Brasiilia viisa

Plaanime sõita Brasiiliasse, aga tekkis küsimus, nimelt turismibüroo nõuab lennupiletite välja ostmist koheselt ja väidab et peale seda alles saab viisat hakata taotlema. Tahan teada kes on käinud omal käel st. edasi-tagasi lennupiletitega, kas viisa saamine on probleem. Turismibüroo väidab et viisa saamiseks peab olema kirjalikult reisi kava, küllakutse, hotellibroneering terveks ajaks jne. Tekib kahtlus kas see asi ikka on nii või lihtsalt tahetakse raudselt lennupiletite raha kätte saada ja siis viisa saamine kahtlane, aga pileteid ei saa vahetada ega muuta. Vastaku need kes on ise käinud ja ostnud ainult lennud edasi-tagasi, kuidas oli viisa saamisega. Tänades

Ei ole küll käinud, aga minek on detsembris ja piletid ammu broneeritud. Brasiilia saatkonnal on tõepoolest selline nõue, et edasi-tagasi piletid peavad viisa taotlemiseks välja ostetud olema. Iseenesest täiesti haige süsteem, sest kui mingil põhjusel keeldutakse viisat väljastamast, on piletiraha ju vastu taevast. Üldiselt olen aga natuke viisa saamise kohta uurinud ning ühel eesti reisifirmal, mille kaudu viisat ajama hakkan, puudub üldse selline kogemus, et see andmata oleks jäetud. Öeldi, et sellisel juhtumil peaks inimene kuuluma nn 'musta nimekirja' (ei tea küll, mille alusel sinna täpselt sattuda võiks), mis ei ole kuigi tõenäoline.

saatsin Helsingisse tõesti mingid internetist väljatrükitud piletid, tasumine oli juba tehtud ja lisasin muu vajaliku. Mingi suvalise hotelli bronn sai ka igaks juhuks lisatud, see oli netist tehtud spets ainult viisa jaoks. Mingeid probleeme polnud, viia tuli kolinal. Jälgi ainult et kui tahad välja minna, nt mina käisin ka Boliivias, siis parem oleks kui multiple viisa. meil polnud täiodetud märget ei multiple ega single, kuid õnneks see probleemi ei tekitanud. Tegelt see viisa saamine ei tohiks mingi probl olla.

Tegelikult Brasiilia saatkond Soomes hetkel piletite väljaostu ei nõua. Piisab vabalt ka broneeringust. Reisibüroode kodulehekülgedel seisab vastupidine informatsioon vaid selle tõttu, et kui saatkond mingil hetkel otsustab jälle hakata originaalpileteid nõudma, ei tekiks inimestel probleeme, ajahäda ja muud ebameeldivat. Andsin ise täna reisibüroo kaudu oma paberid (küllakutse, kutsuja passikoopia, kooli garantiikiri, kindlustus) sisse, piisas broneeringust.

Plaan ka minna Brasiiliasse veebruaris. Mis reisibüroo abi teie kasutate ning kas olete rahul? Kas arvate, et parem on ise netist broneerida hotelle ning lennupileteid või on teie reisifirma pakkunud ka lisandväärtust oma teadmistega?

Hotelle saab edukalt ka ise üle interneti broneerida, sama puudutab ka lennukipileteid, seega põhjus reisibüroo kasutamiseks minimaalne. Enne iseseisva reisiplaneerimisega alustamist ei tee paha muidugi mõne värskema travel guide'i olemasolu, ise kasutasin Rough Guide'i. Ja saime väga edukalt 2 nädalat omal käel Bra's puhatud. Sõnagi portugali keelt valdamata kusjuures enne minekut. Tegime strateegiliselt väga õige otsuse ja valisime esimeseks kohalikuks hotelliks sellise, mille omanikuks oli kohapeal juba aastaid resideerunud iirlane, tema oli meile kogu hilisema reisi planeerimise tarvis ammendamatuks infoallikaks. Kuid ka kõik umbkeelsed kohalikud on meeletult abivalmid.

Meie kasutasime Estraveli abi, tõsi küll, sealne töötaja oli tuttav. Reaalselt võib reisifirma abi vaja minna ainult viisaasjade ajamisel, kui endal pole soovi/võimalust Soome koha peale dokumente esitama minna. Estravelis on viisateenuse hind ~570 krooni (siia lisandub veel niikuinii kohustuslik viisalõiv ~600 krooni), muude firmade kohta ei tea öelda. Lennupiletid otsisime sisuliselt ise kasutades lennufirmade broneerinimissüsteeme, reisifirmal lasime välja osta, kuna nad suutsid mingil moel pakkuda sama firma samade kuupäevade lendudel veidi soodsamat hinda. Reisibüroo teenuste kasutamise pluss ise piletite ostmise ees on see, et saad piletid varakult ära broneerida ning tasumisega saab viivitada. Hea mitmes mõttes: ohutu, kui peaks endaga midagi juhtuma, ning samuti aega raha koguda :P. Nt meie Lufthansa lend väljub 19. detsembril, piletid said aga broneeritud juba augusti alguses, välja peab maksma alles 24. novembril. Hotellid broneeriks küll ise.

teab keegi äkki kiiresti öelda, kuidas see kutse saamine sealtpoolt käib? loomulikult on olemas inimene, kes kutsub, aga mis ta selleks õieti tegema peab? notari poole pöörduma vms?

ah, ja on see ikka kindlasti vajalik? sest reisibüroo lehel oli küll kirjas kohustuslike dokumentite nimekirjas, aga brasiilia saatkonna lehel pole nagu mainitudki.

nädalapäevad tagasi sain viisa kätte, taotlesin seda kutsega. kutse peab olema inglise või portugali keeles ning sisaldama informatsiooni kutsuja isiku kohta. mina kirjutasin kutse eestis valmis ja saatsin tuttavale brasiilias, kes selle välja printis ja allkirjastas. notariaalset kinnitust saatkonnale vaja ei ole. soovitavalt võiks kiri olla originaal, ehk siis postiga võiks kutse brasiiliast eestisse saata. kui kirjas on olemas viide sellele, et kutsuja tasub kutsutava(te) kulutused reisil ning korraldab ühtlasi ka majutuse, ei soovi saatkond näha mingeid pangaväljavõtteid ega hotellibroneeringuid. kui kutset kirjutasin, öeldi reisibüroost, et kutses peavad sisalduma:

  • kutsuja nimi ja soovitavalt isikukood ja passi number
  • kutsutava nimi ja isikukood
  • viisa ajad (mis ajavahemikuks kutsutakse) (* kes katab kulutused)
  • KINDLASTI kutsega kaasa ka kutsuja passikoopia, et oleks näha, et tegu on brasiilia kodanikuga.
  • lisada kindlasti ka kutsuja kontaktandmed (aadress, e-mail, telefon)

Nii ka tegin ja viisa on käes, nähtavasti saatkonnale sobis.

Edu

aitäh aitäh kuidas see kutse täpsemalt välja näeb, kui tohib küsida. "mina, ...., kutsun tema, ...., selleks perioodis, kattes kõik kulud ja korraldades majutuse jne"?

ma vaatasin, et kodakondsus- ja migr.ametil olid küll mingid ankeedid selleks, kui eestlane kedagi kutsub. ja see brasiillane mul küsis oma vastavast riigiorganist, mis ta tegema peaks ja nemad ei osanud midagi öelda, et neil küll mingit ankeet vms pole.

või saan ma selle info reisibüroost kätte? hakkasin ka just asja estraveli kaudu ajama, kuigi minek oleks juba detsembris heh

aitäh igatahes kiire vastuse eest!

Estravelist öeldi, et kuna tegu on erakutsega, siis mingit reglementi küll ei ole, et milline see välja peab nägema. minu kutse oli umbes selline

Mina, ......(nimi), (isikukood), kutsun .................... brasiiliasse ajavahemikuks xx.xx - xx.xx. Majutuse korraldan ja kõik ............. poolt tehtud kulutused kannan mina.

aadress telefon e-mail

nimi

selge selge, midagi sellist ma umbes arvasingi. aitäh veelkord!