümber Austraalia. Üldine plaan oleks ringiratast, mööda kallast (ega keskel vist teid eriti polegi?). Need, kes on seda varem teinud, võiksid jagada soovitusi - et kas on üldse mõttekas, mida vaadata, millega arvestada jne. Palju see aega võib võtta, millist autot soovitate hankida?

Reisi algus ja lõpppunkt on minu jaoks Perth (siin ma hetkel pesitsen). Mõtlesin lõunakallast enne külastada, siis itta ja siis põhja minna. Autot mul veel ei ole (järsku keegi tahab müüa norm hinnaga?). GPS-seade on olemas ;)

Samuti otsiks reisikaaslaseid, kellega kulusid jagada ja kelle abil igavust peletada. Autojuhte oleks ka hea päevas vahetada.

Tere,

Olen autoga teinud Austraalias järgmise "otsa" http://www.getjealous.com/admin.php?action=viewmap

Kulutasime läbi ühe väiksemat sorti vanema ja odavama Toyota, peale mida investeerisime vähe kobedamasse Ford mahtuniversaali (sai ka sees magada). Kõige ilusamad ja vingemad kohad Austraalias (seda eriti põhjas)jäävad muidugi sellisele autole kättesaamatuks, seega kui vähegi võimalik soovitan 4x4 Jeepi.
Suund on sul õige, liigu koos sooja ilmaga. Meie liikusime aprillis idast alla lõunasse ja oli ka plaan lõunast läände minna, aga ilma tõttu läksime kohe, kui olime öösel +8-ga telkinud, keskelt kõrbesse (seal samuti öösiti megakülm) ja üles troopikasse. Aga jah, mis seal salata, hing nutab siiani taga nägemata jäänud Lõuna-Austraaliat ja Tasmaaniat.
Lääne-Austraalias soovitan kindlasti kasutada juhust (kui selline asi muidugi huvi pakub ja rahakott kannatab) mais-juunis sellises kohas nagu Exmouth käia snorgeldamas või sukeldumas koos vaalhaidega. Ajaliselt kui töötama ei pea, siis rahuliku tempoga 4-6 kuud oleks ok. Kui töötama peab ka, siis aasta kindlasti.

Hmnjah, tee peal küll töötamise peale aega ei kavatse raisata... Pärast reisi kavas Perthi tagasi tulla, võib-olla leiab siis paremini tööd, kui praegu.

Ja 4 kuud? see tundub natuke paljuvõitu. Eriti arvestades, et ma just Perthis endale eluaseme leidsin, mille eest tuleb nagu üüri ka maksta ;)

Hei, kas on siis huvilisi, kes sooviks millalgi mitte väga kauges tulevikus reisida ümber Austraalia? Perthist alustaks, Perthis lõpetaks, töötamise peale aega ei raiska, aga vaatamisväärsusi tahaks ikka näha.

päris toredad lehed odava transpordi jaoks on apollocamper ja standbycars. :=)