trip-krainetrip-ukraine-dark
Brasiilia viisa küllakutsega

Tervist

On kellelgi jagada kogemusi seoses Brasiilia viisa taotlemisega küllakutse korral?

Reisieksperdist soovitati, et kuna erakutse tuleb seal pool teha ja veel notariaalselt kinnitada(lisaks lähen vaid kaheks nädalaks), siis on lihtsam teha turismiviisa hotelli broneeringutega, mida siis hiljem tühistada. Pole veel seda varianti proovinud, aga eeldatavasti tahavad hotellid ju mingit ettemaksu või mingit raha tühistamise eest.

Tore, kui keegi räägiks, kui kerge/raske või üldse võimalik selline protseduur on. Reis on 3-18. september.

Tänud ette!

Meie pere on teinud kullakutsega viisa juba 3 korda ja ei ole olnud mingeid probleeme. Kutsuja kirjutas kutses, et katab koik meie kulud, majutab ja saadab meid. Kutsele lisas kutsuja oma passi koopia. Kutse oli kull kuidagi kinnitatud, aga ma ei ole kindel, et just notariaalselt. Lisasime viisataotluse (saab naiteks Estraveli kodulehelt), tookoha garantiikirja, e-lennupiletid, passid. Kaks korda tegime viisa Estraveli kaudu ja uhe korra kaisime Helsingis Brasiilia saatkonnas ise kohal, mis on usna tulikas, sest see on avatud toopaeviti vaid 2 tundi paevas. Viisa valmis, kui oigesti ma;letan, umbes 2 nadalaga.

Hei, samal teemal on küll räägitud, aga küsiks üle, kas keegi on hiljuti küllakutsega Brasiilia viisat taodelnud?

Mulle jääb natuke segaseks, mida küllakutsuja peaks täpselt kirjutama ja kuidas see kutse siia saata.

Osades kohtades on kirjas, et kutse peaks olema notariaalselt kinnitatud, teistes pole selle kohta sõnagi, et saata umbes faksi või meiliga Eestisse ja ongi kõik.

Ja on keegi taodelnud kohe 90-päevast viisat? Ei tahaks pileteid ära osta ja siis teada saada, et nad annavad mulle viisa vaid 30 päevaks.

Viisavabadus tuleb tõenäoliselt mõne kuu jooksul, kui kedagi huvitab. Siit rohkem infot – http://www.consilium.europa.eu/…a/116911.pdf Tänud ette ära kõigile toredatele inimestele, kes vastata viitsivad. :)

Käisin ise Soomes viisat taotlemas oma brasiillasest sõbraga. Läksime kohale koos passi, lennupiletite ja viisataotlusega. Öeldi, et tulge homme jälle ja võtke kaasa pangaväljavõtted ja niiöelda kinnituskiri, et viibin see 90 päeva tema kodus ja et tema vastutab minu eest minu reisi ajal. Kiri ei olnud notariaalselt kinnitatud, lihtsalt käsitsi kirjutatud vabas vormis. Teisel katsel siis võeti dokumendid vastu ja öeldi, et saadetakse mulle Eesti 3 päeva pärast. Mul tuli meelde, et ma ei võtnud oma ID kaarti kaasa Soome ja seletasin neile, et minult ei pruugita piiri ületades dokumenti küsida ja ma ei tahaks minna ilma dokumendita. Kutsuti 3 tunni pärast tagasi ja 90 päevane viisa oli olemas !!

Hei hei, mul ka praegu viisa ajamise protsess käsil. Käisin täna saatkonnas ise kohapeal, viisin

  • pildi,
  • lennupiletite koopiad,
  • passi ja
  • ankeedi täitmise kviitungi. Paluti veel saata
  • vabas vormis küllakutse (emaili kujul),
  • panga konto väljavõte ja
  • reisikindlustus. Öeldi, et võib emaili teel saata. Eks annan teada, kuidas läheb.

Vahepeal unustasin teema ära, aga üldiselt, viisin lisaks eelmainitud dokumendid, mille järel saadeti arve meilile. Maksmisest 5 päeva hiljem oli viisa käes :)

Hei!

Käisin ka paar päeva tagasi Helsingis, kus mind sama targalt tagasi saadeti, samadel põhjustel, mida eelmine kirjutaja on juba maininud.

Tundub, et viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid sõltuvad alati üksikjuhust. Näiteks mulle öeldi (lähen peaaegu kolmeks kuuks samuti sõbra küllakutsel), et sellisel juhul nõutakse juba kutset, reisikindlustust ja kuna olen mittetöötav üliõpilane, siis ka pangakonto väljavõtet (muidu oleks vajalik töökoha tõend).

Kutse kohta öeldi lisaks ka seda, et selles peaks olema viisataotleja nimi ja passinumber, e-maili teel saatmisest täiesti piisab.

Saatkonnast jäi küsimata, kas reisikindlustuse suhtes on neil ka mingeid nõudeid või piisab näiteks ainult meditsiiniabikindlustusest (mis oleks ju loogiline). Kas selle kohta oskab keegi midagi täpsemalt öelda?

Edu reisisellidele!