Viimased kommentaarid

kindlasti on, aga mis siis?

Olen oma 8 korda teinud Tais VOA ja iga kord on küsitud äralennu piletit

Läheneks asjale teisest küljest. Mina küll ei julgeks anda võhivõõrale suvalisele inimesele oma või oma lähedase dokumenti. Inimene lendab öö otsa, joob end lennukis täis ja unustab selle kaardi üldse. Või ei ei jõua millegipärast jätkulennule jne, jne. Oleks väga huvitav minna uut dokumenti taotlema. Küsitakse, et alles ju väljastati, et kuhu see sai.... ah andsin mingile suvalisele tüübile, lubas ära viia, aga nüüd koos dokumendiga kadunud, ei tea mis näoga ametnik otsa vaataks?

kui on huvilisi, võin saata reisi kokkuvõtte, olime jaanuaris seal 3 nädalat.

SEB-PZU kohta hiljutine kogemus, lennukipileti maksid kinni, bussipiletit (Tallinna lennujaamast Tartu ) ei maksnud, kuigi oli eelnevalt ostetud ja läks raisku ning tuli uus osta.

Kui lend hiljaks ei jää, siis ok. Paar nädalat tagasi oli mul lendude vahe 2t 20min. aga esimene lend hilines, pärast ei saanud maandumisluba ja tiirutas tund aega 3 suurt tiiru Istanbuli kohal ja nii Tallinna lennust maha jäingi. Pärast jama kui palju.

2017 veebruaris kulus 12 päeva jooksul kohapeal 2-le 3500€, mis sisaldas kõike, söök-jook k.a.

iviivi, kirjutasin sõnumitesse

Sai seal veebruaris 2017 oldud 12 päeva, kui huvi võin selle kohta kirjelduse saata.

Reisisin 2015 alguses 3 nädalat seal. 2 nädalat sukeldusin (Malapascua, Moalboal, Dauin, Apo, Panglao, sai ka Boholiga tutvutut. 1 nädala jätsime põhja ja riisiterasside jaoks. Tulime päris hästi toime. 2 nädalaga mõlemat ei jõua. Kui huvi, võin sukeldumise osa kava anda.

Näiteks haigestud raskelt (või haigestub mõni lähedane või isegi sureb) enne reisi ja ei saa minna.

ID kaart on siiski ainult EL sisene isikut tõendav ja aktsepteeritav dokument. BH, Montenegro, Albaania ei kuulu sinna ja nad ei pea aktsepteerima ID kaarti , nad küll võivad, kuid ükski VM ei saa seda neilt nõuda, seega pass on jamade vältimiseks vajalik.

Kui rääkida sukeldumisest, siis ei tea, mis tase sul on, aga parimad sukeldumised Yucatani poolsaarel on ikkagi nn cenote ehk koopa sukeldumised

Markkula, mulle tagastati kogu raha ja kuna ESTA oli juba välja antud, siis jäi see ka alles ja ei tulnud uut taotleda. Kontrolli, ehk on sul ka see juba olemas

to Markkula, tegin ka viimane kord taotluse valelt lehelt ja võeti 70€, kui asja tabasin, kirjutasin sinna, et see jama ja pole seaduslik ning tahan liigselt makstud raha tagasi. Kanti kõik tagasi ja ESTA ka oli olemas. Tasub proovida.

av saba, millal minek, ise planeerin samuti jaanuaris reisi 2le , äkki annab midagi ühildada, meil kuupäevad 18.01-3.02.

Chiang Mai ja Chiang Rai ümbruses saab võtta mitmepäevaseid matkasid. Olen mõlemas kohas teinud 3 päevase. Ööbimine on külades, ööbimine onnides matil ja söök tehakse ka lõkkel. Mulle meeldis.

Olin Malapascual veebruaris 2016. Kuna oli teada, et peale 17 enam saarele paate ei sõida, siis tuli võtta lennujaamast takso. Bussiga poleks jõudnud ja pidanuks enne ülesõitu ööbima. Takso maksis 2500 peesot ~ 50€. Aega kulus ca 2 tundi. Esimeseks ööks oli bronnitud Blue Coral Beach resort. Täitsa ok koht otse rannas. Kuna olime tol ajal Hiina uusaasta paiku seal, siis oli täielik hullumaja. Kõik kohad olid hiinlasi täis ja ööbimistega raskusi. Olime saarel 3 ööd ja viimaseks oleksime peaaegu öömajata jäänud, kõik oli "fully book". Lõpuks leidsime mingi sviidi kalli raha eest. Sukeldumised olid tõesti head, sai näha nii threshereid kui ka tavalisi haisid ning ka mandariine. Sukeldumiste poolest oleks võinud seal kauem peatuda. Kohapeal liikumine on jala või kui on huvi saare kaugemasse nurka minna, siis poisid rolleritega lahkelt viivad väikese tasu eest. Meie reis oli orienteeritud põhiliselt sukeldumisele ja selle pärast ka nappis aega, kuna plaanis oli veel Moalboal, Dauin, Apo ja Panglao, siis eriti pikalt ei saanud ühes kohas viibida. Kui veel huvi sukeldumiste kohta, siis võin inffi jagada.

Tere, olen Tripist palju abi saanud oma reiside kavandamisel. Annan nüüd oma panuse, äkki on kellelegi abiks.
https://www.upload.ee/files/6778796/NZ_reis_2017.pdf.html

uza, küsin igaks juhuks, kas see 1250 oli per nägu või kogu auto hind? Kas 4 inimest autos oleks kitsas?

  1. Filipiinid, Baikal
  2. Uus-Meremaa, Assoorid
  3. Aafrika riigid