Brasiilia-Eesti viisa vabadus

Hei! Lugesin kuskilt aprilli alguses, et on lootust, et kevadsuvel läheb viisa vabaks... aga midagi konkreetset pole kuskil rohkem kirjas.. Et äkki keegi omab infot, et millal saab ilma viisata Brasiiliasse? Tänuga

Eesti ja Brasiilia vahel alustati viisavabaduse kohta kõnelusi juba aastal 2000. Teoreetiliselt jõustus "turismialase koostöö lepe" kahe riigi vahel aastal 2006 (seesamune, mille kohta alustati kõnelusi aastal 2000). Seni pole see lepe veel erilisi tulemusi andnud. Nii palju kui mul on õnnestunud Välisministeeriumilt välja pinnida, on teemat möödaminnes puudutatud paaril kohtumisel nii möödunud aastal kui ka sel aastal, aga mingit kindlat otsust või tegevusplaani (või vähemalt mingit ajakava) veel ei ole. Ja kui isegi umbes hinnangut ega ajakava ei ole...

0
0

Pärisin ka eelmise aasta lõpus viisavabaduse kohta viidates 08.12.2008 pressiteatele, millest võis lugeda peatselt saabuvast viisavabadusest (viide http://www.vm.ee/est/kat_42/10440.html?arhiiv_kuup=kuup_2008_12) 22. detsembril 2008.a. toimus Rio de Janeiros toimusid läbirääkimisted, kuid viisavabaduseni siiski ei jõutud.

Sain sellise vastuse välisministeeriumist:

Usun, et kui loete mainitud pressiteadet tähelepanelikult, siis märkate, et minister ei kinnita viisavabaduse saabumist, vaid avaldab lootust, et vastab lepe EL ja Brasiilia vahel on võimalik sõlmida võimalikult kiiresti. Näiteks 22.detsembri 2008 toimunud tippkohtumise ajal. Samas eeldab kokkuleppele jõudmine mõlema poole valmisolekut ning tuleb paraku nentida, et Brasiilia pool pool seda toimunud kohumisel ei väljendanud.

Dialoog viisavabaduslepingu osas Brasiiliaga jätkub. Kuivõrd EL asutamislepingu art 61 ja 62 kohaselt on viisapoliitika EL pädevuses, tegutseb Eesti aktiivselt EL struktuurides Euroopa Komisjoni positsiooni väljatöötamisel viisavabaduslepingu sõlmimiseks Brasiiliaga peetavate läbirääkimisteks.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased