freewalker

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
11 meeldimist
3 postitust / 88 kommentaari
56 (9%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Tere, olen Tripist palju abi saanud oma reiside kavandamisel. Annan nüüd oma panuse, äkki on kellelegi abiks.
https://www.upload.ee/files/6778796/NZ_reis_2017.pdf.html

uza, küsin igaks juhuks, kas see 1250 oli per nägu või kogu auto hind? Kas 4 inimest autos oleks kitsas?

  1. Filipiinid, Baikal
  2. Uus-Meremaa, Assoorid
  3. Aafrika riigid

Peruus peale Nazca liinide kohal lendamist võib seal lennujaamas templi passi saada

Eelmisel aastal sai sõidetud Sloveenia, Horvaatia, BH, Montenegro, Albaania, Makedoonia, Serbia, Ungari ja polnud mingeid probleeme.

Carl Schmidti maja näiteks, alates 13€

17 päevaga kulus enda peale 840€, see siis ööbimine, kohalik transport, vaatamisväärsused ja söök-jook, suveniirinänn

Liikusin 2012 veebruaris marsruudil Antigua, Atitlan, Flores-Tikal, Belize, Yukatan. Aega oli 3 nädalat. Guatemala ööbimised maksid 111€ 7 ööd 2-le. Midagi polnud enne kinni pannud, kõik käigu pealt.

Kuna endal varsti minek, siis tekkis küsimus, et kas valuutavahetuspunkte lennujaamas või linnas pole?

Veebruaris Filipiinid. Sügises plaanid saavad vastavalt soodukale paika. Olen siinsete sooduka vihjetega reisinud viimased 8 aastat, ka veebruari reis sai Tripi soodukaga üles ehitatud. Tänud teile ja jõudu edaspidiseks.

No soe mererand ja mage vesi, huvitav kooslus :D

Kunagi tegin ka piiril viisat ja olin pildi maha unustanud. Polnud hullu midagi, 2$ asendas puuduva pildi täiesti.

Olen sel moel mitu korda viisat ajanud. Saatsin postiga passi ja viisa taotluse koos viisa lõivuga ja lisasin ümbriku oma aadressiga + raha postikuludeks nii 5€ ja asi on toiminud. Viimati ajasin niimoodi LAV viisat Saksamaalt kaks aastat tagasi.

Kevadel sai käidud, mitte Iquitoses, aga lõunapool küll, nii mägedes kui dzunglis jne

Möödunud aastal lendasin Tigerairiga läbi Jakarta

Aprillis sai suht sama teekond läbitud, ainult Kosovo asemel oli Makedoonia. Kindlasti pass, sest nad harrastavad seal templite sisse tagumist piiridel, mis ei ole EU. Albaania on tõsiselt lahe koht, kuigi jah, ükskord kulus 250km läbimiseks 8 tundi. No ja odavad on ka just Albaania, Makedoonia, Serbia.
Ilusat reisi!

http://divestock.ee/ näiteks ja no fly time on kõigil kompuutritel peal nagunii

Tegin kirja ära ja uskumatult ruttu tuli vastus, et tühistavad selle nõude. Eks näis kui ruttu broneeringu lahti lasevad. Pangaga konsulteerisin ka, aga nemad ei saa praegu veel midagi teha. Ütlesid, et saatku neile meie kirjavahetus, siis toimetavad, kui nõue ikka veel üleval.
Loodan, et kõik laabub ja et rohkem keegi nende konksu otsa ei komista. Tänud kõigile nõuandjatele.

http://www.esta.us/estonian.html
lõin googlisse sisse esta ja sellelt lehelt täitsin, hinda polnud kuskil kirjas, hiljem nägin mis maha on võetud :(

Kas oskab keegi kommenteerida. Tegin eile ESTA ja täna tuli kohale ka, aga kaardil on broneeritud 74€. Meilis oli ka kirjas, et menetlustasu 74$ ja riigilõiv 14$. Kogu aeg teadsin, et see maksab 14$. Kusjuures see mul juba 3. kord teha ja eelmised ongi 14 maksnud.

Olime Brasiilias aastal 2005 ja sai ka Manaus 4 päevasel džunglimatkal käidud. Selle ajaga nägime ehk 10 sääske kokku. Loomulikult sai Lariami ka profülaktika mõttes söödud. Soovitusi matka kohta: asju kaasa nii vähe kui võimalik. Vajalikud kuivad riided veekindlas kotis. Need mis seljas on ei kuiva seal ära ja kogu aeg on olemine väga lige. Lihtsalt õhtul enne võrkkiike kobimist kuivad asjad selga ja hommikul kohe ära. Ülejäänud ajal kogu aeg need märjad asjad seljas.
Kui Rios normaalselt liikuda ja olla, siis pole ka krimi väga hull. Viimasel ööl sai hommikuni Copacabana rannas mööda caipirinha baarisid hulgutud ja keegi ei tülitanud. Mingi aja liikusime ka rendikaga ringi.

Hoi! Liigume elukaaslasega teisipäeval 11.03 Indoneesiasse ja just Amsterdamis kahe lennu vahel 9 tundi. Kui sobib siis võime kohtuda :)

jaanuaris veebruaris on soe reeglina ekvaatorist ca 2500 km üles poole (välja arvatud kõrgmäestikus) ja ca 6000km allapoole ja vaadata on selles piirkonnas piisavalt, nii et valik on piisavalt suur, vastavalt igale maitsele :)