1. Läti, Norra, Türgi, Tuneesia ja Maroko. Meeldejäävaimad olid surfamine Sidi Kaouki rannal Marokos, matk ja telkimine Sahara kõrbes Tuneesias ja tõeliselt ägeda disainiga majutuskohad nii Tunises (disainer Philippe Xerri kodu endises palees), Neftas (Dar Hi), Essaouiras (Salut Maroc https://www.salutmaroc.com) kui Marrakechis (Riad Goloboy http://www.riadgoloboy.com).
2. Belgia, Portugal, Itaalia, Maroko, India - eelkõige Rajasthan.
3. Arvan, et kõik mu reisid on miskit moodi seotud siinsete sooduspakkumistega - see annab idee ja edasi otsin ise endale vajaliku kombineerides lende.
Meie käisime sama vana lapsega Sansibaril märtsi alguses mõned aastad tagasi. Ma ei mäleta ühtki probleemi, mis oleks seotud olnud olmega - hotellid, ringiliikumine kas jala või kui kaugemale, siis taksoga, toit. Kõik sujus hästi. Aga vihmahooajal, mis algab märtsi lõpupoole tõsisemalt ja aprill on kõige vihmasem, sulgevad osad rannahotellid uksed. Juba märtsi alguses olid meie külastatud rannahotellid tühjapoolsed. Sääski ei näinud, aga siiski meil olid olemas malaariaravimid nii endale kui lapsele.Olime Stone Townis mõned päevad (Emerson Spice Hotel http://www.africatravelresource.com/emerson-spice-hotel/) ja siis kahes erinevas rannahotellis, millest üks oli Matemwes (http://www.africatravelresource.com/matemwe-lodge/) ja teine Fumbas (http://www.africatravelresource.com/fumba-beach-lodge/) Meie eelistuseks olid väiksed rannamajakesed, mitte suured kompleksid. Kõik hotellibroneeringud tegime läbi africatravelresource.com. Tegime Fumbast paadireisi ühel päeval väikesele kõrvalsaarele ja snorgeldasime. Käisime vürtsifarmis, kohalikus looduspargis (kohaliku punase koolobuse elukoht). Fumba hotell oli väga äge ja selle ümber üsna lopsakas loodus - meil õnnestus maja ümber näha igasugused pisiloomi, alustades pärdikutest ja ülinunnudest leemuritest (bushbaby) kuni hiidroti ja giant elephant shrew (eesti keeles minu jaoks tundmatu nimetus, sugukond londiklased)