trip-krainetrip-ukraine-dark
Brescia, Itaalia

Kui teate midagi head Brescia kohta, siis rääkige nüüd, sest pärast on juba hilja. Palun! Tänan. Kuidas veeta sisukalt seal üht nädalavahetust?

See oleneb, mida sa sisukaks pead ja millised on su liikumisvahendid. Kas ainult Brescia sees oled ja jala vòi saad ymbruskonnas ka liikuda? Kesklinn iseensest on vaatamisvààrne, pàev làheb seal jalutamiseks vàhemalt. See mida mina yhel òhtupoolikul nàgin on nàiteks siin: http://www.tlu.ee/~oudekki/brescia/

Tänan lingi eest! Olen juba varem mõned korrad Itaalias ringi sõitnud rendiautoga, ka paar päeva Brescias viibinud. Seekord olen jala (st.lennukilt ja ainult Bresciasse - reedest teisipäevani - ) piisavalt jääb ka vaba aega seal ringi vaadata, sellepärast tahaksin avastada midagi, mis esmapilgul ringijalutades silma ei hakka. Mõni eriline kirik või hubane kohvik või maja, mida nägemata jääks Brescia ja "itaalia" avastamata... Selline sisu siis... Igatahes olen tänulik iga vihje eest!

Mnjaa, Brescias olen ma olnud päris mitu korda. Täpsemalt Brescia Dues(piirkond kus asuvad uued "pilvelõhkujad"), seal ringi patseerides võib leida ka ühe eestlase :) Ühesõnaga Brescia kesklinn on päris ilus, aga ei midagi erilist, arhitektuur nagu enamus Itaalia linnades. Tegemist on siiski tööstuslinnaga kus on päris sudune õhk. Kindlasti soovitan sul ööeluga tutvust teha ja kindlasti külastada restorane. Väga rahulik linn mägaede jalamil!

Kindlasti tuleks vaatama minna San Salvatore - Santa Giulia kloostrikompleksi (muuseumiga), mis on kandidaat ka UNESCO maailmapàrandisse ja ààrmiselt vòluv ja salapàrane paik, millesse mahub kolm erinevat kirikut.

Teiseks, ma vòtaks lihtsalt kesklinnas jalutamise ette, omavahel seotud vàljakud (Piazza del Mercato, Piazza della Vittoria, Piazza della Loggia e Piazza Paolo VI) on vàga pònev arhitektuurilahendus, ei ytleks, et igal pool mujal nàeb.

Ma ei tea, kas sa itaalia keelt rààgid, sestap yks inglisekeelne link, kus on ylevaade kirikutest - muuseumidest, kui tahad lisa valida: http://www.comune.brescia.it/Istituzionale/AreeESettori/AreaCulturaMuseiTurismo/AttivitaPromozionali/Turismo/ItinerariDiVisitaAllaCitta/en-GB/

Kahjuks ma pole sattunud seal vàljas sòòmas kàima, seega toidukohti ei oska soovitada. Kohvi hankimiseks soovitan kasutada itaallaste rusikareeglit: mine sinna, kus juba palju inimesi on, siis on kindlasti hea kohvi. Vaata, et need oleksid kohalikud, mitte turistid (ònneks pole Brescia eriline turismimagnet, praegusel ajal vàhemalt)