Autorent: sularaha või krediitkaart?

Minek ca kolme nädala pärast Sardiiniasse ja broneeritud easycar.com-ist kolmeks päevaks auto, mille eest tasusin u-kaardiga deposiitmakse, kohapeal peab tasuma ülejäänud summa. Kuna meie reisiseltskonnas kellelgi reaalset krediitkaarti ei ole, tekkiski küsimus, et kas sularahas on võimalik maksta. Olen alati iseenesestmõistetavaks pidanud, et sularaha kehtib alati ja kõikjal (va. internet ja mõned ekstreemumid), kuid kuna lepingus on kirjutatud vaid kehtiva krediitkaardi olemasolu vajalikkusest, olen natuke segaduses. Kindlasti on siin inimesi, kes reisil olles autot rentinud ja oskab ehk aidata, kas krediitkaart oleks hädavajalik?

Teoreetiliselt on võimalik ka ilma krediitkaardita autot rentida... Praktikas pole see väga kindel -- krediitkaart ei ole vaid maksevahend. Krediitkaardi omamine näitab, et isik on maksevõimeline, st. tema finantsilise tausta on pank ära kontrollinud. Lisaks annab krediitkaart rendifirmale kindluse võimalike erakorraliste kulude suhtes -- näiteks juhul kui sa ületad rendiautoga kiirust või pargid vales kohas ja politsei fikseerib selle. Lääne Euroopas saadetakse sel juhul auto omanikule trahvikviitung postiga koju. Rendifirma kasseerib sel juhul trahvisummad sinu krediitkaardilt tagantjärgi sisse. Sellise õiguse annad sa tavaliselt talle ise allkirjastades rendilepingu. Auto hävimise või varguse puhul võtab rendifirma krediitkaardilt kindlustuse omavastutuse.

Ühesõnaga -- sekelduste ärahoidmiseks hankige endale krediitkaart -- tänapäeval on see imelihtne, teed oma lemmikpangas avalduse ja olemas ta ongi...