Autorendist

Tere. Palun abi autorendi teemal. Olen märtsis Portugali reisimas ja tean, et sel ajal peaks seal autosid üsna vabalt saada olema. Aga. Olen uurinud erinevaid firmasid ja paraku ei saa tingimustest õigesti aru.
Mõni firma räägib omavastutusest, mis autode lõikes kõigub 700-2500 euroni. Kas see tähendab, et sellise summa ulatuses broneeritakse minu krediitkaardilt raha ja see tagastatakse, kui ma neile korras auto tagasi viin?
On firmasid, mille lepingutest omavastutuse hinda ei leia. Aga need pakkujad tunduvad ka kuidagi kahtlasemad. Või mida teie arvate näiteks economycarrentals.com-ist või affordablecarrentalist. On teil kogemusi. Pakkumine tundub igal juhul väga hea, aga economy... teatab kohe, et on vaid vahendaja teistele ettevõtjatele.

Autorendi omavastutus sõltub kindlustusest, mille sa rendiga koos ostad. Iga normaalsest rahvusvahelisest firmast renditud autoga käib kaasa nn. CDW-kindlustus, selle omavastutus võin olla küll kuskil 1000 eur ringis. Kui ostad juurde Super CDW kindlustuse (maksab vast kuskil 20 eur ringis), väheneb omavastutuse maht nt 50 eurole.
Rentisin Portugalis autot üleelmisel suvel ning tegin mingi tunde ajel superkindlustuse. Reisi vältel käisid autos vargad ning lõhkusid ära tagaluugi, ise pidin maksma ainult 50 euri, ilma kindlustuseta oleks see summa ilmselt kõvasti suurem olnud.
Krediitkaardilt kindlasti kogu seda summat ei broneerita, pigem kas rendi kogumaksumus või paak bensiini.
Märtsis peaks rendiautode saadavus ok olema, suvel läks küll väga kitsaks kätte. Üldiselt on Portugalis päris hirmus autoga sõita, hullem kui Itaalias. Lisabon oma ühesuunaliste tänavate ja kaootiliste liiklusmärkidega on jube, ekslesime peaaegu 2 tundi ringi, et oma hotelli üles leida. Heast kaardist pole eriti kasu, sest tänavatel nimesilte nagunii ei leia.
Jõudu!

mida tähendab mõnel pool pakutav kindlustus 'with no excess'? Kas omavastutuseta?

Uurisin möödunud aastal põhjalikumalt neid omavastutusi (Itaalias auto rentimise huvist) ja leidsin, et sõltuvalt firmast ja riigist (ka sama firma puhul võivad eri riikides olla erinevused) on omavastutuse määrad ja nende vältimine superkaskoga erinev.
Tavaliselt pakutakse CDW-d (collision-damage waiver ehk meie mõistes kasko) ja TP (theft protection ehk varguse kindlustus) automaatselt koos autoga, või kui auto rentija seda ei soovi, siis ähvardatakse bronnida tema krediitkaardilt kogu auto maksumus.
Sõltuvalt auto klassist, riigist ja firmast on omavastutus 0-2600 eur (väikeautodel tavaliselt 0-800 eur). Lisaks võib see CDW ja TP puhul olla erinev. Samuti sõltuvalt firmast ja riigist võidakse see sinu krediitkaardilt broneerida ja mõnel juhul vabastatakse see nt. kuu aega peale auto kasutamise lõppu.
Lisaks pakuvad firmad SCDW-d ja STP (kas eraldi või ühe paketina), mis eesti keeles tähendab superkaskot, ehk võimalust vähendada omavastutust. Kuid alati ei vähene omavastutus automaatselt nullini vaid jääb nt. 50-100 eur.-le. Seda viimast peab kindlasti lepingutingimustest vaatama ja vajadusel üle küsima. Samuti on superkaskod küllaltki kallid (alates 60 eur/nädal kuni 30 eur/päev), seega peaks nende kasutamist kaaluma.
Kindlasti peab vaatama ka seda, mis on öeldud sisustuse, kummide ja klaaside kohta - enamalt jaolt ei ole nende kahjustused tavalise CDW hinna sees.
Eksisteerivad ka veel lennujaama maks (kui soovid auto kätte saada lennujaamast ja oli Itaalias nt. 14% bronni hinnast), käibemaks ehk WAT (võib samuti olla hinna sees, või mitte) ja Itaalias nt. teemaks.
Seega nagu öeldakse read the f**** small fonts :)ehk tutvu kindlasti firma kodulehel olevate kindlustustingimustega!

Kõige kummalisem on muidugi see, et paljudel firmadel polegi netis kõiki tingimusi kirjas. See tähendab, et broneerid ära ja siis hakkab üllatusi tulema. Kui kohale jõuad ja arve saad, on sinna veel üht-teist juurde kirjutatud, sest selgub, et esialgu polnud kirjas mõnda kindlustust, teemaksu jms.

Kui oled auto netis broneerinud ja on vaja sooritada makse, tuleb lihtsalt enne maksmist kontrollida, et arvel, mis ekraanile kuvatakse, oleks olemas nii sinu poolt soovitud kindlustuse (CDW, TP jne.) nimi, kui märge maksude kohta nt. "no additional fees" või "includes all taxes and fees".
Tihti on aga kogusumaa all kirjas "Excludes...(nt. ..road fund licence vms.)", mis tähendab, et need asjad ei ole broneeringu hinna sees ja tuleb teha kohapeal lisamakseid.
Sama kehtib ka interneti kaudu ainult broneeringu tegemise puhul - ka broneeringul peaks olema kirjas kõik "agad"!
Muidugi on kohalikud varmad sulle auto kättesaamisel kõikvõimalikke lisakindlustusi pähe määrima, kuid need asjad tuleb endale juba broneeringut tehes selgeks mõelda.
Kohapeal võidakse nõuda kütuse tagatist ehk auto saamisel täispaagiga, pead selle ka tagastama täis paagiga, vastasel juhul võetakse vahe sinu tagatisrahast. Tagatise summa võib olla nt. 30-50 eur.

Küsi hinda Eesti büroost (nt avis, hertz jne). Selgita neile täpselt milliseid kindlustusi, autot, lapsetooli vms. tahad ja võrdle siis hinda neti pakkumisega, siis saadgi teada mis mida tähendab.
Ise olen seda tihti kasutanud, sest vahest on kohapealsed väiksemad rendifirmad suhelnud ainult oma keeles, sest tihti on kohapealseid (Eestimaiseid) soodustusi kasutades hind tulnud kõige soodsam, sest 80% juhtudes kui broneerida ja maksta kõige väiksema auto seda kohapeal pakkuda pole ja siis saab sama raha eest korraliku auto;)
NB! Siiani olen auto vastuvõtmisel olemasolevate vigastuste üles märkimisele väga pealiskaudselt suhtunud (ja kordagi pole üleandmisel probleeme olnud) kuni... Iisraelis proovis kohalik AVIS meile kõikide varasemate juhtide mõlke meile pähe tõmmata. Tee autost vastuvõtmisel kõigi nähes paar pilti

http://www.avis.ee/ mina isiklikult olen rentinud sellest firmast, väga mugav, maksad Eestis ära, saad paberid kaasa ning kohapeal teevad ainult krediitkaardist koopia

avis on tihti saadaolevatest üks kõige kallimaid valikuid. muidugi on mugav eestis maksta, kuid see on sama mis osta reisibüroost paketireis - kallim aga mugavam. kes aga viitsib ise natuke eeltööd teha, see leiab kindlasti oluliselt odavamaid pakkumisi.

Kas kellegil on kogemusi neti autorendifirmaga economycarrentals?
Kuidas nende tingimused on, sest hinnad tunduvad super soodsad.

Kui netis natuke otsida, siis leiab ka kommentaare. Enamasti on positiivsed. Samas arvesta, et see firma ise autosid ei rendi vaid ainult vahendab teiste pakkumisi. Sarnaseid on Hispaanias-Portugalis hulgim. Sinu küsitust odavamad tunduvad olema näiteks CarJet ja AmigoAutos.

tee netis lufthansa saidil miles and more kaart. kohe saad virtuaalse kaardi, plastik tuleb postiga koju. kui kaart olemas mine www.lufthansa.avis.de ja vali reservierung. seal kliki miles and more kaardi peal ja täida andmed. vaata, et enda kodumaaks ikka kindlasti Eesti paned. see teeb asja veel odavamaks. minu arust parimad hinnad, arvestades teenuse ja autode taset. lisaks saad 500 preemiapunkti ka iga rentimise pealt. avis on soliidne ja korralik firma ning mingit tünga omavastutusega ega varjatud lisakulusid sealt karta ei ole. varem otsisin ka enne reisi teiste autofirmade odavaid pakkumisi aga nüüd olen veendunud, et kombinatsioon miles & more kaart, avis ja koduriik Eesti annavad väga soodsa hinna.

kuulge kust siis on ikkagi koige moistlikum Faro umbruses auto rentida? kas sellest 750-1200 eurosest deposiidist ei ole voimalik kuidagi hoiduda?

Meie broneerisime interneti teel Sixti'st ja mingisuguseid üllatusi ning probleeme ei olnud, valisime nemad, kuna pakkusid tundtud rahvusvahelistest firmadest soodsaimat hinda. Sõitmine polnud mingi probleem, kogemustega juhi jaoks liiklus normaalne. Kui tahad tasulisel kiirteel sõita võta teele sõites alati kohe pilet, meie ei taibanud kohe ja saime 77 EUR trahvi. Neti teel tegime broneeringu ja mingi 10% ettemaksu ning ülejäänu kohapeal.

oleks vaja auto rentida Faro lennujaamas ja ka tiirutada sellega Hispaanias-Gibraltaril paar paeva, et mis on koige soodsam, ilma mingite deposiitideta?
vaatan siin Argus Car Rentalsist, kus saaks vaikeauto mingi 20 euri paev + 25 euri Hispaania trip. kas keegi on midagi soodsamat kogenud? voi on akki selle firmaga mingi jama? kogemused?

Kas keegi on kasutanud selle autorendifirma teenuseid(Lissabonis)? Oleksin ka väga tänulik kui keegi aitaks "läbi närida" selle autorendifirma tingimused?

https://www.economycarrentals.com/default.aspx

Olen kasutanud selle firma teenust küll Horvaatias ja väga rahule jäänud. Saime tellitud väikeauto asemele tunduvalt parema, kuid sama hinnaga. Lasteistmed jms. oli kaasas nagu eelnevalt tellitud. Broneerimisel sai vist tasutud mingi osa summast, aga kõik toimis korralikult.

Plaanin ka seda firmat Horvaatias kasutada aga kuna kogemused puuduvad siis küsiks, et mida nad peavad silmas ´´road tax´´all? Seal on küll kiirteemaks aga kas see on tõesti juba rendihinnas sees? Ja kas oleks mõtekas võtta ka see lisakindlustus, mis kindlustab rattad, aknad jne(WUG: covers damages on Wheels/ Underside/ Glass)?
Tänan