Mõned reisi planeerides kogunenud lingid Bulgaaria kohta.
https://lima.api.bg/dashboard - maanteeinfo, remondid, teede sulgemised jms. Eriti kasulik mägedes, kus väike suletud lõik võib tähendad mitmekümne kilomeetrist ringi.
https://fuelo.net/?lang=en - kütusehinnad. Hinnas enamasti erilist vahet ei olegi, aga jällegi just mägedes hea vaadata, kus üldse tanklaid olla võiks.
Bulgaarias on päris palju termaalvee allikaid koos basseinide jms. Mingil põhjusel pole need nii tuntud kui Ungaris, samuti pole enamik neist ka nii kasutajasõbralikud. Paljudes kohtades on endiste sanatooriumite asemele rajatud spa-hotellid, mis ei oota lastega peresid paariks tunniks välibasseini vedelema (tihti polegi välibasseine). Aga mõned kõigile avatud ja normaalse hinnaga kohad on siiski olemas. http://www.banskopool.com - Bansko lähedased basseinid. Ainus koht, kus reaalselt käidud sai. Peaks olema avatud ka suusahooajal.
Lisaks veel mõned leitud kohad, kuhu ei jõudnud - http://spa-struilica.com, http://pavelbanya.eu/static.php?page=baseiniPlaja, http://pavelbanya.eu/static.php?page=baseiniPro, http://www.hotelhissar.com, http://www.strelcha.bg/page.php?95
http://www.planinite.info/V_pomosht_na_turista/Liftove_ENGL/index_liftove_ENGL.htm - vist kõik töötavad ja mittetöötavad tõstukid erinevates mäestikes. Jällegi mingil põhjusel pole enamikke toimivaid tõstukeid mainitud üheski raamatus jne. Samas on kõigis neljas suuremas mäestikus olemas vähemalt 1-2 tõstukit, mis töötavad ka suvel. Sobivad hästi ka erineva pikkusega matkade tegemiseks.
http://www.planinite.info/index_ENGL.htm - sama leht annab ka muud infot Bulgaaria mägede kohta. Aga ülejäänud osaga pole eriti tutvunud. Arvestades kohalikku hinnataset ja seda, et seal asuvad Balkani poolsaare kõrgeimad mäed, siis on üllatav, et Eestist sinna eriti palju matkahuvilisi ei jõua.
http://waterfallsbg.info/en - erinevad kosed ja joad.
http://bulgariatravel.org - Bulgaaria turismiamet. Kaart on päris asjalik, et mingeid marsruudile jäävaid lisa ideid leida.
https://opoznai.bg - veel põhjalikuma kaardiga.
Piirkondlikud vaatamisväärsused - http://melnik-bg.eu/en http://svetilishte.com/en/home.html http://en.zapadnirodopi.com http://pamporovo.me/en/discover-the-rhodopes/
Eraldi mõni asi, mida raamatutest silma ei jäänud - http://en.zapadnirodopi.com/%D0%BE%D1%80%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BE%D0%BA%D0%BE.html - kõrgele mäele rajatud vaateplatvorm http://pamporovo.me/en/discover-the-rhodopes/cultural-and-historical-landmarks/momchilova-krepost/ - hiljuti korrastatud paik suurepäraste vaadetega
Majutus kohalikelt lehtedelt - https://pochivka.bg http://www.rooms.bg/en/ http://izgodni.bg http://bookerbg.com Reaalselt kasutasin vaid mõne otsekontakti leidmiseks.
Kohalikul kaardifirmal, http://www.domino.bg, on päris hea toodang. Eriti just erinevate mäestike piirkondlikud kaardid matkaradadega jms.
Raamatutest. LP on Rumeenia ja Bulgaaria pannud ühte raamatusse kokku. Seega sealt eriti mingit infot ei leia. Sobiks tõenäoliselt rannaturistile, kes tahab paar väljasõitu teha, või paari päevaseks transiidiks läbi riigi. Bradti Bulgaaria raamatud uuenevad regulaarselt, viimane 2015. a. suvest. Samas pole sellesse viimasesse jõudnud mitu viimase 4-5 aasta jooksul avatud peamistest liikumisteedest eemal olevat uut ja põnevat vaatamisväärsust. Rough Guide'i viimane Bulgaaria ilmus 2008. a., aga on tõenäoliselt seni kõige põhjalikum raamat. Paljud restoranid jms on juba suletud, hinnad muutunud jne, aga teele jäävaid vaatamisväärsusi on kirjas omajagu rohkem kui Bradtis.
Veel jäi silma see, et suurematel teedel on reede õhtul ja pühapäeva pealelõunast õhtuni suurte veoautode liiklus keelatud. Seega tasub kiirteest eemal (eriti mägisematel põhimaanteedel) pikemad sõidud planeerida just nendele aegadele. Sama näiteks transiidil Rumeenia ja Kreeka vahel jne. Aja kokkuhoid on paarisaja kilomeetriga märgatav.