Autotent Keenias

Kas keegi oskab anda infot autorendi kohta Keenias? Nimelt soov rentida auto ja sõita iseseisvalt Masai Mära safarile. Kas on mõeldav või liiga kulukas ja vaevarikas.

Tulime hiljuti keeniast ja seepärast soovitan kindlasti üürida auto koos juhiga, sest teed on viletsad ja meie autojuht nägi suurt vaeva, et mõneski kohas karjaseid appi võttes auto mülkast välja saada. Samas ta oli Maras kogu aeg sõitnud, teadis ja oskas soovitada. See ei ole üldse kulukas aga säästab teid vaevast. Autosid on igasugusele seltskonnale pakkuda ja võite ka kaubelda hinnas. Meie firma kust üürisime Nairobis oli 4x4 Kenia ja ajasime äri hr Georg'iga. Auto tellisime juba lennujaama vastu ja ta viis meid esimesel ööl ka ööbima - soovitan siinjuures kesklinna suht odavat hommikusöögiga hotelli: http://www.kahamahotels.co.ke/

Autofirma E-mail info@4x4-kenya.com Autojuhiks soovitame kindlasti Peterit. See kes siis sõitis eestastega(Koiduga)läbi Uganda,Ruanda, Tansaania ja Mara. Tervitage kindlasti meie poolt nii Georgi kui Peterit.

Iseseisev autoga mööda Marat ringi sõita on põhimõtteliselt võimalik, aga küsiks, kui suured on eelnevad kogemused 4W-ga Aafrikas? Kui otsustate selle variandi kasuks, siis mõelge järgmistele nüanssidele:

 • kas autol on piisavalt erinevaid varuosi (pakun, et pole), sest need teed on omaette ooper. Safarijuhid saavad vajamineva džunglitrummide abil, aga teie?
 • kas ikka teate, kuhu pargis sõidate. Masai Marast pole eriti keeruline Tansaania poolele Serengetisse sattuda.
 • on teil adekvaatne kaart? Tahaks seda sel juhul isegi näha.
 • kui safarimeestel on pidev omavaheline side, siis teil tuleb loomade leidmisega tunduvalt rohkem vaeva näha. Aga loomulikult on ise sõites oluliselt rohkem vabadust.
 • kus te ööbimise leiate? Telkimiskohti on, aga paljud on ilma igasuguse varustuseta. Kui seda ei plaani, siis muude kohtade "letihind" võib teid pahviks lüüa. Loomulikult on kõik alati läbiräägitav jne, aga kas lähete safarile tõesti selle eesmärgiga? Kui on džunglitrummide kasutamise kogemus, siis on muidugi teine asi - leiate korraliku majutuse soodsalt väga kiiresti. Aga selleks peab teadma, kus ja kellega need trummid põrisema panna, vastasel korral tõmmatakse nahk lollil mzungul lihtsalt üle kõrvade. Te vast ei kujuta ettegi, kui lihtsalt see Aafrikas võib käia.
 • kust kütust saate? Keegi teile kanistreid kaasa ei paki (tegelikult, kui eelenvalt küsida, ilmselt pakivad).
 • kust süüa saate? Loomulikult ei aeta suvalisest kohast ära, aga üldiselt pakutakse ette kokkulepitud buffeed. A la carte toite võite oodata igaviku ja olgem ausad, tõenäosus pettumiseks on nii 80%. Kallimad kohad muidugi on teine tase, aga ka hind on täiesti teine. Kui ma ütlen "väga", siis võib see samahästi tähendada nii ei-midagi-erilist hingehinna eest kui ka supergurmee kööki keset loodust.
 • kas olete kogenud safarilkäiad, et autojuhi seletusi ühe või teise looma ja linnu ja kõige muu kohta pole vaja? Need annavad safarile väga kõvasti juurde.
 • kas teate kõiki reegleid ja kõike, mida ja kus on vaja maksta?
 • kas soovite ikka päris kindlasti maksta vähemalt 2x rohkem?
 • kas kujutate ette, mis asi on Keenia liiklus? Peale seda tahate ilmselt Napoli liiklusesse tagasi.

Kindlasti on nüansse veelgi, mis kohe meelde ei tule, aga soovitus oleks võtta kas safari või rentida auto KOOS juhiga. Teen koostööd ühe safarifirmaga, kust saab ka rentida. Endal rahalist huvi pole (oma sisult on tegemist mitterahalise klientide vahetusega kahe üsna erineva suunitlusega organisatsiooni vahel) ja kontrollin hinnad alati ise üle.

P.S. Lihtsalt info korras - Kahama Hoteli asukohta ei loeta Nairobis kesklinnaks. Väga lähedal sellele tõesti, aga kesklinn on Nairobis siiski üsna konkreetne mõiste ja kõik, mis on teisepool Nairobi jõge, kesklinn pole. Tihti tekib isegi küsimus, et kas täiesti kesklinnas asuva Tom Mboya St. River Roadi poole jääv osa on kesklinn või mitte. 10 meetriga võivad Nairobi kesklinnas tekkida väga suured kontrastid. Kaarti pole siin selle mõistmiseks mõtet vaadata.

resisiv , aitäh positiivseid tähelepanekuid Kahama Hotel Nairobi , selle tõesti üks parimaid eelarve hotellid ümber Nairobi . See oli suurepärane kogemus on olemas

Karibu Kenya!
Nagu näha, leiavad ka keenlased Trip.ee üles.