Berliin ja ID-kaart

Tere,
Selline küsimus, et kas Berliinis ajab ID-kaardiga läbi või oleks siiski mõistlik ka pass kaasa võtta?

ID-kaart kehtib isikut tõendava dokumendina terves Euroopa Liidus, muidugi on võimalus mõne asjatundmatu asjapulga otsa sattuda aga siis peab ise selgitustööd tegema. Mina olen kõikjal ID-kaardiga hakkama saanud, küsivad passi siis annad kaardi ja kõik okei.

3 aastat tagasi kasutasin isegi Eesti õpilaspiletit mõnes kohas soodustuse saamiseks, isegi seda aktsepteeriti :) Ja muidugi võid oma isikut juhiloa olemasolu korral ka sellega tõestada - juhiluba on ju kogu EL-is ühesugune.

ID kaart on Euroopa Liidus ja Euroopa Majanduspiirkonna riikides kehtiv isikut tõendav dokument. Seda peavad aktsepteerima kõik ettevõtted ja asutused. Nendes riikides reisides passi vaja ei ole.

Eesti juhiluba kehtib isiku tõendamisel ainult Eestis. Mujal riikides kehtib ta juhtimisõigust tõendava dokumendina. Isiku tuvastamiseks on ametnikel õigus küsida ID kaardi või passi näitamist.

Loomulikult võib mõni ametnik aktsepteerida isiku tõendamisel ka õpilaspiletit, juhiluba või vanaema pensionitunnistuse koopiat, aga selle peale ei tasu kindlalt loota.

saksas, aga Tsehhis Slovakkis korjatakse isikutunnistus hotellis ära ja siis võib olla probleem noorel inimesel ööklubis ja poes näiteks. Mina võtan tavaliselt igaks juhuks mõlemad alati kaasa.