Viimased kommentaarid

LP ago7, ehk oled nii kena ja paned siia lingi, kus saaks broneerida Phuketis 2-eks nädalaks 5* hotelli 5€ eest (hädapärast sobib ka 10€). Ise kuidagi ei leia. Tänud ette :)

Meil suht sama plaan, ära lendame 18.02, mine tea ehk kuskil näeme :)

Anx78, millal lähed? Meie 03.02.

See on Piia Vilu, kes seal elab

Ansua, ära muretse, midagi pole vaja teha. Käisin aasta tagasi seal Tjärega ja detsembris lähen uuesti. Eelmine kord sai isegi kohalikega korra väljas Senegalis käidud ja probleemi pole.

Võtame asja arvudes, siis meil on surnud gripi tagajärjel 0,00276% rahvastikust ja Filipiinidel 0,00062% rahvastikust ehk kokkuvõttes on meil surnud 4,5 korda rohkem kui seal (suhtarvuna).

Palju Korea osa külastus maksma läks?

ivi@perereisid.eeeelmisel aastat tellisime klubiga Iirimaa reisi ja jäime väga rahule. Andsime oma soovid ja saime täpselt selle mida tahtsime. Nagu rätsepatöö :)

See on nüüd küll "vägev" avastus, et Must meri järv on :D. Selle loogika järgi on siis ka Läänemeri ja Vahemeri järved?

Kamas saadab vastu sellise auto nagu vaja. Importalko poes olemas, aga valisin kohaliku Gin´i 1 l pudel maksab 2€ (110Dal) ja toonikuga väga hää ja joodav. Toonik ka poes saadaval ja jää ka.Gambiat ei huvita see kollane pass üldse, see huvitab Senegali ja seal piiril reaalselt küsitakse ja vaadatakse, Gambia poole piiril käis kohalik giid meie passidega mõlemal suunal. Kuna endal see olemas, polnud probleemi, kuid olen kuulnud, et on olnud juhuseid, kus mõned rahatähed on seda edukalt asendanud. Kuna enda kogemused puuduvad, ei soovita. Senegali pargi parim osa oli vaba jalutuskäik 2 lõviga (see on eraldi hind 31€ nägu).

to siretkr - Kamas +2209299298, FB-s ka Kamas ToursKohalikel on väga hea meel ka kasutatud riiete üle (muidugi selliste korralike üle), ise sai viidud vanu T-särke, juba järgmisel päeval oli meie kohalikul sõbral see seljas. 50kg riisikott oli 1000 dal. Kui Senegali minna, siis peab kollapalaviku vaktsiin tehtud olema ja nn kollane pass kaasas ka. Difteeria/teetanus nagunii tehtud, hepatiidi immuunsus saavutatud juba 40 a tagasi, paar esimest päeva võtsime Malaroni, aga jätsime järgi, ei kohanud sääski.

Seal on tõesti inglise pistikud ja meil oli adapter kaasas, hotellis neid polnud. Senegali tripi võtsime Kamas Toursist, mille kontakti sain siitsamast. Väga hästi tehtud, vedas ka selle poolest, et olima autos ainult kahekesi ja oli ruumi safari ajal kastis seista ja liikuda vastavalt vajadusele. Kui soovi, võin Kamasi nr anda, nad kasutavad seal kõik whatsapp-i sega oleks mõistlik see endale laadida ja siis selle pealt temaga suhelda.

Senegali safaripark oli 90€ per nägu, jalutuskäik lõvidega seal lisaks 31€ per nägu, Makasutu tripp 1500 dalasi kahele + pargipiletid, Tanji kaluriküla 1000 dalasi kahele. Ei kujuta ette, kuhu see 1000-1500€ küll kulutada per nägu.

No kui meeldib alati ringiga suhelda, siis miks mitte, mina eelistan alati otse suhtlust, sest kahjud hüvitab siiski konkreetne kindlustusselts, mitte IIZI. Mul oli sel aastal 3 juhtumit. Kasko oli läbi IIZI võetud, aga kindlustusjuhtumi korral pöördusin otse kindlustanud firma poole ja ei mingit jama.  Kodukindlustus oli ka läbi IIZI tehtud, uputasin alumist naabrit ja kuna oli vastutuskindlustus, pöördusin ka otse kindlustaja poole ja ei mingit probleemi. Reisikindlustus oli panga kaudu tehtud, jäin ka lennukist maha, pöördusin kohe otse kindlustaja poole ja kõik sai lihtsalt hüvitatud. Pole mõtet kolmandaid isikuid suhtlusesse vahele võtta, otse saab alati kiiremini ja lihtsamalt asjad aetud, sest siis hakkab suhtlema konkreetne kahjukäsitleja, kes selle juhumiga tegeleb ja talle saab siis ka helistada ja suhelda. 

IIZI on kindlustusmaakler ehk vahendaja. Kindlustaja oli siiski Gjensidige nagu aru sain. Nendega oleks pidanudki otse suhtlema, sest ega IIZI midagi ei hüvita, seda teeb siiski kindlustusselts. 

Olen oma 8 korda teinud Tais VOA ja iga kord on küsitud äralennu piletit

Läheneks asjale teisest küljest. Mina küll ei julgeks anda võhivõõrale suvalisele inimesele oma või oma lähedase dokumenti. Inimene lendab öö otsa, joob end lennukis täis ja unustab selle kaardi üldse. Või ei ei jõua millegipärast jätkulennule jne, jne. Oleks väga huvitav minna uut dokumenti taotlema. Küsitakse, et alles ju väljastati, et kuhu see sai.... ah andsin mingile suvalisele tüübile, lubas ära viia, aga nüüd koos dokumendiga kadunud, ei tea mis näoga ametnik otsa vaataks?

kui on huvilisi, võin saata reisi kokkuvõtte, olime jaanuaris seal 3 nädalat.

SEB-PZU kohta hiljutine kogemus, lennukipileti maksid kinni, bussipiletit (Tallinna lennujaamast Tartu ) ei maksnud, kuigi oli eelnevalt ostetud ja läks raisku ning tuli uus osta.