Brasiilia

Hey, plaanis on kuu aja pärast paariks nädalaks Brasiiliasse minna ning seos sellega oleks paar küsimust teadjatele:

  1. Kas mõistlik oleks võtta rendiauto või sõita ühistranspordiga? Marsruudiks oleks Rio - Ubatuba - Rio ja väiksed ilusad vahepealsed kohad.
  2. Kas keegi on Manauses käinud Jungli tripil? Kui tõsiselt peaks suhtuma sääskede levitatavatesse haigustesse ning mida kaasa võtta mida maha jätta?
  3. Kuidas on lood kuritegevusega? Kas on kellelgi äkki mingeid häid soovitusi, kuidas sellest kõige paremini hoiduda (A-la pangakaardile päevalimiit) ?
  4. Palun ka majutussoovitusi Rios ja Ubatubs.

Suured tänud !

Tere-tere! Mina olin Brasiilias, sh Rios ja Ubatubas veebruaris 2013.

Rios olime just karnevali ajal, seega oli linn rahvast täis ja hotell-peatuspaik tuli väga pikalt ette ära bronnida. Peatuspaika pead ikka valima selle järgi, kus olla tahad/mida teha tahad. Minu ja mu kaasa jaoks pole peatuspaiga mugavused kunagi ülitähtsad olnud (oluline, et pesemisvõimalus ja voodi olemas, samas ikka privaatne!), seega ööbisime meie Rios sellises kohas nagu Trek-and-Fly Hostel. Asub kesklinnast üsna kaugel ja tingimused on lihtsad, kuid omanik Louis koos teiste sugulastega on ülitoredad võõrustajad! Räägib mitmeid keeli, teab ka Eestit, Soomet ja Venemaad. Hommikusöök on seal rikkalik. Rios sõitsime põhiliselt taksoga, sest ühistransport on hullumaja! Esiteks pead sa õppima, kuidas bussile üldse peale saada ja siis on need NII ülerahvastatud ja kihutavad lausa eluohtlikult. Ka meie aastate-pikkuse reisikogemuse esimene ja seni ainuke (ptüi-ptüi-ptüi!) ainus vargus toimus just Rios selle ainsa ühistranspordi kasutamise ajal - meeletus rahvamassis tõmmati kott lõhki. Takso on odav, enne sisseastumist lepi hind kokku ja uksed-aknad lukku. Iga päev kaugelt kesklinna-randa sõites nägime igatahes taksost väga palju ära.
Kuritegevus on suur! Asju kaasa vähe ja kõik väärtuslik silma alt ära. Limiit sind ainult ei kaitse, kohalikud jõmpsikad haaravad mööda joostes rannast su koti kogu varaga kaasa või torkavad noa nina alla ja võtavad, mis sul käes on. Sellised juhtumeid kuulsime turistipolitseis teistelt noortelt eurooplastelt... Ikka silmad lahti ja ise väga hoolas olla!

Riost Ubatubasse sõitsime mingi ülimugava bussiga. Ka see oli odav. Rio bussijaamast ostsime lihtsalt samal päeval pileti. Kontroll bussile minnes oli korralik! Sõitis vast 4 tundi mööda mugavat kiirteed. Vahepeal tegi buss peatuse, mil kõik said Paratys ringi vaadata või süüa. Ubatubasse saabudes ära ehmata :), vaid astu bussijaamast julgelt edasi ranna poole - elu toimub seal. Mingit majutuskohta bronnida pole vajagi - neid on seal igal pool ja erineva hinnaga. Ubatubas soovitan rentida jalgratta, sest seal on ümberringi ca 80 imekena randa... rattaga on paras ringi sõita ja kohti uudistada.

Meie olime Brasiilias ca 1,5 nädalat ja edasi läksime Paraguaisse ja Argentiinasse. Aga sinul soovitan, kui vähegi aega ja tahtmist on ning see eraldi reisina pole plaanitud, selle aja jooksul ära käia ka Iguassus jugasid vaatamas. Minek ei ole kallis ega keeruline. Meie läksime Ubatubast bussiga Sao Paolosse (paar tundi) ja sealt otse ööbussiga Iguassusse (Foz do Iguacu), see sõit oli vast 15 tundi. Meie vaatasime joad ära Argentiina poolelt. Piiriületus bussiga on kiire ja lihtne.

Hindasid ega bussifirmasid enam öelda ei oska, kuid need on ka netist leitavad. Mõnusat reisi!

Olime Brasiilias aastal 2005 ja sai ka Manaus 4 päevasel džunglimatkal käidud. Selle ajaga nägime ehk 10 sääske kokku. Loomulikult sai Lariami ka profülaktika mõttes söödud. Soovitusi matka kohta: asju kaasa nii vähe kui võimalik. Vajalikud kuivad riided veekindlas kotis. Need mis seljas on ei kuiva seal ära ja kogu aeg on olemine väga lige. Lihtsalt õhtul enne võrkkiike kobimist kuivad asjad selga ja hommikul kohe ära. Ülejäänud ajal kogu aeg need märjad asjad seljas. Kui Rios normaalselt liikuda ja olla, siis pole ka krimi väga hull. Viimasel ööl sai hommikuni Copacabana rannas mööda caipirinha baarisid hulgutud ja keegi ei tülitanud. Mingi aja liikusime ka rendikaga ringi.