Baskimaale, Navarrasse, La Riojasse jne.

Tere! Lugesin läbi kõik,mis Baskimaa kohta leidsin ja olen rõõmus,kuna postitused igati meelepärased. Aga huvitab mind, kas Baskimaal või La Rioja piirkonnas on ka mõni kaasmaalane pikemalt pidama jäänud? Ise plaanin kõndida või sõita juuni lõpus Biarritz- Burgos. Ja oleks ju hullult kahju kui kusagil külateel eriti tähtsast objektist oma rumaluses mööda kõnnin. Seda et siis soovitused teretulnud. Mõned kohad olen kindlaks määranud, mis ka palverändurite teega ühtivad (Puente la Reina näit.) aga kindlad on ainult Biarritz ja Burgos.

Tundub, et sa ajad segi Navarra ja Baskimaa.. Puente la reina on navarras... aga ok... Mina soovitaks Biarritzist mööda rannikut minna, Bilbaosse näiteks.. ja sealt burgosesse. siis lähed tõelisest baskimaast läbi. Samas ETA tõesti tahab liita ka Navarra selle mõttelise riigiga, millele iseseisvust taotletakse, aga ... Navarra on ikka baskimaast eraldiseisev territoorium.

... Paistab et sa siiski ise Baskimaa,Navarra ja La Rioja piirkonnas ei ela aga head hambateritamist sellegipoolest.Mul on kaart ees,ehk siis ajan näpuga järge,aga ei taibanud tõesti kõiki piirkondi pealkirja lülitada.Burgos ju ka hoopis Castilla - Leõn... Mind huvitavad väiksed külad ja peale Burgost sõidan tagasi kas Baskimaa linnast Vitoria - Gasteizist või hoopis Santanderist.(Cantabria) Rahul?

Oijah, ma ei tea, kas küsijal sellest küll veel mingit kasu on, aga järgnevalt minu arust mõned ilusad kohad põhjarannikul (Camino del Norte'lt). Ca 35 km SANTANDERist, mis ka ilus ringi jalutamiseks, itta on SANTILLANA DEL MAR - vinge pisilinnake täis ülikute maju ja äärmiselt sümpaatse ja omapärase kloostriga (kloostriasukad elasid linnakeses ja käisid niiöelda kloostris päeval tööl. Samas ka piinamismuuseum. Kohalik juustukook on väga huvitav. Läheduses ka Altamira koopad kooliõpikutest tuntud piisoneid kujutavate kaljujoonistega. Päris koobastesse sisse ei saa, kõrvale on ehitatud ersatsvariant. Santillana del Marist väljudes on suur kämping. Edasi ida poole COBRECES - tähtsaim objekt on võimas helesinine nunnaklooster - palveränduritele ööbimine 3eur väravamajas. Ühisest õhtusöögist nunnadega ja suurest külalislahkusest, nagu kirjeldatud teeinfos oli asi küll kaugel. Edasi tuleb COMILLAS - Gaudi fännidele kohustusliku objekti "päevalillemajaga" ja Gaudi endaga selle taga aias istumas, võimsa ülikooli ja omapärase surnuaiaga vana kiriku varemetes, mida üleval müüril valvamas suur ingel. Comillast väljudes hakkavad paistma Picos de Europa mäed kui valged elevandid ja aeg-ajalt vilksatab teisel pool meri. Järgmisena võiks ära märkida SAN VICENTE DE LA BARQUERA - asub jõesuudmes, looduskaitseala. Vanalinn, hingematvad vaated mägedele ja mere. Sealt oleks ilmselt ka parim variant läheneda kas 3päevase jalgsimatkaga üle mägede (mitu teevarianti) või bussiga SANTO TORIBIO kloostrile LIEBANAs, kus püha aasta just lõppes aprillis 2007. Seal kloostris siis puurist, mis kokku pandud risti tükikestest, millel Jeesus rippus. Ise Liebanasse ei jõudnud, aga tulevikuplaanides on kindlalt. Edasi tuleks juba Asturias - seal näiteks Lljanes'i linn ja mitmed rannad, ilusaim nähtutest Playa de la Franca. Ajaliselt soovitaks põhjarannikule minna alates aprilli lõpust, siis peaks olema vähem vihma. Minu süda jäi igal juhul põhjarannikule ja Cantabria/Asturias seljatasid vaatamata kogetud paduvihmadele oma roheluse, valgete mägede ja metsiku merega Navarra/Rioja lõputud viinamarjaväljad. Viimati mainitud kandist soovitaks küll Granoni kirikut, omapärase auraga koht. Ja päris Baskimaal ei saa muidugi üle ega ümber Guggenheimi muuseumist Bilbaos :)

...ja kôik on veel vôimalik. Seekord jäin teisele poole ja olen Hondarribiast kôrvuni sisse vôetud. Veetsin Navarras ka öö palverändurite juures(Estella)mis ka meeldejääv eluhetk. Kiirustan hetkel, aga tahtsin NII toredale hiirele vastata, ôieti tänada. Ônne Sulle!

... samas saan praegu aru, et kontoritöö on juba jälle hiirel pea täiesti pööritama ajanud - reaalelus läksin ikka kogu aeg LÄÄNE poole, kuigi maakera pöördub kuulu järgi itta ;) Seega kõik mainitud kohad maakaardil Santanderist läänes. Vaja välja värske õhu kätte minna...

Hondarribiast mööda caminot läände välja minnes peaks olema mäe otsas Santuario Virgen de Guadalupe - kujutan ette, et see ka äärmiselt ilus koht (nagu loomulikult kogu põhjarannik). Ise kahjuks ei olnud aega Hendayast alustada.