Viimased kommentaarid

Mina käisin Assooridel oktoobris 2008 ja just Soome reisikorraldaja Hispania kaudu. Sao Migueli saarel ja majutus Ponta Delgadas. Autorendi võtsime kohapealt 4 päevaks ja sellest piisas täielikult, et saar risti ja põiki läbi sõita. Vahemaad ei ole eriti suured. Ponta Delgadast saare lõunakaldale sõitmiseks läheb 10-15 minutit. Põhiline vaatamisväärsus on võimsad loodusvaated, vaesed kalurikülad ja inimtühjad rannasopid. Sattusime ühel päeval sellisesse kohta nagu Playa de Amor, armastuseranda, kuhu viis 2 km pikkune tee mäest alla, aga kohale jõudes oli vaatepilt võimas - imeilus liivarand ja vihane ookean peidus kõrge kaljuseina all. Ponta Delgada on sihteliselt väike linn ja pika peale hakkas meil seal igav. Linnas on üks suurem kaubanduskeskus, kus käisime õhtuti kinos. Söök on portugalipärane, aga värsket kala oli üllatavalt vähe saada. Meil oli eesmärk toituda ainult mereandidest, aga enamus restorane pakkusid ikka ainult külmutatud fileedest valmistatud roogasid. Põnev koht on Furnas, kus tuleb kindlasti proovida selle koha spetsiaalsööki - haisvas kuumaveeallikas valmistatud juurikaid ja liha. Mõned liivarannad leiab ikkagi ka, kuigi oktoobris enam väga ookeanisse ujuma ei tõmmanud. Loodus ja matkamine on ikkagi põhitrumbid, nii et kellel teistsugused ootused ja eesmärgid, võivad pettuda.

Muuseas, Scandlines-i Ventspils-Rostock on Saksamaale viivatest praamiliinidest odavaim. Nii Tallink kui Finnlines küsivad selle eest tüki krõbedamat hinda. Riiast sõidab veel ka dfds lisco kieli - www.lisco.lt.

Helsingi kesklinna parimad hotellid on kindlasti Kämp ja Klaus K. Kämp on rohkem selline traditsiooniline, Klaus K aga väga moderne disainhotell. Kämpiga sarnane, aga pisut odavam on hotell Seurahuone kohe raudteejaama vastas. Väga ilusad toad on ka Sokos Torni hotelli juugendosas. Ja kõige erilisemad toad on Radisson SAS Seaside-s business class sviidid, kus on megavaatega kahekorruseline eluruum.

Õudne, eesti keel on vist tõesti välja suremas!

mina käisin RCCL-iga Kariibimere kruiisil eelmisel jaanuaril. See aasta tahan jälle minna, väga vinge oli! Ma ei nõustu eelkõnelejaga, et rahakott peab puuga seljas olema. Enamus teenuseid on laeval siiski tõesti hinna sees ja kui sa oled ise mõistlik, siis ei tule suuri lisakulusid. Näiteks kokteilid maksid laeval 3-5 USD, see nüüd midagi hirmus meeletut ka ei ole. Spa oli küll kallis, seda ei soovita kasutada - 20 minutit massaazi 90 dollarit! Mine kodus kolm korda odavamalt, pealegi on laeval palju muud põnevat teha. Ainus asi, mille peale rasikasime olid maaekskursioonid, aga valisime endale just need kõige-kõigemad (delfiinid, ratsutamine) ja siis polnud rahast kahju ka. Head reisi igal juhul!

göteburgi vast ikka tuleb lennata, tallinnast lendab sinna otse city airlines, täitsa mõistlikud lennuajad ja hinnad, väga sümpaatne lennufirma oli. ise läksin reedel ja tagasi pühapäeval, ajast täitsa piisas. majutusin kesklinnas hotellis, lisebergi sai mugavalt trammiga. soovitan osta göteburg card-i, millega on transport tasuta, sissepääs lisebergi tasuta (atraktsioonide eest tuleb siiski maksta) ja veel mitmed tasuta linnaekskursioonid näiteks kanalikruiis, mis oli väga vahva kogemus.

vabandust, aastaarv läks valest, ikka 2007. ;)

Autorendi omavastutus sõltub kindlustusest, mille sa rendiga koos ostad. Iga normaalsest rahvusvahelisest firmast renditud autoga käib kaasa nn. CDW-kindlustus, selle omavastutus võin olla küll kuskil 1000 eur ringis. Kui ostad juurde Super CDW kindlustuse (maksab vast kuskil 20 eur ringis), väheneb omavastutuse maht nt 50 eurole. Rentisin Portugalis autot üleelmisel suvel ning tegin mingi tunde ajel superkindlustuse. Reisi vältel käisid autos vargad ning lõhkusid ära tagaluugi, ise pidin maksma ainult 50 euri, ilma kindlustuseta oleks see summa ilmselt kõvasti suurem olnud. Krediitkaardilt kindlasti kogu seda summat ei broneerita, pigem kas rendi kogumaksumus või paak bensiini. Märtsis peaks rendiautode saadavus ok olema, suvel läks küll väga kitsaks kätte. Üldiselt on Portugalis päris hirmus autoga sõita, hullem kui Itaalias. Lisabon oma ühesuunaliste tänavate ja kaootiliste liiklusmärkidega on jube, ekslesime peaaegu 2 tundi ringi, et oma hotelli üles leida. Heast kaardist pole eriti kasu, sest tänavatel nimesilte nagunii ei leia. Jõudu!