Autorendi mõistlikkus Tais Koh Samuil

Tere!

Reisime perega Koh Samuile. Plaanime rentida villa, mis asub lähimast linnast ca. 5km kaugusel. Kas mõistlik oleks rentida auto või kasutada taksot/velotaksot? Olen internetis autorendi hindadega tutvunud, kuid kohapealt ilmselt soodsam võtta? Tegelikult eelistakski liigelda rendirattaga või taksoga, kuid huvitaksid just hinnad võrrelduna autorendiga. Kas seal rattaid koos lastetooli ja kiivritega ka leidub?

Parimat
Cocoa

Koh Samuil on transpordimaffia toimiv nagu pea igas Tai kuurortis, mõõdukalt kirved kokkuleppehinnad levinud sihtpunktide vahel on paigas ja keegi odavamalt ei rutta sõitma. 10 euroga (400 bahti) ei saa väga pikka otsa läbida.

Kui villa on kuskil pärapõrgus, siis kas ikka leidub üldse taksosid? Songtheaw ehk kastiauto peatamine on ilmselt kõige odavam (kui villa on suure tee ääres), siis saab 5 km ehk 150-300 üks ots. Aga hinnad väga ei sõltu kilomeetritest, vaid kohtade iseloomust - kas jääb levinud trassi "tee peale" või mitte.

Rattarent on konkurentsivõimeline nagu kõikjal, ca 200-250 bahti päev. Autorent ilmselt algab 1000 bahtist päev. Pakun, et koos korraliku kindlustusega pigem 2000 bahti kanti.
Risk on enda otsustada, liiklusõnnetusi turistidega (peamiselt mopeedid) on Samuil meeletult, leidub mitmeid haiglaid, mis on spetsialiseerunud turistide kokkulappimisele. Keskmiselt sureb vist üks inimene päevas Samuil liikluses. Õnnetuse sattumise tõenäosuselt peaks olema Phuketi järel kõige ohtlikum koht Tais. Eestis sureb liikluses vist ca 60 inimest miljoni kohta aastas, Tais Phuketil/Samuil umbes 700 inimest miljoni kohta ehk üle 10 korra suurem tõenäosus.

https://www.travelsupermarket.com

Otsi sealt lehelt, me saime Phuketis täis kindlustusega veits üle 500 Bahti päev, Samuil kindlasti natuke kallim aga ei usu et ikka päris 2000 Bahti päev tuleb.