Novelty

Rändur, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

8 meeldimist
8 postitust
32 kommentaari
 

20 külastatud riiki, 10% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

https://www.thedrunkenbutler.com/

Viimane elamus. See küll kallis (hinnad kodulehel), aga väga hubane, hea teenindus ja toit. 

Mulle meeldib tegelikult ka turgudel tänavatoitu võtta (Greenwitch Marketilt näiteks) ja siis kuskil jõe ääres süüa, kui ilm lubab.

Tänud! Suurem osa lende on Tallinn-Frankfurt-Tallinn. Kuna lendan economys, siis ilmselt Corporate Program tõesti väga ei aita. Olen Miles&More liige ja laias laastus arvestades peaks järgmise aasta oktoobriks 35 lendu täis tulema, et Frequent Flyeri staatusesse jõuda (kui neil see 35 lennu kampaania ikka järgmine aasta ka on). See peaks elu natuke mugavamaks tegema (priority security check Frankfurdis ja ligipääs loungi). Pole au olnud loungidesse seni sattunud. Kuidas Lufthansa A-terminali lounge on Frankfurdis? Süüa ka pakutakse midagi? Seniks mõtlesin, et võtan Swedbanki Platinumi koos Priority Pass liikmelisusega, inspireerituna ühtest teisest teemast, eelkõige hommikusöögile mõeldes. Aga äkki keegi valgustab, et kuidas seal see hommikusöögi kvaliteed on võrreldes muude varahommikuste kohtadega? Frankfurdis sellest Priority Passist väga kasu ei oleks, kuna A terminali arevstades ebapraktilises kohas. On veel ideid, kuidas budget traveller elu mugavamaks võiks teha, suures osas eelkõige sel liinil liigeldes?

Just. Kusjuures nahaalsuse (pigem kohati meeleheide) peale ka lootma ei jääks, sest mass, sh mahajäämis hirmus reisijate osakaal viimasel ajal nii suur, et see ei tööta. Ees on politsei, kes trügijad järjekorra lõppu saadavad või ähvardavad üldse lennujaamast ära saata. Kõrvalt vaadates kohati päris konfliktsed olukorrad ja tegelikult potentsiaalne turva risk. 

Minu kogemus pärineb Terminal 1A-st, mis peaks ainult Schengen olema. Terminal 2 on seni rahulik olnud. 1A-s automaatväravad viimasel ajal ei tööta ja eile oli saba ca 200 meetrit, et üldse turvakontrolli alale pääseda. 

Lufthansat just vaja olekski :D Aga jah, endal oli sama tunne. Ja läbi reisibüroode sama plaaniga ilmselt ka mingit võitu ei saa?

Mõnus kant. Oleme seal paar korda ratastega ringi tuterdanud. Viimasest korrast ka mõned ülestähendused, sh praamide osas. https://picturetravels.exposure.co/ahvenamaa-ja-turu-saarestik-2017

To get you have to give ehk paari sõna ja pildimaterjaliga, kuidas kokkuvõttes reis välja nägi. Ehk kellelegi abiks ja inspiratsiooniks. https://picturetravels.exposure.co/moseli-org-ja-luksemburg

Tänud mõtete eest. Merle, kui ratas ühe päeva plaani võtta siis kas on soovitusi, kus seda teha? Ilmselt peaks saama siis mingi tiiru teha või siis arvestama, et ühistranspordiga tagasi ööbimiskohta saada. 

Mõned aastad tagasi tegime Boston-Niagara reisi alguses paari päevase põike Cape Codi. Provincetowni melu oli päris äge ja poolsaar üldiselt ka. 


Edasi suundusime Rochesteri. Ei mäleta enam mis põhjusel seal ööbida otsustasime, aga sürr kogemus. Linn oli reede õhtul peale tööpäeva täiesti välja surnud.

Rochester-Niagara mööda Michigani äärt oli ka tore sõit.

Oleneb mis reisi eesmärk. Sollidenis tuleks suvel varakult broneerida, kui kämpingut tahta. Iseenesest lihtne ja tore matkajaid täis koht.

Ma Toronto jätaks kindlasti ära aja mõttes ja tegelikult mõtleks ka Niagara osas. Niagara Falls muidugi on lahe, aga kas on mõtet joosta. Kahesega on bussiga keeruline. Autoga on üle 6 tunni sõitu google mapsi järgi ja kahesega ilmselt ca kahe tunni tagant peatused juurde, st 2 päeva puhtalt sõitu. 


Pigem naudiks New Yorki nii, et jooksma ei pea. Lapsega pole seal käinud, aga mujal käimise kogemus, et kõigile on stressivabam, kui on rahulikult aega ringi tuterdada, sh vahepeal mänguväljakul käia, rahulikult süüa jne. Nt võtaks pool päeva ja peaks Central Parkis pikniku (oleneb muidugi ilmast ka). New Yorkis võib kaaluda veel saari - Governers Island, Ellis Island. Samuti praamiga Staten Islandile korra (ühsitranspordi hinnad ja ilus vaade linnale). 

Siin juba palju soovitusi (Agra, Jaipur) ja kui kindlasti tahta üks nädal ka rannas olla, siis ega palju enam ei mahu. Kui aga ranna plaan peaks mingil põhjusel ära jääma, siis üks võimalus sõita Rishikeshi mõneks päevaks. Delhist ca 7 tundi sõitu. See on Himaalaja jalamil ja sealt saaks teha näiteks päiekseloojangu trippe mägedesse ja sealt nt jala läbi külade tagasi Rishikeshi rännata. Samuti joogaga või raftinguga tegeleda või massaažis käia, kui see huvi pakub. Minu arust oli äge kogemus, eriti just see mägede algus.

Ja no nagu juba ees mainiti, siis Varanasi on ikka unustamatu kogemus. Kasvõi paariks päevaks. Seda on natuke raske kirjeldada, aga sinna läheks kindlasti uuesti tagasi, kui Indiasse satuks.

Mõlema koha kohta inspiratsiooniks mõned pildid eelmise aasta reisist.
https://picturetravels.exposure.co/india-2016
https://www.instagram.com/picturetravels/ (täitsa alguses)

Paar aastat tagasi kiletamise teenust Vanttaal ei olnud. Hetkeseisu ei tea.

Jah, Onnibus on Soome "Megabus" ehk odavbussifirma.

Kas www.airbnb.com kaudu oled vaadanud? Panin Delhi huvi pärast otsingusse ja esimesena tuli selline pakkumine: https://www.airbnb.com/users/show/1176755
Ise julgeks ilmselt nende juures ööbida küll. Alati tasub kommentaarid ja profiil põhjalikult läbi lugeda, kommentaarid annavad päris täpse ülevaate kõikidest plussidest ja miinustest, mida profiilis pole esile toodud ja profiili ülesehitus annab päris hea ülevaate, mis inimestega tegu.
https://www.airbnb.com/tell-a-friend?airef=4c5ssz2a47dzz5
Selle lingi kaudu registreerudes esimeselt ööbimiselt veel -18€.

Mis kellasele Easybusile oleks kindel pilet osta, kui selle õhtuse Ryanairi lennuga minna, mis kell 11 jõuab? Kas tund on piisav?

Kui veel odavamalt tahad saada, siis tasub äkki kodumajutust vaadata. Üheks võimaluseks airbnb.com. Seal pakuvad inimesed kas tuba oma korterist või ka spetsiaalselt välja üürimiseks mõeldud kortereid. Kindlasti tasub reviewsid lugeda ja eelistada neid, kus rohkem/positiivne tagasiside. Ise päris palju kasutanud, viimati just Pariisis sügisel ja siiani pettuma pole pidanud. Võib väga hea hinnaga koha leida väga heas asukohas. Lisaks on alati kohalik know-how käepärast, tihti info, mida Lonely Planetist ei leia :) https://www.airbnb.com/tell-a-friend?airef=4c5ssz2a47dzz5 Sellelt lingilt registreerudes saad veel esimeselt ööbimiselt 18€ alla.

Kodumajutust võid vaadata airbnb´st ka, aga see eeldab ikkagi ette broneerimist. Ise olen teinekord lihtsalt eelmine õhtu broneerinud, aga kuna see eeldab suhtlemist hostiga, võiks väikse varu jätta, et kindel olla. Sellelt lingilt registreerides saad esimeselt broneeringult 18€ alla https://www.airbnb.com/tell-a-friend?airef=4c5ssz2a47dzz5

Liberty Island on uuesti avataud alates selle aasta 4. juulist. Ellis Island endiselt teadmata ajaks suletud.

Kulude optimeerimise kohapealt-paljudel muuseumidel, samuti nii Bronxy kui Brooklyni loomaaial ning botaanikaaedadel on teatud päevad nädalas tasuta külastus. Kui oled vähemalt nädala saab nii oma asjad sättida ning päris palju kokku hoida. Näiteks reedeti on MoMa tasuta. Samuti on NY osariigi riigimuuseumid (sh MET ja Ground Zero) iseenesest tasuta, hinnakirjas on lihtsalt (väikselt) reccommended donation kirjas. Samas ma ise seda väga ei propageeri ja pigem ikka maksin soovitatud summa. Samas kui tõesti raha ei ole ja selletõttu jääks METi minemata siis on see võimalus olemas.

Söögikohtade kohapealt-kui valida ei oska ja nutitelefon olemas siis tasub selline app tõmmata nagu YELP (töötab vist ainult usas). Selle kaudu saad ümbruskonnas erinevate kategooriate söögikohti otsida lähtuvalt hinnast ja kvaliteedist jne. Samuti saab teiste kasutajate reviewsid lugeda. Väga mugav ja ei pidanud kordagi pettuma ning väga lahedaid kohti võib nii avastada.

Kauaks minek ja millal? Mis huvitab ja mis eelarve? Ära päevi liiga täis planeeri ja võta aega lihtsalt jalutamiseks,söö-joo hästi, võta Rocket Pigist NY parim sandwich ja jaluta High Line'il, joo Central Parkis veini&vaata inimesi&tantsi õhtul tangot, sõida tasuta praamiga Staten Islandile ja tule tagasi (pimedas ka lahe), vaata pesapalli, MoMasse ja METi minnes otsusta enne ära, mida kindlasti näha tahad,METis mine kindlasti ka 4.korruse kohvikusse - lahe vaade. Tee õhtul paar drinki kuskil rooftop baaris (Ink48 näiteks)-saad parema elamuse, kui Empire State Buildingus. Kui ilm ilus sõida Governers Islandile pikniku pidama, käi standup comedyt vaatamas..:)

Kasutasin viimati www.sunnycars.de. Hinnad suht samad, mis billigeris (võimalik, et natuke kallim, oleneb pakkumisest), kuid inglise keeles. Tegin enne päris põhjaliku eeltöö ja odavamaid kõikide kindlustustega pakkumisi ei leidnud. Ühe otsa tasud olid enamikul firmadel. Näiteks läbi sunnycarsi saadud Alamo pakkumisel 0-200 miili 99 $, 201-500 miili 150$ jne. Tax lisandus juurde.

Ise kasutasin viimati New Yorkis olles T-Mobile prepaid kaarti ja hinnaks oli 50 dollarit kuu pluss tax ja vist ka 5 dollarit kaardi eest. Selle sees oli piiramatult kõnesid, smsse, 500 MB 4G netti ja peale seda kukkus 2G peale. Esinduses müüja muidugi alguses ütles, et 3G peale kukub peale 500 MB ja nii jagasin rõõmsalt tahvlile ka netti ja tänu sellele sai päris kiiresti läbi see. Samas sai ka selle 2G-ga asjad aetud (teel olles GPSi kasutatud ja ööbimisi broneeritud).

Mitmekesi minek? Kui hind oluline siis airbnb-st võib leida päris hea asukoha, kvaliteedi ja hinnaga ööbimisi, kui kodumajutuse vastu midagi pole (samas seal palju ka nö puhtalt rentimiseks mõeldud apartmente). Kindlasti tasub reviewsid enne lugeda ja eelistada neid kohti, mida rohkem hinnatud. Esimeselt broneeringult -25$, kui selle lingi kaudu registreerida: https://www.airbnb.com/tell-a-friend?airef=4c5ssz2a47dzz5