Brüsseli transport ja majutus

Mul on küsimus Belgia linnadevahelise transpordi kohta. Belgias on linnadevaheliste bussireiside korraldajaks De Lijn. Kahjuks ei suuda ma nende hollandikeelselt kodulehelt soovitud reisiplaani kätte saada. Oleks vaja sõita 8. oktoobri õhtul (kella 21 paiku või hiljem) Brüsselist Antwerpenisse (või isegi Amsterdami, Eurolines lõpetab ka sõidus 21 paiku). Lähtekohaks näiteks Brüssel Nord või miks mitte Brüsseli lennujaam (Zaventem).
Olen vaadanud rongiliiklust. Kui ma õigesti aru saan, siis minu soovitud suunas lõppevad reisid umbes kella 21 paiku ära.
Üks võimalus oleks veeta öö Brüsselis. Kahjuks leian ma hetkel hotelle, hostelle kahele hinnaga 100€ ja rohkem.
Seega:
kas keegi kes tunneb kohalikke olusid oskab mulle leida hilisõhtused bussireisid Brüsselist Antwerpenisse (Amsterdami), teab mõnda normaalset soodsat öömaja või oskab muud hea nõu anda.

Aitäh, ise küsin, ise vastan.
De Ljin sõidab ainult sellistesse kohtadesse kuhu rongid ei lähe. Ronge käib seevastu üsna tihedalt, öisel ajal võib vaid probleeme olla.
Leidisn ühe tädikese kes pakub ööbimist Brüsselis oma kodus ja annab süüa ka. http://www.bbdubois-en.com

Lisan, et tädikese maja oli väga hubane. Hea võimalus näha kohaliku prantsuse keelt kõneleva (kunagise/praeguse kõrgklassi) inimese kodu seestpoolt. Tädike oli natukene nukker kui sai teada, et me pole prantsuse keeles väga tugevad, aga inglise keel oli kasutatav. Toas (tegelikult tubades, sest meie kasutuses oli kaks tuba) oli külalisteraamat kuhu oli aastate jooksul kogunenud väga palju tänuavaldusi. Lisaks oli seal paar sellist raamatukest täis saanud. Alustatud oli lausa väikesest vihikust. Üks kamp vene tüdrukuid oli kirjutanud väga armsasti umbes nii, et lugupeetud mrs Du Bois teil on nii ilus kodu, et me ei raatsinud välja minnagi... Lisaks kiitsid kõik tema kuulsat hommikusööki.
Lisaks pean mainima, et Brüssel oli minu jaoks väga suur üllatus. Ilus ja meeldiv linn. Võrreldes Antwepeniga (kus sai sama reisi jooksul käidud) on tegemist valdavalt prantsuskeelse elanikkonnaga, Antwerpenis kuulis peamiselt hollandi keelt. Üllatav Brüsselis oli see, et paljudes kohtades ei töötanud meie regiooni pangakaardid, veel rohkemates kohtades poldnud üldse võimalust kaardiga maksta. Aga eks ma käisin ka igasugustes getodes.
Meeldiv oli see, et tol korral sai kõrvale lükatud soojamareis. Ometi oli Brüsselis oktoobri kuus üle 20 kraadi sooja. Millegipärast meenutasid osad kohad Brüsselis Lissaboni, ei teagi täpselt miks.

Äkki sattusid portugali immigrantide rajooni? ; )
Place Flagey ümbrus näiteks on portugaallasi ja portugali poode täis.

Eesti pangakaartidest - selleks ei ole vaja eriti getodesse sattudagi, et need ei toimiks. Paljudes väikestes putkades, hindude ööpoodides ja muudes sarnastes kohtdes saab maksta kohaliku deebetiga või siis kohaliku pangakaardi külge poogitud "Proton" variandiga, see on paralleelsüsteem deebetile, kus laadid spets terminalides kaardile deebetarvelt raha. Point on sellest, et terminaalid ei küsi sel juhul pin-koodi. Aga kaupmeestele on see variant odavam kui krediitkaarditerminalid. Laaditav maksimumsumma on 150 eur-i, sest kui keegi su kaardi pihta paneb, siis oled sellest summast ka ilma, sest selle saab silma pilgutamata tühjaks tõmmata.

Lissabonist rääkides, siis seal oli palju Angolast pärit inimesi. Minu teada nemad räägivad portugali keelt. Mhmh. Oma jalutuskäigul ma enda teada seda ei kuulnud, samas ma ei saa portugali keelest suurt midagi aru, see võib olla minu jaoks vabalt taustamüra. Kui suudaks saada samasuguse meeldiva olemise Brüsseli lähistele nagu see õnnestus Õnnepalu Tõnul, siis jalutaksin meelsasti mööda sealseid getosid.
Lissaboni seoses meenub, et seal oli palju oivalise söögiga söögikohti, aga poode söögi ostmiseks kesklinnas nappis. Nappis tähendab siinkohal seda, et mina sellist normaalmõõdus toidupoodi sealt ei leidnud. Alati tuli mul metrooga sõita suvalisse lõppeatusesse, nendes kohtades olid ostukeskused. Sedasorti tähelepanek ja paraleel minu puhul nende linnadega seoses.