Budapest 4 päeva

Plaanis üks viimase hetke ilma naise ja lapseta koolivaheaja reis järgmine laupäev-teisipäev Budapesti. Idee lihtsalt korra hinge tõmmata, süüa/juua hästi ja rahulikult võtta (selle kõrval taditsioonilised vaatamisväärsued ära vaadata).

Aga uuriks siin just eelkõige selliste alternatiivsemate ägedate kohtade/tegevuste osas (ägedad käsitööõlle/viski baarid; laheda vaibiga klubid või rooftopid; söögikohad; hipster piirkonnad, kus niisama lahe ringi konnata). Otsin eelkõige emotsioone, st võivad olla Michelini tärnist Kolme Lõvini soovitused.

Ühe päeva võiks mingi väikse matka moodi asja ka teha (ideaalis nii, et mõni Wineyard teele jääks).

Öömaja ka ei ole veel. Eelistaks midagi kesklinnas ja ideaalis normaalsema spa/sauna osaga (aga mitte päris Ritzi hinnaklassis).

Googeldan kindlasti ka paralleelselt, aga äkki keegi just viimasel ajal käinud ja jagab kogemusi. Vaatan, et Budapesti teemat pole ammu olnud ka.

Vastutasuks kirjutan tagasi olles kindlasti lühikese memo ka omalt poolt.

Budapestis on ruin bars, kuhu tasub minna. Tuntuim on Szimpla Kert https://szimpla.eu/

Meil jäi väga hea mälestus Menza restoranist. Väga maitsvad road ja üsna lai valik sealjuures. Käisime augustis ja istusime väljas, kus niipea kui mõni laud vabanes, kohe uued kliendid selle hõivasid. Tundus tõesti popp koht olevat ka kohalike seas.  Tripadvisoris ka üsna hea reiting - 4,5.

Veel üks soovitus toitude osas - meile pakkus suure üllatuse kohalik punane kalasupp. Poleks uskunudki, et see nii maitsev saab olla. Tasub proovimist.

Maitse asi kindlasti, aga mulle meeldis väga Vajdahunyadi loss, kus asub ka põllumajandusmuuseum. Madjarite jahitraditsioonide kohta on seal märkimisväärne väljapanek. Loss ja ümbritsev linnapark ise ka ilusad vaadata/jalutada.

Olime septembris Gellert hotellis. Seal on väga suurejooneline spa ka. Hoone on ajalooline ning ajastutruu, aga nagu kõik Ungaris - veidi kulunud. Nagu filmi oleks sattunud. Kui seal peatuda, siis võtta Doonau-poolne tuba. Hea õhtul Doonau kruiisilaevu vahtida rõdul. Hotellil on oma tasuta parkla, aga linnas tegelikult saab leida vabu parkimismaju küll. Ungari autorent on odav ja probleemivaba ja keegi midagi autot ära andes ei kontrollinud. Gellertist jalutuskäigu kaugusel on Buda loss ja üle silla kõndides hulgim ööelu ja vaatamisväärsusi, ka Parlamendihoone ja -väljak.  Septembris Budapestis koroonat polnud, kuna olla ära keelatud see teema. Teenindajad on toredad ja mitmekeelsed, naised ilusad ja ülisätitud. Küll aga võib juhtuda, et hakkad Tripadvisori soovitusel kuskile restosse suunduma, see aga on kohale jõudes hoopiski suletud, kuigi google näitab vastupidist. Paljud ärid on kinni pandud kesklinnas. Toit avatud restodes ok hinnaga, kohalik vein ja õlu meie mõistes nullhinnaga. Kuna tulime sinna Shveitsist, siis tundus toit kõvasti maitsvam, tervislikum ja parem, odavam niikuinii. Linnas liikumiseks saab võtta tõuksi või jalgratta, on kiirem kui parkimiskohta otsides. Jalutada ei soovita, kuna kohalikud ratturid sõidavad sinust üle. Budapestis on rattandusega nimelt mindud teise äärmusse ja ratturitele on tehtud teid jalakäijate arvelt isegi kesklinnas. Autoteed aga ikka sama laiusega ja mitmerealised :D NB Raha tuleks vahetada ka veidi, kuna eurodes makstes maksad sama teenuse või asja eest rohkem. Suurem probleem on see, et paljudes kohtades ei saagi eurodes maksta ka (paljud parklad, turud, kohvikud jne)

Kui lähete lennukiga,siis soovitus kohe Budapesti lennujaamas osta 3 päeva linnatranspordi pilet.Saab sõita metroo,trammi ja bussiga linna sees.Jõelaeval kehtis vist ainult tööpäeval.