Brüsseli moslemite linnaosa on varsti euronaistele turvalisem

Mõni aeg tagasi oli siin veidi juttu Brüsseli getodest,

www.trip.ee/node/26625

vaata ka Delfi uudist 25-st märtsist:

www.delfi.ee/archive/article.php?id=22454981&categoryID=123&ndate=1238446800

Nüüd on tulemas uuendusi... Viimaste tendentside valguses, soovides sulandada erinevaid kultuure ja vähendada ka teise usutaustaga inimeste, eriti naiste vastu suunatud kuritegevust ning võimaldada neil rahulikumalt antud linnaosas ringi liikuda, on Molenbeeki linnaosa nüüd võtnud vastu otsuse avada põhiliste linnaossa suunduvate transpordisõlmede juures rätikulaenutuspunkte. Laenutajatena hakkavad tööle naised, kes siis oskavad sookaaslastele paremini sobiva räti välja valida ja sobitada.Lisaks eelpool nimetatud eesmärkidele soodustatakse sellega ka kohalikku väikeettevõtlust ning tõstetakse mosleminaiste tööhõivet, mis on seni väga madal olnud. Inspiratsiooni saadi linnavalitsuses ka Indoneesiast levima hakanud mikrolaenudest, sama süsteemi hakatakse nüüd Brüsselis kasutama. Mikrolaenude süsteem saab toetust omakorda Euroopa Liidu arengufondidest. Rätikulaenutuspunkte võib paari kuu pärast leida Molenbeeki ümbritsevatest metroojaamadest (nt Osseghem, Beekkant, Simonis, Ribaucourt, Comte de Flandre), ruumidena kasutatakse ära seni jaamades tühjana seisnud müügiboksid. Laenutatud rätid on võimalik tagastada algsest erinevasse punkti.

Kõlab nagu see pole nali. Belgial on häid shansse saada esimeseks Lääne-Euroopa maaks, kus võimule tulevad "toredad" islamistid oma shariaadiga.

Elu europealinnas areneb omasoodu. Nüüd on VILLO linnarataste odavlaenutuse punktid jõudnud ka mitte nii hea, vaid suisa kehva kuulsusega Molenbeeki ja ka kõrvalasuvasse Jette linnaossa. Rattad saab samuti jätta algsest erinevasse punkti. Tuleb siis ainult ettevaatlik olla, et lehvivad rätinurgad sõites kuskile ei takerduks.

Vaata ka siit kogu süsteemi toimimist http://en.villo.be/