Brasiilia ja lennujaam

Tere,

Küsin siin targemate ja ilmselt rohkem reisinute käest tiba nõu.

Kuna nov tuleb mu esimene reis Ladina Ameerikasse täpsemini siis Brasiiliasse tekkis väike küsimus. Kes on käinud ehk oskavad vastata.

Kus Te olete raha vahetanud, kas mõistlik oleks vahetada Eestis või võtta eurod kaasa ning vahetada Brasiilias või üleüldse maksaks kaardiga, samas igal turul ei ole seda võimalust?

Lisaks küsin lennujaama kohta ühe küsimuse.

Nimelt, mul on 19h layover Istanbulis, küsimus siis selline, et kui Eesti lennujaama tax free poest ostetud alkohoolne pudel on tax free kotikeses koos tšekiga siis piisab sellest ka Istanbuli lennujaamas turvast läbi minemiseks?
Kas nii saab?

Ma nagu mäletan, et kord Aasiast tulekul nõnda sai, aga ma võin ka valesti mäletada.

Aitäh vastuste eest.

Sai käidud selle aasta veebruaris. Natuke sai raha vahetatud Eestis. Igas valuutavahetuses brasiilia reaali ei ole. Sai helistatud Tavidisse ja ette tellitud. Kohapeal oli rahavahetuse kurss palju soodsam.

0
0

Vahetasin ise selle aasta märtsis Rio de Janeiros kohapeal veidi. Need sellised väikesed kontorikesed igalpool, kes müüvad ka erinevaid ekskurssioone, aga vahetuskurss väga hea neil ja asi kiire ning korrektne. Kurss oluliselt parem kui Eestis. Võta Eur-is sularaha veidi kaasa, sest kaardimaksega rahavahetuse eest soovivad lisaraha. Aga muidu 99% kohtadest sai kaardiga maksta, va turul jne. Kohapeal sõida kindlasti Uberiga, üliodav ja ülimugav ja mis kõige tähtsam, hind fikseeritud ja enne sõitu teada.

0
0

Brasiilia riaalid on Eesti mõistes väga eksootiline valuuta ja see olemuslikult tähendab kehva valuutakurssi.

Mina olen Viimase 2 aasta jooksul käinud Brasiilias 3 korda ja ei ole kunagi näinud vajadust raha vahetuseks.

Valdavas enamuses saab maksta kaardiga.

Sularahavajaduse jaoks olen kasutanud ATM-e ja sealt saanud igati mõistliku kursiga endale vajamineva sularaha.

2
0

Aitäh väga informatiivsete vastuste eest.

0
0

ATMs pank võtab ka paar % väljavõtu eest. Aga muidu jah, see ka alati variant.

0
0

Brasiilia ATMidega tasuks veidi ettevaatlik olla. Ainus kord kus minuga sähandene on juhtunud, et kaart kopeeritud, juhtus Sao Paulo lennujaama ATMis.

0
0

Brasillia (aga ka iagl pool mujal) ATM-ides olen ma juba päris mitu aastat kasutanud Revoluti kaarte. Tundub olema ohutum...

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased