Bussiga Euroopas

Tere. Tekkis mõte reisida bussiga. Leidsin bussifirmad, mis sõidavad Euroopasse. Kas kellelgi on kogemusi? Millise firmaga on kindlam? Kui broneerida piletid üks kuu varem, kas siis võib kindel olla, et saan bussis koha?
Olen tänulik, kui keegi jagab siin oma kogemusi :)

Tere Jaanika,

Sõltub, kuhu Sa reisida soovid? Varssavini saad Sa ilusti näiteks Simple Express bussidega ja sealt edasi võiks juba edasi sõita rongiga, saad kiiremini ja mugavalt.

Ecolines pole küll bussifirma mida soovitada.

Koopakoll, ise mõtlesin sõita Tallinnast Varssavini. Edasi tahaks Prahasse sõita.
Miks Ecolines ei sobi?

Koopakoll, kas sina ise oled reisinud bussiga? Kuhu sõitsid ja kuidas? Kui palju läheb see maksma? Kas siis broneerimisega probleeme ei tule (selles mõttes kui ma teen broneeringu üks kuu varem, siis võin kindel olla, et bussis minu jaoks on koht)?

Kui pilet on makstud siis on sinu jaoks ka koht olemas. Isegi kui pool aastat ette ostad.

Kuidas siis tualetiga? Sõit on nii pikk. Kas bussid teevad peatusi, et saaks WC-s käia?

Ecolines mulle ei istu üldse, vähemalt Tallinnast Varssavisse (või ka Riiasse) sõitmisel eelistan alati Lux Expressi või Simple Express bussi, sest ma näen, et hinna ja kvaliteedi suhe on paigas.
Varssavisse sõitmiseks olen samuti kasutanud Simple Expressi teenuseid.

Teekond Riiasse kestab küll ainult neli tundi aga kui ma näen, et mul oleks võimalik see neli tundi sisustada näiteks tööd tehes, siis eelistan Lux Expressi kui aga lihtsalt tahan head teenust hea hinnaga, siis eelistan Simple Expressi, pealegi pole Ecolinesi ajad mulle sobilikud.

Pealegi on nendega meedias olnud igasuguseid juhtumeid kui mitmel korral on juhid purjus olnud ja teenindus pole ka eriti asjalik.

Ma ei taha teha anti-reklaami aga lihtsalt see on minu arvamus.

Broneeringut pole minuteada võimalik teha, ainus variant on ikka pilet kohe ära osta, samas käib see väga kiiresti ning lihtsalt läbi interneti.

WC bussis on korralik ja puhas ning kui aega jääb, siis tehakse vahest ka kuskil tanklas kohvipaus, ca. 15-20 minutit (viimane kehtib eelkõige Vilnius - Varssavi liinil).

Koopakoll, broneeringu all mõtlesin just pileti ostmist Internti kaudu. Kas siis tehakse ainult 1 peatus Vilnius-Varssavi liinil? Teistel kordadel kasutatakse WC-D?
Kas sina oled reisinud Varssavist edasi? Kuhu? Kuidas? Jutusta palun

Koopakoll edasi pole reisinud aga see n-ö "tankla peatus" pole üldsegi ametlik, vaid lihtsalt väikene jalasirutus peatus, seega ei saa seda iga reis oodata aga seni on enamus kordi selline väikene kohvipeatus olnud.

Bussides on WC väga korralik ja puhas nagu ma ennist mainisin, ei tasu karta.

Koopakoll, kas oled reisinud lihtsalt huvi pärast?